Model ve Seneleri Hakkında

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Batussa
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Model ve Seneleri Hakkında

Mesaj #1 gönderen Batussa » Cmt Kas 08, 2014 2:58 pm

Selam arkadaşlar, şuan 7 bin lira bütçem var ama iyi bişey almak için 2 ay daha bekleyip 10-11 bin liraya kadar bir vosvos alacağım. İstediğim model düz cam ve göğsü metal olan modellerden olduğu için 7-8 bine pek bulamıyorum temiz birşeyler. Özelliklede istanbul içinden arıyorum. Şimdi sizlere sormak istediğim soru şudur ki vosvosun modellerinde sene fark ediyor mu. Yani örneğin 1200 modelinin 1962 modeli de var 1976 modeli de. Bunların arasındaki farklar nelerdir ? Bu verdiğim örnek 1303 ve diğer modellerdede geçerlidir. Üretim yeri farkımı yoksa sadece motorla alakalı bir fark anlayamadım bu sene değişikliği. Forumda çok aradım modellerin arasındaki fark için konular açılmış ama bu seneleri hakkında bilgi bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Model ve Seneleri Hakkında

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzr Kas 09, 2014 11:01 am

1100,1200,1300,1500,1600 motor cc lerini verir. Dolayısıyla 1200, 1300 her kasada çıkmıştır. Kasalarda 68 öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılır. 68 öncesi olanlar daha klasik bir havaya sahip (ön farlar yatık, tamponlar boynuzlu diye tabir olunan) kasa...68 sonrası ön farlar dik ve standart kasa diye tabir olunan kasalar. Birde süper beetle denilen kasalar var...1302 ve 1303 ler...Ön düzen farklı (helezon yay). 1303 lerde bombe camlı modeller. İşin daha derinlerine inecek olursak dallanıp budaklanır, içinden çıkamayız. Forumları ve interneti bol bol karıştırmakta fayda var.
Batussa
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Cvp: Model ve Seneleri Hakkında

Mesaj #3 gönderen Batussa » Pzr Kas 09, 2014 5:00 pm

İlgin için teşekkürler :)

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir