soru

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosbik
Administrator
Administrator

soru

Mesaj #1 gönderen vosbik » Pzt Şub 06, 2006 8:37 pm

selamınaleyküm usta.şimdi ben size hocam diye hitap edicem gerçi kaç yaşındasınız bilmiyorum ama bu yaşınızla alakalı bir konu değil.hani usta olmanız bakımından.şimdi hocam bende bir 1303 var.sizin varmı bilmiyoruma ama.neyse bu önemlide değil zaten beni ilgilendirmez.bu benim 1303 çukura girince önden arkaya doğru böyle bir ses geliyor.ama düz giderken önce önden geliyor sonra arkadan.geri geri giderkende önce arkadan sonra önden.bu niye olur?

soru2:gerçi ilk soruya soru bir yazmadım ama kusura bakma hocam.şimdi benim bu 1303 73 model.biliyorum 73 ler biraz özel oluyor.senden iyi olmasın benim gittiğim bir usta vardı o söylemişti.aman bu koça iyi bak 73 ler böyle özel diye.neyse sende biliyorsundur zaten boşuna usta olmadın herhal.soruya dönersek sabah vosvosu çalıştırırken böyle bir tar tar tar tar diye çalışıyor.sonra yola çıkınca birazda hızlanınca bu tar tar sesi böyle şır şır şeklini alıyor.şır şır derken başka şeyler aklınıza gelmesin motorun sesinden bahsediyorum ben.bu normal midir?tar tar diye çalışınca tar tar diye, şır şır diye çalışınca şır şır diye çalışmaya devcam etmesi gerekmezmi?bu bir arızaysa bana çok masraf ettirir mi?

soru3:benim vosvosta ki kalorifer çok yetersiz.bunlara çorum kaloriferi takılıyormuş.hocam sen bunun montajını yapabilir misin?birde ne kadar mal olur?

soru4:hocam birde geçen bu karlar çok yağdığında bizim mahalleye girerkene bir çukur açmışlar.böyle hendek gibin bir şey.karda yağınca üstü kapanmış.bende böyle sokak arası diye 40 la falan gidiyorum.yerler düz sandımdı.bu hemdek gibi çukura bir girmişim arabanın arkası havaya kalktı.tek teker havaya çıktı.görenler hemen yardıma koştu.arabayı geri geri çıkardık.maşallah ama hiç patinaj bile etmedi.mahallenin veletleride hemen cep telefonlarıyla fotoğraf çekmişler onlara ne oluyorsa dürzüler.neyse şimdi ben vosvosu bir rot balansa sokayım mı?bir şey olmuş mudur?

hocam şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.böyle bir hizmeti sağlayan VosvosTürk camiasına ve böyle bir hizmeti bizlerden esirgemeyen sayın ustam sana çok teşekkürlerimi sunarım.

Er_cU

Mesaj #2 gönderen Er_cU » Pzt Şub 06, 2006 8:47 pm

:lol: güzin usta bekliyoruz cevabını sabırsızlıkla
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #3 gönderen [ WOLF ] » Pzt Şub 06, 2006 9:53 pm

:!: :!:
Er_cU

Mesaj #4 gönderen Er_cU » Pzt Şub 06, 2006 10:22 pm

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Tosbağa » Pzt Şub 06, 2006 10:23 pm

Üleeen buu nee yaav??? Öldürücekmisin olm sen beni??? :lol: :lol: :lol:

Şaka maka tam benlik sorular Buğra sağol valla...
Saf Alman Cemile... :D

Resim
KTY
Vosdost

Mesaj #6 gönderen KTY » Pzt Şub 06, 2006 11:54 pm

olm teşekkür edicene cevaplada adam kurtulsa merakından.. :evil: :hipnoz:
ONE woRLd, ONE loVe, one CAR..!

FOREVER STANDOX

Resim
oguzhan
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #7 gönderen oguzhan » Sal Şub 07, 2006 12:05 am

peki usta bi soru da benden benim araba neden çalışmıo heee yeterrr beee bu ne yaaaa alalalala :tiksinc:
vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #8 gönderen vosmaster » Sal Şub 07, 2006 12:12 am

ilk soruyu bos verelim ikincisi motor soğuk olduğu için üçüncü çorum değilde beypazarı kalorıferı olur ona.
dördüncü soru ise şimdilik gerek yok yaza yerler kuruduktan sonra sokarsın rot balans ayarına.TEŞEKKÜRLER
vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #9 gönderen vosmaster » Sal Şub 07, 2006 12:15 am

Bakmadan bılemeyız ooozhan gelırsen bı gun gıdıp calıştırırız o zaman sana soylerım nedenını.
swiss
Vosdost

Mesaj #10 gönderen swiss » Sal Şub 07, 2006 12:25 am

şimdi benimde bi sorum olcaktı ama usta nerde gören varmı :P

benim 65 1200üm var... çok iyi çalışıyodu ama kar yaadı ve yaamazolaydı diyom...!!! neyse kar yaamasının 4. akşamı ben bizimkini çıkartim dedim... neyse bizim burda migrosa gittim burgerde bi sıcak kakao içtim sonrada dolaşiim dedim... ama migrosun otoparkında gaza geldim ve yanladım biraz... ama sonra bizim şakirin çekişten düştüünü algıladım 2. ve 3. viteste giderken ama 4de takamadım yol yoktu... neyse sonra birden bide gaz kesmeye başladı ve birden stop etti motor şalımadı bi müddet... :shock: biraz dinlendikten sonra marş aldı ve çalıştı biraz gitti ve bu sefer gene gaz kesiklii yaptı 2. viteste hiç güç yoktu ama 1de canavardı.... ha bu arada derece eksilerde ön camdaki buğu donuyodu bezle bile silinmiyodu ve tırnakladıında buz tabakasımı desek tortumu desek....yaani ööle bişiidi
neyse sonra gene çalıştı 1de gazlıyodu ama 2ye alınca çekiş düşüyodun gene stop etti... bu arada uzun bi yokuşa gelmiş bulunmaktaydım... bişii farkettim bu arada şakir 1te gidiyodu 2de gitmiyodu hemen stop ediyodu...
neyse o gün zar zor garaja gidebildim stop ede ede 1. viteste zorlayarak...

neyse ben bayaa sinirlendim ve ertesi gün karb.ımı söktüm bizim atölyede hava vurarak temizledim vede benzin filtrem var benim şööle büyükce beyaz pilastikten onada hava vurdum.... ölmedi ama yaşıyo :?:

neyse taktım sonra şakire ve şalıştı... bayaa gezdim bizim burda havada souktu yolda buzlanma vardı bende göbekten gene yanlama krizim tuttu bikaç tur yanladım bayaa zevkliydi...

neyse gene kesiklik yaptı ama hemen düzeldi allahtan.... neyseki ertesi gün yaani pazar baktırmaya gidiyodum yolda evdenbaya uzakta gene bi yokladı.... stop etti biraz uuraştım tel görüşmeleri yaptım bana platin falan dediler bende baktım bana göre iyidi ... neyse biraz dinlendikten sonra gene yola devaam.... buseferde gene yokladı ama daha sert bişekilde... 3. viteste bayaa silkeleye silkeleye gittim dışardan millet ata biniyom sanmıştır okadar yaani :lol:

neyseki benzin istasyonunda durayım dedim ve iyikide durmuşum buseferde gene tamamen gitti çalışmadı...neyse saolasın bizim bi aile dostumuz bi usta vardı yakınlarda oturan.. o geldi işte baktı ama vosvostan anlamadıı için fazla bişii söleyemedi.....

platin iyimiş buarada saaten almadan önce deiştirmiş önceki sahibi... platini eledik o diilmiş sonrada bana karbı sordu bende daha yeni temizledim dedim benzin filtresi içinde aynen... buseferde bana benzin otomatiini temizledinmi diye sordu bende yok dedim... açtık baktıkki oda ne şok olduk resmen...!!!!! süzgeçi tamamen pas tortusuyla kaplıydı... neyseki temizledik şööle kabaca...

motor çalıştı biraz uuraştıktan sonra.... ama arada patlatıyodu bizim ustada su girdii işin yakamadıından patlatıyo dedi ve benzin deponda su ve pas tortusu var dedi sorun bundan ibaded dedi ama başka bişiide olabilir dedi...
neyse ben ev yoluna çıktım iyide gidiyodu yolda ama 12-15km kala yokuşta otoyolda gene başladı kaabus... neyseki bira dinlendirdikten sonra çalıştı hayret etim ve 2-3km gidebildi ve bir arkadaşımın evinin önüne park ettim... bugünde kar yaadı gidemedim........

şimdi bütün sorun depodanmı??? temizlicem hortumada hava basacam...
inşallah bütün sorun bundan ibadettir.... yaani havlar iiken banamasın diye 1200üm soukta üşüttü

şimdi benimki 4-5 sene yatmış ve depoda paslanmış kendi kanaatimce ve ve ben biraz fazla benzin koyunca pas tortusu tıkadı herşeyi araç bikaç ay önce bakımdan geçmiş buji yağ benzin filtresi deişmiş

yorumunu bekliyom ustam sence ne olabilir ben olanları ve düşündüklerimi burda paylaşiim dedim sevgiler saygılar.
135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir