Tosba nasıl toplanır nerden başlayalım

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
viocyclone
Vosdost

Tosba nasıl toplanır nerden başlayalım

Mesaj #1 gönderen viocyclone » Prş Eki 19, 2006 3:58 pm

Mrb siteye yaklaşık 1 ay önce falan kayıt oldum. 73 model 1303 1300 motor bir tosba aldım. Bu ikinci randevumuz 91 yılındada bir tanıdığımızın amerika dan getirttiği henüz 11.000 mil yapmış olan 1971 1302 vosvos ile kafayı sarmıştım.
Şimdi esas konuya gelelim. Budi nin motoru iyi gibi sabahları soğuk çalıştırmada ilk 2 km geçerken biras titreşimli çalışyo ısınınca titreme kalmıyo. Şimdi hem motor hemde kaporta için bakım ve tamir yaptıracağım en iyi ve en uygun adresler nereleri. malum altında koca bir delik ve kaporta üstündede patlamaya hazır kabarma yapmış bölgeler var. Tüm arkadaşların yardımını bekliyorum. İlk önce nereden başlamalıyım. ha unutmadan koltuklar haşat bunlarada bi çözüm bulmam lazım. herkese çok slm. saygılarımla. Burak

kutbay
Vosdost

Mesaj #2 gönderen kutbay » Prş Eki 19, 2006 4:19 pm

nerde yaşadığını yazarsan bir usta ismi önereceklerdir arkadaşlar.
Resim
Hey gidi karadeniz doldi da taşamadi
Etmeyelum sevdaluk edenler yaşamadi.....
Kullanıcı avatarı
viocyclone
Vosdost

Mesaj #3 gönderen viocyclone » Prş Eki 19, 2006 4:30 pm

Özür dilerim Ankara da oturuyorum İşyerimde Ostim de. Ama Ankara içerisinde heryere gidebilirim. Teşekkürler.
tortoise
Vosdost

Mesaj #4 gönderen tortoise » Prş Eki 19, 2006 6:24 pm

tam adresine gelmişsin, ankaralı vosdost kaynıo bura :), ii adresler verceklerdir... hayırlı olsun, kolay gelsin
Emrah...
Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #5 gönderen [ WOLF ] » Prş Eki 19, 2006 6:43 pm

Öncelikle aramıza hoşgeldin diyerek başlayalım ...

Vosun hayırlı uğurlu olsun.. Eğer sıfırdan toplamak ve sorunsuz kullanmak gibi bir niyetin varsa ... Kaportadan başlamanı tavsiye ederim.. Tabi maddi imkanın el veriyorsa.. Bu işlere başlamadan öncede vosvosunu sağlıklı çalıştırabilmen + motorun durumu hakkında fikir edinebilmen için VosvosTürk grubunun tek usatası Mehmet abimize ve Gökhana vosunu bir göster.. Onlar sana motorunun durumu hakkında sağlıklı cevaplar vereceklerdir bundan emin olabilirsin..

Adres ve Telefon için [ Tıkla ]

Motor hakkında gerekli bilgiyi aldıktan sonra Yasin ve Ercü kardeşlerimizin sağlam kaportacıları var onlarla temasa geçip kaporta hakkında sağlıklı bilgilere ulaşabilir ve vosunu toplamak için başlangıç yapabilirsin.. Sıralama ise kaporta + boya + döşeme + motor tabi maddi durumun uygunsa hepsi birden de yapılabilir..

Kafana takılan tüm konuları bizlere sorabilirsin.. Burada her konuda yardım bulabileceğini söyleyebilirim.. Doğru adrestesin :ok:
Kullanıcı avatarı
viocyclone
Vosdost

Mesaj #6 gönderen viocyclone » Cum Eki 20, 2006 7:54 am

Teşekkür ederim. Mehmet ustayı aradım bayramdan sonra müsait olacaklarmış. Benimde ilk aklıma gelen aracın sağlıklı gitmesiydi aldığım gün arka lastiklerini orjinal çapta lastikleri ile değiştirdim. yürüyen ve motorda bi problem yok sadece altta çürükler var ama motor ve yürüyenede baktırmanın faydası var. ilginize teşekkür ederim. Ha unutmadan ön far çerçeveleri plastik ve kırık kötü görünümlü bunu nereden temin edebilirim. tüm bunların yanında ön koltuklar haşat bunlarıda bir yenilemek lazım. Açıkçası param kısıtlı yani herşeyi yaptırırken ortalamalarla yaptırmak zorundayım. Çürükler için en uygun imalat nedir merak ediyorum sanırım ilk önce kaporta ve döşemeleri yaptırmak lazım gibi.
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #7 gönderen olcaytuna » Cum Eki 20, 2006 8:38 am

ruh sağlığın bozulmadan kaç kurtar kendini????
buswagendotcom

weber inside!
cakabo
Vosdost

Mesaj #8 gönderen cakabo » Cum Eki 20, 2006 10:36 am

harbiden vos toplatma kendi zevkine göre istediğin gibi yapma fikir olarak çok güzel şahane ve keyifli gibi görünüyo ancak türkiyede sanayilerde paranla rezil olma canından bezme vosundan soğuma burnundan fitir fitir gelmesine kadar sonuçlar doğuruyo.. olcay abiye katılmamak elde değil.. ya sabııııırr..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
donis
2007 Bakımlı Vosvos Ödülü
2007 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #9 gönderen donis » Cum Eki 20, 2006 12:34 pm

olcay abi ve cakabo çok haklısınız...
ben herşey güzel oldu derken bi baktım boya kazıma esnasında tavan döşemesi yanmış :(
ama şu war istediin gibi gidince işşer müthiş de zewk alıyosun...
kolay gelsin dostum... bu işler için ankarada olman bence büyük avantaj...
Deniz KAMALI...QVOS...KÜTAHYA...

Resim
uguro
Vosdost
Vosvosumun adı: 1303 S NAZ

Mesaj #10 gönderen uguro » Cum Eki 20, 2006 8:33 pm

BEN DE TOPLATTIM EFE Mİ.

2 AY OLDU ALAI. SAHİBİ 3 YIL ÖNCE ÖLMÜŞ. VOSUM TAM 3 SENE HİÇ KULLANILMAMIŞTI AMA KAPALI GARAJDAYDI.

TOPLAMAYA MOTORDAN BAŞLADIM. ALLAHTAN ÇOK FAZLA TUTMADI BENİ ÇOK ÜZMEDİ. MOTOR TAHMİNİ 400 YTL TUTTU.

ŞİMDİ EFE KAPORTADA, MARJBİYELLER KALORİFER BORULARI DEĞİŞTİ. ÇAMURLUK AĞZI, AMORTİSÖR BAŞLARI,KAPORTANIN BAZI YERLERİNDEKİ, ÇAMURLUK İÇLERİNDEKİ BAZI ÇÜRÜKLER GİDERİLDİ. KOMPLE BOYANDI. FIRINDA TAM BİR GECE KALDI. CAM VE KAPI FİTİLLERİ YENİLENDİ. TABAN SACINDA ÇÜRÜK OLMADIĞINDAN ORAYA ÇOK FAZLA ELLENMEDİ.

TABAN ZİFTLENDİ...

EFEYİ YARIN TESLİM ALIYORUM İŞİ BİTTİ. BU İŞLERİ İVEDİK ORGANİZE SANAYİDE ALİ USTA YAPTI. MOTORU MUSTAFA EKER YAPTI.

SIRA İÇİNE GELDİ KOLTUKLAR DERİ DÖŞENECEK TABAN DÖŞEMESİ YENİLENECEK. GÖĞÜS KAPLAMASI YAPILAMAYACAK ÇÜNKÜ GÖĞÜSTE ÇATLAK YOK.

EFE DEN ÇOK MEMNUNUM. SEZONLUK BAKIMI YAPILDIKTAN SONRA 5 YIL MASRAFSIZ OLDU BENCE...
KÖTÜ VOSVOS YOKTUR...

"""VOSVOSUNA BAKAMAYAN""" KÖTÜ VOSVOSCU VARDIR.

Resim

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir