Aracım Aküyü sallayınca çalışıyor :(

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
musa.sen
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: TOSPİK_77

Mesaj #1 gönderen musa.sen » Pzr Şub 12, 2017 2:42 pm

Merhaba arkadaşlar,
2 ay önce 74 model 1303 aldım. Bir çoğumuzun olduğu gibi çocukluk hayalimizdı benim ve eşimin.
Alırken çok detaylı inceleme yapamadık, şimdilerde aracımi çalıştırmak istediğimde tık diye ses geliyor ve elektrik sistemi gidiyor. Sonra dortluleri açıyorum ve akuyu sağa sola sallıyorum dortluler çalışınca deniyorum, bazen ilk seferde bazen birkaç sefer bunu tekrar edince çalışıyor. Başta akü den kaynaklıdır dedim ve 1 ay önce sıfır akü aldım. Akuyu ilk taktığımda tek marsta hemen çalıştı. Şimdi akuyu sallayınca çalışması açıkçası yine akü mu yoksa elektrik tesisatiyla ilgili bir sorun mu diye sorgulamama neden oluyor. Basit bir sorun ise kendim cozmek ostedigimde sizlerle paylasmak istedim. Fikri olan varmi dostlar ?

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Re: Aracım Aküyü sallayınca çalışıyor :(

Mesaj #2 gönderen Onuurduman » Pzr Şub 12, 2017 3:19 pm

Eğer komple elektrik kesiliyor ve aküyü sallayınca düzeliyorsa şase almıyor olabilir. Sonuçta aküyü de değiştirmişsiniz ve bütün arabaya tek bir kablodan şase dağılır bu da kısa bir kablodur ve aküden arabanın herhangi bir yerine bağlanır. Zamanla koltuğun altında akünün olduğu yerde pas oluşmaya başlar ve pastan elektrik geçmez aküyü salladığınızda ise temas gerçekleşiyo olabilir. Komple tesisatı elden geçirmekse zahmetli ve maliyetli bir iş olacağından öncelikle bu şase kablosunun bağlandığı yeri kontrol etmenizi bulabilirseniz farklı bir kabloyla denemenizi ve şase kablosunun bağlandığı yeri zımpara yapmanızı öneririm ilk etapta.
(o_/!\_o) Volkswagen Başkadır. 1303s Bambaşka !
Kullanıcı avatarı
musa.sen
Vosdost

Mesaj #3 gönderen musa.sen » Pzr Şub 12, 2017 5:04 pm

Onur bey cevap için teşekkürler.
Mantıklı, deneyip sonucu yazarım.
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Onuurduman » Pzr Şub 12, 2017 5:46 pm

Son dönemlerde sanıyorum sitenin eski aktifliği yok artık vosların azaldığından mıdır bilinmez. Yeni sorunlara yeni çözümlerimizi yazalım hala bizim gibi bu arabaları yürütenler faydalansın zira bizimde yardıma ihtiyacımız olan zamanlar ziyadesiyle fazla. Sonuçları bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
musa.sen
Vosdost

Mesaj #5 gönderen musa.sen » Çrş Şub 15, 2017 9:14 pm

Katılıyorum.
Gerçek şu ki bu arabayla aldığım keyif hiçbir arabada yok. Sürekli arabanın yanına gidesim geliyor, camdan bakıyorum yerinde mi diye :)) yaş 34 ama çocuklar gibi şenim.
bu arada bilgi paylaştıkça çoğalır, herkes alternatifleri yazarsa daha sağlıklı bilinçli vosvoscu lar oluruz ;)
Kullanıcı avatarı
musa.sen
Vosdost

Mesaj #6 gönderen musa.sen » Cmt Şub 18, 2017 5:16 pm

Onur bey tekrar merhaba;
söylediğiniz gibi akü şase kablosunun bağlı olduğu kutup başları oksit ve paslanmadan dolayı akım geçirmez olmuş. Güzelce kazıyıp, zımpara yaptım. Ardından astar boya ile boyadım. Şİmdi saat gibi, tek marşta çalışıyor.
Desteğiniz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #7 gönderen big1303 » Cmt Şub 18, 2017 7:10 pm

Merhaba,hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın. Forumun aktif olmaması arabalarin azlığından değil.Vosvosçuluk,yardimlaşma gibi şeyler kalmadı.Facebook'ta açılan sayfalar zaten bunu tamamen bitirdi. Değişik modellerde türeyince vosvoslarda değişime uğradı. Piyasa bozuluca orijnalliklerde gitti. Şimdi nasıl parça satarım, nasıl kazıklarım,nasıl kandırırım....Yani durum bu. Forumuda iyice inceleyin istediğiniz birçok şeyi bulabilirsiniz. Sıkıntınızın çözülmesine sevindim. Vosvosunuzun tadini çikarin.
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Onuurduman » Pzr Şub 19, 2017 1:25 am

musa.sen yazdı:Onur bey tekrar merhaba;
söylediğiniz gibi akü şase kablosunun bağlı olduğu kutup başları oksit ve paslanmadan dolayı akım geçirmez olmuş. Güzelce kazıyıp, zımpara yaptım. Ardından astar boya ile boyadım. Şİmdi saat gibi, tek marşta çalışıyor.
Desteğiniz için teşekkürler.

Tekrardan geçmiş olsun. Sorununuzu çözmenize sevindim.
Faik Akcagunay
Vosdost
Vosvosumun adı: 1303 l tospaaa

Mesaj #9 gönderen Faik Akcagunay » Pzt Şub 20, 2017 4:54 pm

aküyü sarja taktır

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir