araniza yeni geldim calisma sorunu var aracimda

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
AZz
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

araniza yeni geldim calisma sorunu var aracimda

Mesaj #1 gönderen AZz » Pzr Eyl 06, 2015 3:20 pm

Slm arkadaslar arac bi anda calismamaya basladi bi usta getrdim anlamadiqini soyledi bakti ama benzin gelior motorda sorunyok platinlere bakti karbratoru ayarladi calisti ama karbratorde sorun var dedi calismasi duzeldi ama bir km kadar yol yaptim tekrar ayni sorun oldu platinlerle oynadim calisti ama istop etti ve arac calismiyor simdi iki motorcu bakti ikiside sorunun karbratorde olduqunu soyledi ama calismadiqi icin goturemiyorum ustaya ve herkezde anlamiyor ne tavsiye edersiniz aracim 71 model

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: araniza yeni geldim calisma sorunu var aracimda

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Pzr Eyl 06, 2015 3:48 pm

lpg var mı acaba varsa bi de lpg de deneyin ateşlemeyle ilgili mi yoksa karbüratörle mi alakalı emin olursunuz karbüratör kanalları falan mı tıkandı acaba çalışıp gidip stop etmesi sanki karbüratörle alakalı değil gibi ama anlamak zor karbüratörün şamandırası benzin dolunca benzin akışını keser içeri benzin almaz benzin kesildiği için yapabilir benzin pompası ne durumda acaba yeterince benzin çekebiliyor mu sağlıklı çalışıyor mu plantinler derken orda bişeyi düzeltelim platin tek bir parçadır meksefenizi de kontrol ettirin bozulmuş olabilir ucuz bi parça değiştirebilirsiniz platin ve meksefeyi de karbüratörde memeler var dışardan sökülüp temizlenir balata spreyi yada benzer bir temizleyiciyle sıkıp temizleyebilirsiniz tıkanıklık olabilir karbüratörün altında elektronik jet bir meme var kablolu onu da bi kontrol edin kablosu falan çıkmış mı diye malesef nokta atışı şu demek zor platinle meksefeyle başlayın derim ben sonra benzin hortumunu karbüratöre giren kısımdan sökün marş yaparak benzin geliyor mu yani pompa çalışıyor mu bunu anlayın pompa düzgünse karbüratörü temizleyin yada temizletin . Hiç aklınıza gelmeyen bi yerden de çıkabilir başıma gelmişti araba çalışmıyordu herşey tamam distribütorün içinde şase kablosu var örgülü bi kablo o kopmuş ve çalışmıyordu , Bobinden de emin olmak lazım sağlam mı hepsini kontrol etmekte fayda var.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir