Sabahları gelen rahatsız edici ses

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
caghary
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #1 gönderen caghary » Sal Tem 12, 2016 10:47 am

Aranıza yeni katıldım. Vosvosumu 1 ay önce aldım ve bu benim ilk vosvosum. Aracım 1303VW 1973 model. Aracımın yürüyen aksamında bir sıkıntı yok, zaten aldığımda motor yeni toplanmıştı. Sabahları gelen bir ses canımı sıkmaya başladı. Yaklaşık 30 saniye - 1 dakika arası sürüyor ve sonrasında ses gidiyor. Sesi sizler için video ile kaydettim. Sizce bu ses ne olabilir ? Ses net bir şekilde duyuluyor ama yardım etmek isteyen arkadaşlarım kulaklık ile daha net duyabilirler. Bana kayış gibi geldi ama sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim...

https://youtu.be/KISb_oQHYVc

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Sabahları gelen rahatsız edici ses

Mesaj #2 gönderen gürhan » Prş Tem 14, 2016 8:31 am

Kaputu açıpta sese odaklanmak daha açıklayıcı olur. Dinamonun arkasındaki fan davlumbaza sürtüyormuş gibi geliyor.
hburakoz
Vosdost

Vosvosumun acil çözüm bekleyen sorunları

Mesaj #3 gönderen hburakoz » Cum Tem 15, 2016 1:01 am

Selam,
Benim bir kaç sorum olacak.
Aracım rölantide duruyor. Nedeni avans ayarı mıdır?
LPG'de tıslama sesi çıkıyor. Bir çatlak mı var kolonlarda?
Önden sağ tekerleğin oradan tıkır tıkır ses geliyor. Bagaj açık zannettim başlarda. Rot başında mı sorun var?
Son soru olarak maslak civarında dürüst bir usta bulma imkanım var mı? Yağ akıtıyor diye kapıyı 3 binden açıyor çoğu.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Cum Tem 15, 2016 7:38 am

Rölantide stop etme durumu karbüratör memelerine pislik gelmesinden dolayı olur. Karbüratörün sağ tarafında altıgen sarı renkli vidalar bulunur. Bir yada iki tane. Onları çıkarıp temizleyin. Tekrar takın. LPG konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Kullanmadığım bir yakıt. Önden gelen ses ise amırtisör kafalarının kule ile bağlantılarından yada rot rotil bağlantılarının aşınmasından kaynaklı olabilir. Nerede oturuyorsunuz, ona göre usta tavsiyesi yapılabilir.
Kullanıcı avatarı
caghary
Vosdost

Mesaj #5 gönderen caghary » Sal Tem 19, 2016 1:38 pm

gürhan yazdı:Kaputu açıpta sese odaklanmak daha açıklayıcı olur. Dinamonun arkasındaki fan davlumbaza sürtüyormuş gibi geliyor.

Gürkan hocam öyle olsa devamlı gelmez mi ? Mesela 2-3 gün sabah güneşinin vurduğu yere koydum arabayı artık yapmıyor. Ama soğuk geçen gecelerin sabahında ses geliyor. Böyle bir dipnot geçebilirim size. Kaputu açıp dinlediğimde ön kısımdan geliyor gibi arka taraftan değil.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Cum Tem 22, 2016 8:27 am

caghary yazdı:Aranıza yeni katıldım. Vosvosumu 1 ay önce aldım ve bu benim ilk vosvosum. Aracım 1303VW 1973 model. Aracımın yürüyen aksamında bir sıkıntı yok, zaten aldığımda motor yeni toplanmıştı. Sabahları gelen bir ses canımı sıkmaya başladı. Yaklaşık 30 saniye - 1 dakika arası sürüyor ve sonrasında ses gidiyor. Sesi sizler için video ile kaydettim. Sizce bu ses ne olabilir ? Ses net bir şekilde duyuluyor ama yardım etmek isteyen arkadaşlarım kulaklık ile daha net duyabilirler. Bana kayış gibi geldi ama sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim...

https://youtu.be/KISb_oQHYVc

buradan konuşmak çok doğru gelmese de sanki türbin kollarından birinin ufak bir parçası kopmuş ya da kopmak üzere gibi görünüyor.
stresss...
Kullanıcı avatarı
caghary
Vosdost

Re: Sabahları gelen rahatsız edici ses

Mesaj #7 gönderen caghary » Sal Oca 03, 2017 7:32 pm

Evet arkadaşlar sorunu çözdük. Geçen günlerde Şaşmazda Nihat ustaya götürdüm. Alternatör dinamo takdırdım. O arada sorunumdan bahsettim. Zaten daha "sabahları ses..." demeden debriyaja basınca gidiyormu dedi. Evet dedim. Şanzıman yağı eksiktir dedi yağ takviyesi yaptık ve taa daaaa.! Sorun çözüldü :)
vosdost_rifki
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Rıfkı
İletişim:

Mesaj #8 gönderen vosdost_rifki » Pzr Oca 08, 2017 6:55 am

Merhaba,

Problemin çözüldüğüne sevindim. Yalnız bir üst mesajında yazdığın dikkatimi çekti. 3.000'den başlıyorlar ne demek :) Sen kendine tüm işlerinle ilgilenebilecek ya da en azından seni yönlendirebilecek bir usta bul mutlaka. İnternette bile seçenekler çok fazla, araştırıp görebilirsin. Avrupa Yakası'nda Arzu Otomotiv - Recep Usta, Şaban Usta, Sarıyer tarafında Hacıoğlu Servis Fuat Usta, Anadolu Yakası'nda Erdoğan Özelçi, Alen Usta gibi ustalar işin üstadlarıdır.

Bilgine,

Rıfkı
Kullanıcı avatarı
caghary
Vosdost

Mesaj #9 gönderen caghary » Pzt Oca 09, 2017 10:37 pm

vosdost_rifki yazdı:Merhaba,

Problemin çözüldüğüne sevindim. Yalnız bir üst mesajında yazdığın dikkatimi çekti. 3.000'den başlıyorlar ne demek :) Sen kendine tüm işlerinle ilgilenebilecek ya da en azından seni yönlendirebilecek bir usta bul mutlaka. İnternette bile seçenekler çok fazla, araştırıp görebilirsin. Avrupa Yakası'nda Arzu Otomotiv - Recep Usta, Şaban Usta, Sarıyer tarafında Hacıoğlu Servis Fuat Usta, Anadolu Yakası'nda Erdoğan Özelçi, Alen Usta gibi ustalar işin üstadlarıdır.

Bilgine,

Rıfkı

Rıfkı bey Teşekkür ederim fakat o mesajı yazan arkadaş ben değilim. Sanki bana hitaben yazmışsınız gibi olmuş :)

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir