soru

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #21 gönderen vosmaster » Sal Şub 07, 2006 9:53 pm

Merhabalar,öncelıkle gecmış olsun.Ilk bakılacak yer benzın deposu depo söküldükten sonra deponun altında 22 anahtar tutacak bır somun var onun ıcınde fabrıka cıkısı bır süzgeç vardır onu bı kontrol edın.sonra benzın otomatığının gırıs hortumunu cıkarıp hortumun ıcıne güzelce hava tutun(deponun altındakı hortumun ucu cıkık olmasıgerekıyo) en son olarak karburatoru sokup ıyıce bı tınere yatırın ozellikle samandıra ıgnesı var karburator gırısınde 14 anahtar tutar onu sokup ıyıce hava tutunve temızleyın.Sorun cozulecektır emın olabılırsın.Bırde benzın otomatıgındende yapar dıyafram sısıyor ıse benzın otomatıgını degıstırıp bakın.Bujı ve platın de aramayın arızayı. ;)

swiss
Vosdost

Mesaj #22 gönderen swiss » Sal Şub 07, 2006 10:01 pm

saolasın ustammm..... depo sökülecek seliyozik tinerle çalkalanacak pas sökmesi için ve biraz içinde durması gerekli.... depo hotrum girişinden hava vuracaz kompressörle.... yeni depo benzin filtresi ve son benzin filtresi takılacak.... karb. ı da iyi bir ustaya teslim edilip güzelce bi tamamen sökülüp temizlenecek keçelenecek içi ve ayar yapılacak... ha bu arada benzin otomatiide elden geçecek falan filan..... offf anam offf :(
135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
Er_cU

Mesaj #23 gönderen Er_cU » Sal Şub 07, 2006 10:47 pm

ya ben bu ustayı çok seviyorum yaa....
erme
Vosdost

Mesaj #24 gönderen erme » Çrş Şub 08, 2006 1:56 am

Er_cU yazdı:ya ben bu ustayı çok seviyorum yaa....

ii de bakalım o ne düşünüyo
onceleri : :kucakkucak:
sonra::: :çoğalt:
Resim
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #25 gönderen modifiyelimanyak » Çrş Şub 08, 2006 2:05 am

:D :D erme +1
Forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırlmıştır

ADMİN
KTY
Vosdost

Mesaj #26 gönderen KTY » Çrş Şub 08, 2006 2:23 am

muhahahahaahahahahaahahaa cok sevdim ben bu ustayıı :lol: :evil: :lol:
ONE woRLd, ONE loVe, one CAR..!

FOREVER STANDOX

Resim
Bilbo
Vosdost

Mesaj #27 gönderen Bilbo » Prş Şub 09, 2006 2:30 am

bizim voslar soğukta çalışır ama biraz zahmetli çalışır, karb.ın altındaki manifolt boğazı soğuk havalarda buz tutar dışardan bakınca görürsün. Ve motor ısınıp bu buz çözülene kadar ,aksırır tıksırır çekmez stop eder, özellikle yüke bindiği veya rolantiye kaldığı zamanlarda. Manifolt ısıtıcın ne kadar tıkalı değilse bu problem o kadar erken ortadan kalkar. Ama senin sorunun daha başka gibi yine de bununda etkisi vardır, motor iyice ısınana kadar. Sorunun kirli benzin veya ateşleme probleminden gibi görünüyor. Benzin olayını hallettikten sonra devam ederse, buji, buji kabloları meksefe, platin ve bobinine bir bak derim...

Vosbik senin motor çalışırken çıkan sesler sübapların gevsek ayarlandığından olabilir , motor ısındıkça ses azalır, soğukken çakır çakır vurur.
Bilbo
Vosdost

Mesaj #28 gönderen Bilbo » Prş Şub 09, 2006 2:32 am

2. sayfayı görmemişim boşuna cevap yazmışım pardon..
swiss
Vosdost

Mesaj #29 gönderen swiss » Prş Şub 09, 2006 3:07 am

yok estaafullah.. boşu boşusumu var bunun cvb yazacan tabiikide :)

yanlız bu usta tohanın vosvosunun resmini koymuş ne iştir bana açıklarmısınız...?????
135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
erme
Vosdost

Mesaj #30 gönderen erme » Prş Şub 09, 2006 3:49 am

o tohanın degil Ustanın kendi Vosudur. Ayrica kendisi (vos) bu konularda cok hassastır :!:
:hipnoz:
Resim

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir