Motor cekis sorunu

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
serkaneryurt
Vosdost

Motor cekis sorunu

Mesaj #1 gönderen serkaneryurt » Pzr Ara 31, 2006 1:57 am

Arkadaslar daha once vosumun rampada ve ikinci viteste cekis sorunu oldugunu yazmistim...
Bir kac arkadasiminda iltimal dahilinde soyledigi gibi pistonlardan bir tanesi calismiyormus..

ilgilenen ve burdan yazan arkadaslarima tesekkur ederim....

Bayram sonrasinda bu sorun ve giderilmesi ile ilgili edine bildigim bilgileri ve maliyetini ``ariza defteri`` kisminda elimden geldigince sizinle paylasmaya calisicam.

[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #2 gönderen [ WOLF ] » Pzr Ara 31, 2006 12:10 pm

Geçmiş olsun .. Bu şekilde kullanmamanda fayda var !
Er_cU

Mesaj #3 gönderen Er_cU » Pzr Ara 31, 2006 3:06 pm

distirbütör kapağındaki kabloları tek tek yerinden çıkar araç çalışırken (mutlaka bi penseyle tut çarpılma:) ) eğer her kabloyu çıkardığında motor teklemeye başlıyosa o çıkardığın kabloya bağlı olan silindir çalışıyor demektir yok aynı şekilde devam ediyosa ya o silindir cort demektir yada kablonda bi sıkıntı vardır bujiler gereken elkktriği alıp ateşleme yapamıyordur..kolay gelsin..
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #4 gönderen yavuzss » Pzr Ara 31, 2006 8:54 pm

Kablo çıktığında motor tepki vermiyorsa yani aynı şekilde çalışıyorsa ercü'nün saydıklarına ek olarak buji de çalışmıyor olabilir veya supap ayarları bozuk olabilir.

Rampada yığılmanın bir sebebi de distribütörün motor devri arttıkça avans verememesidir. Distribütör kapağı açılır, makara çıkarılır, karbüratörden distribütöre giden hortum karbüratör ucundan çıkarılır ve emilir. Emiş sırasında distribütörün iç kısmında platinin olduğu yer hafif oynamalı. Oynama yoksa distribütör bakımı gerekli, ayrıca bu hortum da çatlamış vakum kaçırıyor olabilir, hortumu yenilemekte fayda var.

Portakal da bir ara yokuşları 2. vitesle çıkmamaya başlamıştı sonra hortumu değiştirdim canavar kesildi.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir