Çok fazla bilgiye ihtiyacı olan bir vos aşığı...

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
tolug
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Henüz isim koyacak bir vosvosum yok ve bununla ilgili bilgiler almak için kayıt oluyorum.

Çok fazla bilgiye ihtiyacı olan bir vos aşığı...

Mesaj #1 gönderen tolug » Sal Şub 07, 2017 2:18 pm

21 yaşındayım ve ilk arabam olacak.Ben direkt tüm konuyu izah etmek istiyorum.Her önünden geçtiğimde benim olacaksın dediğim vos için son 2 3 haftalık bir sürecim var ve o vos haricinde başka bir vos asla düşünmüyorum..Arabadan ve özellikle vosvoslardan gerçekten pek anladığım söylenemez.Ben arabanın görünümünü vs çok beğendim ve gittim sahibiyle konuştum.1973 1303S modeli olduğunu belirtti.Ön takımın değişmesi gerektiğini ve bir kaç sorun daha çıkabileceğini belirtti ve 8 bin lira gibi bir rakam istediğini söyledi.Benim merakım şu.Ben 8 bin lirayı verebilirim şu an.Aldıktan sonra bana ne kadarlık bir masrafı olur.Öncelikle hiç bişey bilmeyen bir insanın bile nelere bakması gerektiğini öğrenmem gerek.Yani şunu söylemek istiyorum.Tamam vos alacağım ama ilk önce nelere dikkat etmeliyim.Aracın sahibi 4 5 bin lira gibi bi masrafın çıkabilir dedi.Peki sonrası nasıl olur ne biter ? Umarım anlatabilmişimdir :)

barist
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: La amada

Re: Çok fazla bilgiye ihtiyacı olan bir vos aşığı...

Mesaj #2 gönderen barist » Cum Şub 10, 2017 4:12 pm

Bu konu forumda daha önce dile getirildi. Alacağın vosvosu iyi incele. En önemli nokta çürük. Kapı direkleri, kapı menteşeleri, (kapıları, kapı kollarından tutarak aşağı yukarı esnet, esneme sadece kapıda meydana geliyorsa veya fazla ise problem var demektir.), taban, akünün bulunduğu bölgelerdeki (arka koltuk altı) metal kısımları kontrol et. Bagajı açık duruyor mu? Kalorifer sisteminin düzgün çalışmasıda önemli bi kriter. Motor kısmına hiç gitmiyorum. Bu arada parçası en bol ve ucuz olan modeller 73-74-75 bombe cam. Dediğin fiyattaki Vosvos epey bir para yiyecektir. Bunu unutma. Herşey gönlünce olsun...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir