Benzin otomatiğimi başka bişimi

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
3rk4n
Vosdost

Benzin otomatiğimi başka bişimi

Mesaj #1 gönderen 3rk4n » Cmt Ara 09, 2006 5:18 pm

merhaba benim vos normal seyr durumunda iken benzin biter daha sonra kullanan arkadaşım marşa falan basar arabada havayı çeker yalnız ben şimdi kodum benzini ama gene çalışmıyor daha önce bi kere daha aynı şeyi yaptı tamirci karburotör a giden benzin hortumunu söktü ağzıyla çekti sonra bardağa bir miktar benzin kodu hava filtresini çıkartıp üstten içine döktü ve bastı çalıştı şimdi ben ne yapmam lazim tam olarak bi anlatırsanız kendim yapayım beni burdaki angut ustalara laf söyletmeyin. Şimdiden teşekkürler.

The Lost Boy Of CyberSpace
brkkksln
Vosdost

Mesaj #2 gönderen brkkksln » Cmt Ara 09, 2006 7:30 pm

bendede oluyodu aynı problem ve ben gaz pedalını 20 25 kez pompaladıktan sonra çalıştırıyodum! tabi sağ ayak benim felç ondan sonra :)
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen vosbik » Cmt Ara 09, 2006 7:52 pm

usta karbüratöre benzin koymuş ve motoru öyle çalıştırmış.bu sistemin avantajı benzini pompalamadan vosu çalıştırmak.
bunu yapamam diyorsan yine marşa basarak vosu çlıştır.akün ve marş motorun sağlamsa bir süre sonra mutlaka çalışacaktır.merak etme.tabi sorun benzindense.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Er_cU

Mesaj #4 gönderen Er_cU » Cmt Ara 09, 2006 8:05 pm

benzin otomatiği benzin çekmiyor olabilir ama benzin bitince benzin koyduğunda çalışma gecikmesi normal buğra kardeşiminde dediği gibi biraz sabırlı olman lazım...
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #5 gönderen [ WOLF ] » Cmt Ara 09, 2006 11:43 pm

Gazı pompaladığında karbüratörde bulunan benzin hanesindeki benzini motora gönderirsin peki burada benzin yoksa !! Benzinin bitmiş burada benzin kalmamış.. Motor çalışmadan benzin otomatiğini çalıştıramaz karbüratöre benzin çekemezsin .. Bunun için sende ustanın yaptığı gibi aynı yolu denemek zorundasın ..
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Pzr Ara 10, 2006 12:00 am

sayın wolf aynı yolu denemek zorunda değil.yinede marş bastığında biraz zamanda alsa vos karbüratöre benzini çekiyor.ama bu zaman alıyor.birde sağlam akü ve marş motoru gerektiriyor.zararlarıda cabası.o ayrı.ama ustanın yaptığı aynı işi yapmak zorunda değil.o noktada anlaşalım lütfen.saygılar.

imza: wolf u sinir eden vosbik.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Er_cU

Mesaj #7 gönderen Er_cU » Pzr Ara 10, 2006 12:20 am

sayın wolf kontağa bastığı sürece motor döndüğünde otomatik benzin çekmek için çalışır yani benzin çeker bu tecrübeylede sabittir

imza: wolfu uyuz eden la olm ercü :)
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #8 gönderen [ WOLF ] » Pzr Ara 10, 2006 12:24 am

Tabi akünüz kuvvetliyse yaparsınız kılçıklar
vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #9 gönderen vosmaster » Pzr Ara 10, 2006 12:30 am

ŞŞŞŞŞŞŞ sinirlendirmeyin volfu layn.
Bencede en mantıklısı ustanın yaptığı gibi hava filtresini sök karbüratörden 4-5 damla kadar benzin damlat öle marşa bas fazla döktüğün zamanda araç boğulur yine çalıştıramazsın benzini çekmeme nedenide otomatiğin diyaframının kurumasıdır kolay gelsin.
Not volfu koruyan adam. :) :P :P
[img:399:198]http://img135.imageshack.us/img135/6382/gkhanmzatd3.jpg[/img]
Er_cU

Mesaj #10 gönderen Er_cU » Pzr Ara 10, 2006 1:09 am

yok arkadaş biz wolf gibi 38 amper aküyle gezmiyoruz aslanlar gibi çift 75 amper delphi akümüz var sök taka gerek yok :)

not: kaşınan ercü

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir