Bi açıklık getirelim

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Justanything
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Bi açıklık getirelim

Mesaj #1 gönderen Justanything » Pzr Kas 13, 2016 8:18 pm

Yaşım 19 ilk defa araba alacağım kız arkadaşımla senelerdir kırmızı bir vosvosun hayallerini kurardık içine atlayıp bütün ülkeyi gezmeyi planlardık gerçi tek başıma karadeniz turu yaptım otostopla falanda çok zor olmuştu bayadır da iyi değil kız arkadaşımla aram aramıza mesafeler girdi üniversitesi osu busu olsun ama neyse ne saçmalıyorum ben vosvos fiyatlarına baktım baya da en kötüsü bile 14 binden başlıyor ve hiçbir fikrim yok vosvos kullanmadım önceden herkes çok keyifli diyor keyif aracı diyor benim bir tane tanıdığım var kaportacı ona danıştım volkswagen servisine bakıcakmış hurda olarak sıfırdan toplatmak istiyorum ve en ufak bir fikrim bile yok nasıl olacağından yardımcı olursanız sevinirim

barist
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: La amada

Re: Bi açıklık getirelim

Mesaj #2 gönderen barist » Çrş Kas 16, 2016 8:05 pm

Forumun yeni üyelerinden birisi olarak ve eski vosvosçular varken bir açıklama yapmak bana düşmese de; forumda çok paylaşım olmadığından cevap vermeye çalışayım.Benimde hayalim olan vosvos macerasına 1 ay önce başladım. Aracı aldığımın ikinci günü servise bıraktım. Şu anda a dan z ye toplanma aşamasında. Güvenebildiğin, işten anlayan bir kaportacın, mekanikçin aynı zamanda sabrın ve paran varsa bu sevdayı yaşamanı tavsiye ederim. Fakat en önemli nokta toplanmaya değer bir vosvos bulmakla başlıyor. Fiyasada 13-14 bine alacağım vosvosun en az bir o kadar daha para gerektireceği unutma.Çürüksüz (taban sacı-iç marşbiyel ve kaporta)bir vosvos bulabilirsen işin çok kolaylaşır. Aracı alırken çürük dışında dikkat etmen gereken noktalar; kalorifer tesisatının çalışıp çalışmadığı, (tesisatı komple yenilemek yaklaşık 3 bin tl yı buluyor.)Ön kaput açtığında kendi kendine açık duruyor mu? Direksiyondaki boşluğu kontrol etmelisiniz. Ayrıca tüm vitesleri araç sürerken denemelisiniz. Boya kabarmalarının pastan kaynaklandığını da unutma. Ne kadar iyi olursa olsun, kumlama yapılmadan yaptırılan boyanın uzun yıllar gideceğini düşünme.(fiziki şartları da bağlı). Parça temini kolaydır. Farklı fiyat ve kalitede parçalar temin edilebilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Re: Bi açıklık getirelim

Mesaj #3 gönderen gürhan » Pzr Kas 27, 2016 11:24 pm

Barist konuyu açıklamış. Eski forum sayfalarınıda karıştırırsan çok daha fazla detaya ulaşabilirsin.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir