Motor Alev aldı.

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ExtremeGraphics
Vosdost
Vosvosumun adı: RinTinTin

Motor Alev aldı.

Mesaj #1 gönderen ExtremeGraphics » Pzt Haz 02, 2008 9:05 am

Günaydın arkadaşlar;

Bu sabah güne hiç iyi başlamadık. İşe gitmek üzere evden çıktım. Henüz bir kaç km gitmemişken motor stop etti. Aynadan arkama baktığımda dev duman bulutunun yükseldiğini gördüm. ( Kavşak ortasında oluyor bu olay ) Neler olduğuna bakmak için kaputu açtığımda hava filtresi plastiğinin ve karbüratörün alev alev yandığını gördüm. Saolsunlar bunu gören bir kaç sürücü yangın söndürücüleri ile imdadıma koştular. Motor kısmındaki plastik tüm aksamlar yandı. Isının etkisiyle arka kaput ve çevresindeki tüm boyalar kalktı. Alevleri söndürdükten bir süre sonra karbüratör'ün gaz teline bağlı olan jiklesinin haraket ettiği kısımdan çok azda olsa benzin damladığını gördüm. Bu sızıntı bir miktar daha aktıktan sonra kendi kendine kesildi. Dün gece sinyal vermişti zaten bişiler olacağı ile alakalı ama neler olacağını kestirmek mümkün değil tabi ki.... Karbüratör'le ilgili ne yaralar açar oda sökmeden bilinmez !

Bunun sebepleri neler olabilir ?

VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #2 gönderen VOGEN » Pzt Haz 02, 2008 9:26 am

çok geçmiş olsun
MİTHAT AYDIN
Kullanıcı avatarı
baco
Vosdost

Mesaj #3 gönderen baco » Pzt Haz 02, 2008 9:43 am

Gecmis olsun... Bu ciddi olay karsısında forumda da bircok yerde yazdıgı gibi voslarımız da ıolmazsa olmazlar listesine mutlak surette dikkat etmemiz gerektigi hepimize birkez daha gösterilmis oldu... Umarım cok ciddi masraflar cıkartmaz ve sende daha fazla sıkıntı yasamazsın... Ama bastada dedigim gibi cok gecmis olsun....
ExtremeGraphics
Vosdost

Mesaj #4 gönderen ExtremeGraphics » Pzt Haz 02, 2008 9:46 am

Saolun arkadaşlar.... Bakalım söküp bakmadan anlaşılmayacak neyin ne olduğu :'(
Kullanıcı avatarı
PORTY
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTY

Mesaj #5 gönderen PORTY » Pzt Haz 02, 2008 10:07 am

öncelikle büyük geçmiş olsun valla ucuz atlatmışsın, evden birkaç km sonra oldu demişsin ilginç hakketten motorun çok sıcak olacağını tahmin etmiyorum ama sızan benzinin nasıl alev aldığıda ilginç tabi, inşallah fazla masraf çıkarmaz ve sorunu bulursunuz. tekrar geçmiş olsun
Resim

...::: 1973 - 1303 :::... ...::: 35 KNM 35 :::...
...::: PORTY :::... ...::: Fatih YAPICI :::...
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Pzt Haz 02, 2008 10:36 am

geçmiş olsun.motoru sabah çalıştırırken zorlandınız mı?ya da gazı çok mu pompladınız?bu şekilde bir durum söz konusu isekarbüratörden benzin taşmıştır.taşan benzinde herhangi bir elektirk kaçağı ile bilikte alev almıştır.şimdi yapacağınız elektirk tesisatını elden geçirtmek(motor kısmı için) mümkünse yeni bir karbüratör almak ya da mevcut karbüratörünüze bakım yaptırmak ve gerekli plastik aksamı temin etmek.birde boya işlemi var tabiki.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
ExtremeGraphics
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ExtremeGraphics » Pzt Haz 02, 2008 1:17 pm

vosbik yazdı:geçmiş olsun.motoru sabah çalıştırırken zorlandınız mı?ya da gazı çok mu pompladınız?bu şekilde bir durum söz konusu isekarbüratörden benzin taşmıştır.taşan benzinde herhangi bir elektirk kaçağı ile bilikte alev almıştır.şimdi yapacağınız elektirk tesisatını elden geçirtmek(motor kısmı için) mümkünse yeni bir karbüratör almak ya da mevcut karbüratörünüze bakım yaptırmak ve gerekli plastik aksamı temin etmek.birde boya işlemi var tabiki.

Hiç zorlamadım. Motorum henüz 1 hafta önce komple yapıldı. gaz'a basmadan çalıştırıyorum arabamı. ve benzinim az olduğu için çok az gaz verip vites attım sürekli. anlayacağınız 3000 d/d bile görmedi araba. Distribütörün oralara benzin gitme ihtimali çok düşük. çünkü hepsi sıfırı ile değişti. Problemin karbüratörde olduğunu düşünüyorum. Çünkü motor'u toplarken bir tek ona ellemedik. Ellemediğiizinde cezası ortada işte. Sağlam masraflar açacak başımıza belli ki....
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #8 gönderen [ WOLF ] » Pzt Haz 02, 2008 1:18 pm

Karbüratör içindeki muslukta problem var konumu yanlış olduğu için benzin kelebe çarpıyor.. Kelebeği tutan pimlerin etrafındaki mika benzeri yüzüklerde aşındığı için benzini kolun olduğu yerden dıçarı atıyor.. Büyük geçmiş olsun kardeş..
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #9 gönderen vosbik » Pzt Haz 02, 2008 1:26 pm

slm.elektirk kaçağı sadece distrübütörden olmaz ki.bobin çevresindne elektirk alan bir çok yer var motorda.genel analmda elektirk tesisatından çıkmıştır.ufak bir ark yapması benzinin tutuşması için yeterli.geçmiş olsun tekrar.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
VEDAT75
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: DeDe

Mesaj #10 gönderen VEDAT75 » Pzt Haz 02, 2008 9:18 pm

Çok geçmiş olsun...
Allah daha büyüğünden korusun gerçekten ucuz atlatmışsınız...
Resim

Vedat ATLAR
0533 313 18 36 / [email protected]
06 DD 126 1974 1300 (Krem)
06 NF 403 1974 1303 S (Turuncu)

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir