Hergün 20 km benim güneşimi yorar mı?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Bluebluesbandd
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Güneş

Hergün 20 km benim güneşimi yorar mı?

Mesaj #1 gönderen Bluebluesbandd » Cum Oca 20, 2017 7:03 am

Herkese selam, yıllardır hayalim olan yol arkadaşıma kavuştum. Hergün işe gidip gelmek istiyorum fakat onu yorar mı bilemiyorum. İlk ve son aracım olarak kalsın istiyorum.. yakıt tüketimi şimdilik yüksek gibi gözüküyor yakıt tüketimini düzenleyebilmek için ne önerirsinz?

(O\_!_/O)
Kullanıcı avatarı
caghary
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Re: Hergün 20 km benim güneşimi yorar mı?

Mesaj #2 gönderen caghary » Pzr Oca 22, 2017 8:29 pm

Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun. Ben de sizin gibi uzun yıllardır hayalim olan arabayı en sonunda aldım. İlk aldığımda aklımdaki sorular sizinkilerle aynıydı. Tabii burada üstat çoktur ben daha çırağım fakat bir kaç tavsiye verebilirim.
Öncelikle vos ustanızı seçmeniz lazım. Seçtikten ve ziyaret ettikten sonra zaten o size gerekenleri söyleyecektir.Benim söyleyebileceklerimden birkaçı ;
Aracınızın yağını sık ve periyodik bir şekilde değiştirtin.
Düşük devir kullanmamaya çalışın.
Yedek parçaları edinin (gaz teli , düz dinamo var ise araçta yedek kömür..vs)
Vos bilginiz yok ise yani benim gibi vos cahili iseniz iyi vosdaşlar edinin (Ben şimdiden hepsini bıktırdım :) )

Yakıt için tavsiyem ise LPG taktırmanızdır. Fakat artık vosvosa taktırılan LPGler ruhsata işletilmiyor. Yani muayenede problem yaşarsınız söktürüp taktırmanız gerekecek. Yakıt ortalamam 40-55 kuruş arasında idi yazın. LPG ile 15-22kuruş arası yakıyordum Fakat malum kış mevsimi şimdi 30 kuruşları gördüm. Subap ayarlarınızı yaptırtın.

Şubat ayındayız ama yağışlar devam edecektir. Kışlık lastiklerinizi almayı unutmayın(Zincir de dahil)

Benim diyeceklerim bu kadar :) Tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın güneşinizi :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Re: Hergün 20 km benim güneşimi yorar mı?

Mesaj #3 gönderen gürhan » Çrş Oca 25, 2017 10:37 pm

Aramıza hoş geldiniz. Vosvosunuz hayırlı uğurlu olsun...güle güle kullanın.
Vosvoslarımızı kullanmak için alıyoruz, tabiiki kulanacağız. 20 km de yapacağız, 100 km de yapacağız. biz ona iyi bakarsak oda bize iyi bakar şüpheniz olmasın. Ateşleme sisteminin parçalarını değiştirmediyseniz değiştirin. Ayarlarını iyi yaptırın.Parçalar fazla para tutan parçalar değildir. İhmal etmeyin.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: İncİ ve 1 misafir