!Acil! Motordan Gelen Takırtı

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #1 gönderen Onuurduman » Sal Şub 07, 2017 9:18 pm

Arkadaşlar merhabalar tekrardan herkese böyle bi platform için teşekkürler.

Ben daha önceki konuda araba yeni olduğu için sorularımdan ve yakıt sarfiyatımdan muzdarip cevap aramıştım sağolsun Gürhan abi pek güzel yanıtladı.

Şimdi durum şu ben bugün yıllarca bu arabalarla uğraşmış bir usta buldum ve sabah arabaya başladık. Karburatör taşma yapıyordu, kelebeğin mili aşınmış boşluk yapıyordu leğimle kalınlaştırıp taktık zımparasını yaptık, hava filtresi değiştirdik, meksefe, bobin ve platin değiştirdik (ford parçası diye aldık bunlarla uyumlu dedi usta) avans ayarı karburatör benzin/hava ayarı rolanti ayarı yaptık ve bir de subap ayarı yaptık. Her şey güzel yakıtı sınamak için biraz dolanıyordum hafif bir yokuşta tatlı bi viraj dönmek üzereyken devirim yok yüksek değildi araba bayılmasın diye 3 ten 2 ye çekip ara hızlanma yaptım ve motordan çok acayip bir vuruntu gelmeye başladı. Aşırı bir darbe sesi ve vuruntu yaptı iki metre daha gidip kenara yanaştım. Hemen yağa baktım elimde istediğim gibi tutuyorum herhangi bi ısınma yok, hiç bi lamba yanmadı, yağ normalde tam üst seviyedeydi daha da artmış olduğunu gördüm. Ustayı aradım hemen misafirim var yarın sabahtan bakalım dedi.
Ağır bir masraf var mıdır yorumunuz nedir bu duruma?
En son Onuurduman tarafından Sal Şub 07, 2017 9:25 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

(o_/!\_o) Volkswagen Başkadır. 1303s Bambaşka !
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #2 gönderen Onuurduman » Sal Şub 07, 2017 9:21 pm

Bu sabah usta geldi arabayı çalıştırdık yine aynı bir takırtı var akıllara zarar. Sonra usta hafif gaz vere vere motoru ısıttı kayışı söktü biraz gaz verdi sonra kayışı geri yerine taktı arabadaki tıkırtı kesildi. Bu şekilde kullanmamı söyledi kol yataklarından şüphelendiğini söyledi eğer tekrar yaparsa sesi duyduğun an çek kenara motoru açalım dedi. Her şey iyi güzel sabahtır bi problem yoktu kullanıyorum arabayı şimdiyse araba rolantide durmamaya başladı gaza azcık basıp basılı tutuyorum kendine geliyor basılı tutarken bile yine git gide devir düşüyor stop ediyor. Marş yaparken yine takırtı geliyor ara ara giderken de geliyor. Benim korkum kranka sarması. Ne yapmalıyım? Yok mu yardımcı olabilecek bir arkadaş?
(o_/!\_o) Volkswagen Başkadır. 1303s Bambaşka !

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir