Ankarada kaporta ustası olarak kimi önerirsiniz?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ruach
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Ankarada kaporta ustası olarak kimi önerirsiniz?

Mesaj #1 gönderen ruach » Cmt Ağu 09, 2014 8:55 pm

Herkese merhaba, yeni bi vosvos aldım 1971 model 1302S aracın taban sacında çürümeler başlamış taban sacını onaracak yada değiştirecek ayrıca sunroofun kenarlarında çürümeler var onları onarabilecek. Aracın sağını solunu toparlaya bilecek. Bir VOSVOS ustası arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Cvp: Ankarada kaporta ustası olarak kimi önerirsiniz?

Mesaj #2 gönderen uqur91 » Sal Ağu 12, 2014 4:08 am

Merhabalar, hoşgeldiniz. Vosvosunuz hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Kaporta-boya konusunda, özellikle kaporta konusunda usta önermekten çekiniyor herkes, haklılarda. Çünkü sağolsun ustalarımız kişiye göre, paraya göre ve o anki ruh haline göre işçilik yaptıkları için kimseye karşı mahcup olmamak adına insanlar usta öneremiyor. Kaporta işinin abartılacak bir tarafı yok bence. Her yerini söküp dağıtsanız, onarıp toplanmasının 10günü geçmemesi lazım. Ama iki günde işi bitirip bizden nasıl 5bin 10bin gibi para talep edecekler? işte bu mantık yüzünden aylarca sanayide ömür çürütmek zorunda kalıyoruz. Bu yüzden işinin ehli ve iyi niyetli bir usta bulup aracınızı emin ellere teslim etmenizi ve vosvosunuzun başında durmanızı öneririm. Vosvosun belli hatları vardır, tavandan inen kapı menteşelerin yanındaki çizgi gibi mesela. Öyle katiller varki o çizgiyi beceremeyip menteşenin altından kesiyor. Bunun gibi birçok hassas noktayı belirtin ustaya. Herşeyi orjinaline sadık kalarak yapmasını üzerine bastıra bastıra söyleyin. Umarım tüm bu süreç sonunda hayalinizdeki vosvosu toplamış olursunuz, kolaylıklar dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Erbil Civelek
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: 1303 s

Mesaj #3 gönderen Erbil Civelek » Sal Ağu 19, 2014 12:53 pm

Merhaba,

Ben de bir usta buldum geçen aylarda. 40 gün süre verdi. Kupa-şaşe ayrıp taban sacı ve kalorifer marpileyellerini değiştirecek. Çürükleri temizleyip düzetilmesi gereken yerleri düzeltecek. Bütün bunlara işçilik 2500 tl istedi. Malzemeler de 1500 tl civarı tutuyor. Tabi bu işe girişince boyatma, camları sök-tak, iç döşeme, ve elektrik tesisatının yeniden çekilmesi işleri ve daha biçok küçük ayrıntı da işin içine giriyor.
Sonbaharda teslim edip yaptırmayı planlıyordum. Dün yapılmış satılık bir vosvos gördüm. Fiyat almak için aradım. Sahibi sağolsun vos sever ve konuşkan bir amca çıktı. Benim bulduğum ustaları kötüledi. Başka ustalar önerdi, kafamı karıştırdı...

Bu arada benim vosvosu yaptırmak için harcayacağım paraya zaten yapılmışı satılıyor. Kararsızlık ve mutsuzluk içinde düşünüyorum. :)
Erbil Civelek
ruach
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #4 gönderen ruach » Cum Ağu 22, 2014 10:36 am

Bende araştırmaya başladım kaporta boya 8500 istediler. Kaportacı vosvos ustasıymış. Karar veremedim çünkü adamda sıra bekleyen 4 vos daha varmış nasıl yapar ne kadar özenir bilemiyorum. Bizim araçları vos kaportacısı değilde normal kaportacılar yapabilir mi? Tanıdığım çok iyi ustalar var ama vos ustası değiller. Bu arada hazır toplanmistansa kendinizin toplaması daha iyi olur en azından ne yaptığınızı bilirsiniz. Ben bir sürü toplanmiş vos baktım almak Için ölücülükte yapmadım 15
000den aşağı hiç bir vosa bakmadım. Sonra uğraşıp toplamaya karar verdim. Karar sizin tabi
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #5 gönderen zekimert » Cum Ağu 22, 2014 11:54 am

Ben daha önce hiç kaporta boyaya sokmadım aracımı ama aracımı da vosvos toplamamış bi adamın ilk vosvos tecrübesi yaptırmazdım.
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #6 gönderen Doğu » Pzr Ağu 24, 2014 8:03 am

Kaporta işi zor iş. X ustasını öneren de önermeyen de bir çok adam var. ya sizi yönlendiren insan güvendiğiniz biri olsun yada kendiniz yaptıkları araçlara bakarak karar verin. Milletin sözüne kaldıysanız sittinsene kaportaya başlanmaz.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir