Karburatör Seçimi

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Karburatör Seçimi

Mesaj #1 gönderen Onuurduman » Pzr Şub 12, 2017 3:34 pm

Arkadaşlar herkese selamlar. Benim vosun motor numarası as ile başlıyor ama ruhsatta 1300 yazıyor. As ile başlayıp 1.3 üretilen var mı yoksa hepsi 1.6 olarak mı üretildi. Şimdi ben arabaya karburatör almayı düşünüyorum. Taşırma yapıyor kelebek mili aşınmış. Ayar tutturamıyoruz. Üzerinde şuan 34 pict 3 takılı. Sonradan değiştirilmiş olabilir diye düşünüyorum. Bir de yakıt ekonomisi açısından 31 pict takmayı düşündüm. Ama boğaz genişlikleri arasında bir fark var mı? Karburatör çok para alıp da olmaması var bi de. Karburatör alırken nelere dikkat etmeliyim?
Bir de emme manifoldunun altındaki iki yana uzanan ince boru nedir arabanın en arkasına tampona yakın yerden bağlanıyor. Benim delik bir zararı olur mu?

(o_/!\_o) Volkswagen Başkadır. 1303s Bambaşka !
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Re: Karburatör Seçimi

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzr Şub 12, 2017 11:11 pm

Bloklar 1.3 olsada içleri 1,6 olabilir normaldir...rektefiyeye giren 1,3 motorlar 1,6 ya çevriliyor.

Karbüratörler araçlarla ayn yaşta olduğu için ömürlerini bitireli yıllar olmuştur...Yeni karbüratör almak en sağlıklısı...Sürekli tamir ve ayar için para vereceğinize bir kere karbüratör alırsınız ve unutursunuz.

31 alabilirsiniz...Uyar.

Manifoldun altındaki boru manifoldu ısıtmak içn egzoz dumanından faydalanan borudur...o borunun bir ucu egzozdan gazı alır manifoldu ısıtır öbür taraftan tek
rar egzoza verir. delik olursa sistem görevini sağlıklı yapamaz.
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Onuurduman » Pzt Şub 13, 2017 7:33 am

Gürhan abi sağol ilgin için. Bi de şeyi merak ediyorum ben. Bunun tamir takımını alsam olmaz mı nerdeyse demir gövde hariç işlev gören bütün parçalar değişmiş olacak sonuçta.0 almakla tamir takımı almak arasında ne fark var? Sıfırının fiyatı nerelerde olsa normaldir?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Karburatör Seçimi

Mesaj #4 gönderen gürhan » Pzt Şub 13, 2017 7:58 am

Tamir takımıda alınabilir. Ancak tamir takımı conta vb gibi parçalardan oluşur. Karbüratörün ömrünü tamamlaması hareketsiz parçaların aşınmasından dolayıdır. İyi bir karbüratörcüye tmir takımı ile kurtarmak mümkünmü diye sormak lazım. Sıfır karbüratörün fiyatı 800 - 1000 arasında değişiyor.
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Onuurduman » Pzt Şub 13, 2017 8:00 am

Öyleyse sıfırını almak mantıklı gibi görünüyor. Solex 31 pict 4 olur mu benim aracıma? Kaliteli midir?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Karburatör Seçimi

Mesaj #6 gönderen gürhan » Pzt Şub 13, 2017 5:01 pm

Solex ler brasol diye çıkıyor. Brasolex marka. 31 oıc 34 olur...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir