Yağ lambası

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Tostoscu
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Yağ lambası

Mesaj #1 gönderen Tostoscu » Prş Ağu 04, 2016 8:58 pm

Merhaba vosdostlar ben Ankaradan furkan ve ilk vosvosum olan garfield (1303ls) den selamlar sunuyorum yaklaşık 1 hafta önce dostuma ulaştım ama sanırım bi problemimiz var ışıklarda durduğumda frene basılı tutunca yağ lambası yanıyor yağ durumuda ortanın biraz üstünde sizce sorun nedir birde direksiyonda hafif bi boşluk var onu nasıl çözeriz yardımcı olursanız seviniriz

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Yağ lambası

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Cum Ağu 05, 2016 8:48 pm

Aracınızın yağ lambasının rölantide yanmasının sebebi yağ normal seviyenin altında olabilir eğer normal seviyesinde ise yağ pompasında da sorun olabilir. Voslarda iki tip direksiyon vardır birincisi normal direksiyon kutulu olanı diğeri ise kremayer tip. Eğer sizinki direksiyon kutulu tip ise genelde içindeki sonsuz dişlinin aşınması sonucu direksiyon boşluğu oluşuyor ve sökülüp kontrol edilmesi gerek.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Cvp: Yağ lambası

Mesaj #3 gönderen orko » Çrş Ağu 10, 2016 9:06 am

yağ azalmış gibi anlıyorum bu durumda. araç hareket halinde yanmamasının sebebi oluşan basınçla seviyenin duran araca göre yüksek oluşu. düz bir yerde aracınızı bırakın, motor iyice soğusun. yağ çubuğunu çekin seviye zaten size fikir verecektir. bir litre veya daha fazla ilave yağ koyarsınız.

direksiyona gelince çok boşluk yok ise böyle devam edin. direksiyon kutusu mafsal ön düzen dediğimiz takım komple ele alınacak ki masrafı çok çok fazla olur. eğer boşluk çok ise kutu içindeki mil giren yuvayı tornacıda taşlatın. muhtemelen boşluk azalacaktır. ayrıca bagajdaki kutuya ulaşan kapaktan saat yönüne göre ters şekilde anahtar ve tornavida ile kutu ayar vidasını sıkın. sertleşen direksiyon boşluksuz olacaktır.
stresss...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir