gösterge sökülmesi ile ilgili

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
barbaros
Vosdost

gösterge sökülmesi ile ilgili

Mesaj #1 gönderen barbaros » Çrş Şub 21, 2007 12:44 am

merhabalar,
ben wosumun göstergesini söküp zemin rengini değişmek istiyorum.
birde benzin göstergem çalışmıyor.termiği bir kontrol edicem çıkarmışken.
ama nasıl sökülür nelere dikkat etmem gerekir bilmiyorum.
sadece geçen gün kendime doğru çektim ve baktım bi kalın kablo var herhalde o kilometre teli onun dışında hepsini anladım.ama onu nasıl sökücem anlamadım.
çevirmeli galiba ama onu sökerken içerisinde tel var diye biliyorum o tel geri falan kaçar mı ?

yardımlarınızı bekliyorum.

E_T_H_E_M
Vosdost

Mesaj #2 gönderen E_T_H_E_M » Çrş Şub 21, 2007 12:50 am

dostum ben habire söküyorum yaptığın işlem doğru... kilometre telini birleştiği yerdeki çevir ve çıkart onun sadece orada yuvası var yanee korkulacak bişeyi yok merak etme..

yanlışım varsa arkadaşlar affola bende bir kaç kere bu şekilde sökmüştüm çünkü....(bir sorun çıkmadı)
™[V][O][S][C][R][E][A][M]™ http://screamscream2303.spaces.live.com tıklatın!

Resim
VOSVOSUN VE VOSVOSCUNUN TAKLİTLERİNDEN SAKININ...!
uguro
Vosdost
Vosvosumun adı: 1303 S NAZ

Mesaj #3 gönderen uguro » Çrş Şub 21, 2007 8:50 am

aman dostun sökerken dikkat et. bir yerden şase yapmasın....

mazallah...
KÖTÜ VOSVOS YOKTUR...

"""VOSVOSUNA BAKAMAYAN""" KÖTÜ VOSVOSCU VARDIR.

Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Çrş Şub 21, 2007 12:05 pm

şase yapmasını önlemek için elektrik sistemiyle ilgili işlemleri yaparken 5 dakikanızı ayırıp akü kutup başını sökerseniz, hem vosunuz hemde sizin için olası tehlikelerin önüne geçmiş olursunuz.

işlem doğru barbaros.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #5 gönderen FK » Çrş Şub 21, 2007 7:18 pm

Buğra +1

Barbaros mutlaka akü kutup başlarını sök sonra göstergeyi kendine doğru çek km telini çevirerek çıkar merak etme geri kaçmaz. Diğer kabloların nereye takılacağını unutma hatta bi kağıda not et. Sonra göstergenin arka tarafında çerçeveyi ince düz tornavida ile yavaş yavaş doğrultarak aç çıkar göstergenin ibresini kendine doğru çek ama dikkatli ve sağlam çek yoksa eğebilirsin sonra 0 km hizasındaki mili çıkart ardından ince tornavida ile sacı bulunduğu yerden çıkart. Sonra gösterge zemin işlemlerini tamamlarsın. Aman benzin göstergesinin ibresi ile oynama bozarsın çok hassastır. Termiği elektrikçiye yada saatçiye götür o baksın.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #6 gönderen vosmaster » Çrş Şub 21, 2007 11:17 pm

+1 Furkan
Km telini tam ucundaki tırtırlı olan malzemeyi sökerek çıkarıyosun ama diğer kablolar biraz sıkıntı yaratır sökerken iyidir kolaydır ama problem takarken hepsini bence tek tek işaretlemen yani üzerine bir kağıt bant yapıştırarak yazman ibrelerin ikiside çok hassastır dikkat et kolay gelsin.
[img:399:198]http://img135.imageshack.us/img135/6382/gkhanmzatd3.jpg[/img]
cakabo
Vosdost

Mesaj #7 gönderen cakabo » Cmt Şub 24, 2007 11:02 am

bence vosun göstergesini söküp iç zeminin rengini değiştirmek çok hassas ve tecrübelerime dayanarak 3-4 tane saati komple bozdum.. sebebine gelince saatin zeminini değiştirmek için hız ibresini söknek gerekiyo ve çok dikkat gerektiriyo ben kaç tane ibre kırdım.. diğer husus istediğiniz değişimi yaptıktan sonra tekrar ibreyi taktığınızda muhakkak hızda hata payı oluyor ve sök tak sök tak bi müddet sonra saat elimde kalıyor.. şimdiden kolay gelsin diyorum umarım sorunsuz bi şekilde hallolur..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: İncİ ve 1 misafir