Orjinal boya için katalog ve Westinghouse.

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
serkaneryurt
Vosdost

Orjinal boya için katalog ve Westinghouse.

Mesaj #1 gönderen serkaneryurt » Cum Oca 12, 2007 9:17 pm

Arkadaşlar merhaba.
Vosum Eylül'ü toplamak için gerekli araştırmaları yaptım. Birçok fiyat aldım piyasa geçekten çok değişken
bir ara bu işten vazgeçmeyi bile düşündüm. Komple restorasyon işine girişecek arkadaşlara allah kolaylık ve sabır versin.

Restorasonu orjinaline sağdık kalarak yapmaya karar verdik.
Sadece yürüyen kısımda modifikasyon yapacağım.
bazı modellerde ön fren sisteminin disk oldugunu biliyorum bende kampana olan fren sistemini diske ceviricem.
Ön firen sistemi disk olan voslarınızda ''westinghouse'' (umarım doğru yazdım) varmı ?
Eğer yok ise 4 disk fren sistemi için bu gereklimidir. Değerli ustalarımızın ve arkadaşlarımızın bilgi ve paylaşımlarını bekliyorum.

Birde ricam vosun 1974 yılına ait orjinal renk katoloğunu bulma konusunda bana yardımcı olmanız.

FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #2 gönderen FK » Cum Oca 12, 2007 9:29 pm

Bildiğim kadarıyla disk frenli vosvoslarda westinghouse sistemi orjinal olarak yok. Sonradan yapılabildiğini duymuştum. İstesenizde westinghouse'u hem ön hem arka disklere yapamazsınız zaten çünkü vosvoslarda arkada disk fren mevcut değil.

Bu linkteki dosyayı bilgisayarınıza indirin ( Boya kodları )

http://rapidshare.com/files/11408339/VW ... S.doc.html

Resim
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #3 gönderen FK » Cum Oca 12, 2007 9:31 pm

Bu arada restorasyon işinde Allah size kolaylıklar ve sabır versin. Ne güzel bi vos daha yeniden hayat bulacak.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #4 gönderen VOGEN » Cum Oca 12, 2007 9:44 pm

kolay gelsin umarım sabredip bir vosa ilk günlerini hatırlatabilirsin
MİTHAT AYDIN
captain
Vosdost

Mesaj #5 gönderen captain » Cum Oca 12, 2007 11:03 pm

arkadaşım benim ön firenler disk çok memnunumsonradan yaptık mehmet ustam hurda bi vostan benim vosa taktı westinghause falan takmadık arkalarda disk görmedim gerekde görmedim 3 yıl oldu takalı süper firen var fazlasıda sakıncalı olabilir bunlar teknik konulara girer bizi aşa bilir yanlış olmasın aman ha
Resim
serkaneryurt
Vosdost

Mesaj #6 gönderen serkaneryurt » Cum Oca 12, 2007 11:58 pm

İlginize ve Paylaşımlara çok tşk. ler.
Daha önce farklı model araçlara arka kampana yerine disk uygulaması yaptırmıştım bir sorun çıkmadı tabı westinghouse sistemde mevcuttu. Sistemi yapan ustam taşındı malesef
bu yüzden araştırıyorum, tamamen onun bilgisi ve tecrübesiyle yapılmıştı. Arkaya uygun merkez bulursam kaportaya girmeden once denemek istiyorum.
Görüşmek üzere.
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #7 gönderen yavuzss » Cmt Oca 13, 2007 2:42 am

Disk fren vosvos super beetle ise kolay. 1302 ve 1303 lere kolay çıkma bulunur. Yalnız 1972-73 eski tip 74 ve sonrası yeni tip oluyor, alırken uygun olanı alın. Vosvosların disk freni sadece önlerde oluyor. 4 lastik disk fren isterseniz yurtdışında kitler satılıyor, ama çok tuzlu olur. Seat diskleri adapte edildiğini görmüştüm ama frenlemesi hakkında bir bilgim yok.

Westinghouse fren pedalına uygulanan gücü azaltır, yani fren pedalı yumuşak olur, fazla güç harcamadan etkili fren yaparsınız. Vites boşa atıldığında veya motor çalışmazken fren pedalının şişip sertleşmesi hatta frenlerin az tutması mümkün.

Ancak yine de minibüslerde belli bir yıldan sonra o sistem de kullanılıyor. İstedikten sonra neden olmasın? Fren merkezi ve emme manifoldu değiştirilerek uygulanabilir ancak bunun da performansı nasıl olur bilemem.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir