fren sola cekmesi ayardan mi?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
EVOSVOS
Vosdost
Kan Grubu: B Rh -
Vosvosumun adı: ADI BENDE SAKLI(HENÜZ VOSUM YOK) =(

fren sola cekmesi ayardan mi?

Mesaj #1 gönderen EVOSVOS » Prş Ara 11, 2014 4:23 pm

Selam arkadaslar. Simdi bir sorum olacak.
Benim vosvos frene basinca sola cekiyordu,muayeneye gittim ve kaldi,sag tutmuyor sol tutuyormus %60 lik sapma var oldugundan kaldi.zaten bekliyordum boyle birsey.fren ayariyla duzelecegini dusundum kendm yapcaktim ayari ama once frenciye gotureyim dedim. Frenci on iki tarafida elden gecircegiz kampana papuc yenileyecez torna cartcurt 150 lira gibi bi fiyat cikti.tabi sadece ayar beklerken boyle bi durum dumur etti beni.zaten iki yil once pabuc fulan caktirip torna morna isleri yaptirmistim bu islemlerden sonra da askerlik durumumdan dolayi bi yil arabaya binilmedi. bu durumu soyledim ama az bi yag kacagi olmustur pabucu bozmustur filan diye cevap verdi yani kacis yok.sizce cok mu inceliyorum bi ayarlik isi var diye yoksa ustaya guvenmelimiyim.baska frenciler biz anlamayiz deyip yolluyorlar fikir alamadm.bu aralar cok masrafim oldu ve bu fiyat agir geldi.basit bi fren ayariyla duzelebilecegini dusundugum durum boyle olunca cok kafam karisti.sizinde fikrinizi alayim dedim.sizce ne yapmaliyim.sorun nedir benzer durum yasayan var mi.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: fren sola cekmesi ayardan mi?

Mesaj #2 gönderen gürhan » Prş Ara 11, 2014 11:13 pm

İki yıl yatan arabada balatalarda sıkıntı olması normaldir. Balatalar sertleşmiş, kampanaların içi paslanmış, merkezler karıncalanmış olabilir.
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen zekimert » Cum Ara 12, 2014 11:44 am

%60 ayarla kurtarılabilmek için biraz fazla geldi bana. Frenlerden biri de hiç tutmuyorsa zaten ayarla çözülemeyecek bir sorun olduğunu düşündürüyor. Bence ayar beklentisiyle gidip parça değişimiyle döndüğünüz için sizden kaynaklı bir hayalkırıklığı olmuş.

Balata değişimi gerçekten gerekli miydi, orasını eski balataları incelemeden kimse bilemez: şimdiki ustanız size kazık atmış da olabilir, bir önce yaptırdığınız işlemdeki önemli bir hatayı görüp belki de çok daha ucuza hayatınızı kurtarmış da olabilir :)
EVOSVOS
Vosdost
Vosvosumun adı: ADI BENDE SAKLI(HENÜZ VOSUM YOK) =(

Mesaj #4 gönderen EVOSVOS » Cum Ara 12, 2014 8:34 pm

Evet arkadaşlar vizeden geçtik. :) frenciye kulak asmadım ve bildiğimi okudum,açtık kampanaları, papuçları ve kampana içini adam akıllı zımparalayıp kapattık ve ayar yaptıktan sonra teste götürdüm,test sonucunda sapma çıkmadı, sapma düzelmişti. muayeneye gittim ve %60 lık sapma yı %10 civarına düşürerek geçmiş olduk. vosun sağa sola çekmeleride düzelmiş oldu haliyle.sorunu böylece çözmüş olduk frenlerde öncekine göre daha çok güçlendi. :P
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator

Mesaj #5 gönderen zekimert » Sal Ara 16, 2014 6:57 pm

Hayırlı olsun :)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Prş Şub 12, 2015 11:24 am

insanı sanayiden soğutuyorlar. masrafsız hallettiğinize sevindim.
stresss...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir