Vosvos almak istiyorum kafamda bir kaç soru var

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
orhunerkan
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

Vosvos almak istiyorum kafamda bir kaç soru var

Mesaj #1 gönderen orhunerkan » Pzr Haz 05, 2016 10:39 am

Herkese merhabalar, forumunuza yeni katıldım ve öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Adım Orhun 19 yaşındayım ve üniversitede hazırlık öğrencisiyim. Araba kullanmayı sürücü kursunda öğrendim ve ehliyetimi alalı 6 ay oluyor. Aslında arabaya çok ihtiyacım yok ancak araba kullanmanın tecrübe meselesi olduğunu düşündüğüm için küçük çaplı özellikle manuel bir araba almak istiyorum. Ki böylece pratik yaparak kendimi zaman içinde geliştirebilirim diye düşünüyorum. Neyse, umarım fazla sıkmamışımdır şimdi vosvos bölümüne geçelim :)
Vosvoslar gerçekten ilgi duyduğum ve büyük bir sempati beslediğim araçlar. Hem fiyatlarından hem sürüş keyfinden (arkadaşımın var o sürerken binmiştim.) dolayı sahip olmak istediğim bir araç. Ama bazı sorularım var.
Öncelikle soruların hepsini araştırdım. Ancak kafama takılan noktalar olduğu için sormak istiyorum.

1) En önemli nokta güvenlik. Araçların güvenliği açısından siz ne düşünüyorsunuz ?
2) Lpg. Lpg için 2 farkli yol olduğunu ruhsatında sıkıntı olduğunu duydum. Benzinle devam etmek özellikle öğrenci biri için fazlasıyla külfetli. Sizce lpg takılmalı mı, benzinle mi devam edilmeli, lpg takılacaksa hangi seçenek takılmalı ve lpg'nin de herhangi bir güvenlik sorunu var mı ?
3) Birde olası bi sorunda parçalar kolay bulunabilir mi ve fiyatları ne durumda ?
4) Benim için en önemli noktalardan bir tanesi. Trafikte fazlasıyla acemiyim. Araba kullanma işini sadece sürücü kursunda yaptım. (Yazın birazcık çalışacağım.) Vosvos bana bu konuda sıkıntı çıkarır mı ? Sürüşü zor mudur vs.

Herkese yardımları için şimdiden teşekkürler.

İyi günler.

guneyonur
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: Vosvos almak istiyorum kafamda bir kaç soru var

Mesaj #2 gönderen guneyonur » Sal Haz 14, 2016 8:11 am

Selamlar,

Öncelikle hayatınızda başarılar dilerim.

Vosvos lar gönül bağı kurularak alınacak araçlardır, kesinlikle otomobil kullanmayı öğrenmek için alınamaz.

Vosvos kullanmak zordur, güvenlikten bahsetmişsiniz 40-45 yıllık bir araçtan bahsediyoruz en ufak civatasına kadar oksitlenmiş olma ihtimali mevcuttur. BU sebeple güvenlidir demek zor.

Lpg olayı kolay çoğu kullanıcı egzozdan ısıtmalı sistem kullanmakta fakat yasal olarak ruhsata işlenmiyor bu tip montaj. Lpg tüketimi 1.3 ler için şehir içi 10 lt/100 km civarıdır. 1.6 lar için ise 11-12 lt/100 km civarıdır.

Parça envai çeşit mevcut ve ucuz hiç bir sıkıntı yok.

Vosvos sürüşü zordur, orijinalden sağ aynası yoktur. Direksiyon ağırdır, görüş dardır. Frenleri güncel araçlara göre zayıftır. Fakat vosvos bir kültürdür, zevk meselesidir, keyif aracıdır.

Şahsi görüşüm, araç kullanım pratiğinizi başka bir otomobilde geliştirip daha sonra vosvos almanızdan yana.

İyi günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Cvp: Vosvos almak istiyorum kafamda bir kaç soru var

Mesaj #3 gönderen orko » Cum Tem 22, 2016 9:08 am

hava soğutmalı bir aracı henüz sürüş deneyimi kazanmaya başlayan biri olarak kullanmanız bence çok doğru değil. kullanıcımız zaten başka bir araç ile sürüş deneyiminizi geliştirmenizi söylemiş. katılıyorum. hiç unutmadığım bir anımı paylaşayım; üniversitede okurken epeyce kilolu bir arkadaşım bagaj kapağının üstüne çıkmıştı da kaporta da herhangi bir dalgalanma dahi olmamıştı. vosvos 1.35 mm sac kalınlığına sahip diye biliyorum yanlış da olabilir. ancak bir çok aracın kaporta sac kalınlığı 0.8 mm civarındadır.
stresss...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir