Bu nasıl bir zihniyet...

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
baco
Vosdost

Bu nasıl bir zihniyet...

Mesaj #1 gönderen baco » Çrş Haz 04, 2008 12:43 pm

Merhaba arkadaslar... Biraz genel olmakla birlikte bir konuda ki düsüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.. Sizde düsüncelerinizi yazarsanız sevinirim...
Vosvos sevgisi farklıdır... Emek ister, paylaşım gerektirir... Neredeyse bazılarımızla aynı yaşta bazılarımızdan da buyuk olan bu araçların parcalarını bulmak zaman zaman zor olmaktadır.. Buluncada bazı insanların zihniyetine gore tam bir piyasa şişirmesi olmakta... Bunları bilmek icin vos sahibi olmaya gerek yok biraz internetten araştırmak yetiyor...
Ülkemizde ki kanunlarında esnekligi sonucu kafanızı nereye cevirseniz bir konu ile ilgili kurulmus sürüyle dernek görebilirsiniz .. ( Yakında ben de baco yu sevenler dernegi kuracağım zaten ;) ) Aslında dernekler resmiyetleri oldugu icin yerel yönetimler ile olan iliskilerin ve de organizasyonlarda biraz da ha ( tartısılır ) resmiyet olması ve asıl amac olarak da paylasım icin kurulmalıdırlar ... Ama internette bazı insanların ayarı kacırdıkları alenen gorulmektedir... Ticaretle ugrasan bir insan olarak düsüncem sudur ki bir malın fiyatı bellidir.. Alıcıya olacak fiyat ise tamamen degiskendir ama bunu malın etiketine yazılı bir sekilde goremezsiniz ... Ancak nakit ödemede farklılıkları fiyat etiketinde görürsünüz... internette bir sitede satılan vos parcalarının bana farklı fiyat ama onun sartını kabul edersem farklı fiyat olacagını görmek helede sevgi ve emekle ilgili bir konuda ihtiyac duyulan malzeme icin bunun yapılması dogru gelmemektedir...Benzer bir olayı gecen hafta icinde forumda gorduk... Tamamen sans eseri birden fazla sayıda buldugu malzemeyi yerde belirterek buradan bizlere duyuran arkadasımız oldu.. Bu o malzemeden kar etmeyi düsünmeyen ve aslında dernek adı altında ki toplulukların yapması gereken bir davranıştı... Ben bu arkadası kendi adıma kutluyorum... Kimden bahsettigim sanırım anlasılmıstır.. Ve aynı sekilde davranan baska arkadaslarımız da mevcut aramızda... Ama bir mal icin fiyat belirleyip dipnot olarakta suraya dahilsen sukadar olur diye yazmak cifte standarttır... Belki ben vos ları herkesten cok seviyorum ve neden bir topluluga dahil olmak zorunda olayım senden o malı gercek fiyatından almak icin...
Forumda bir bölüm var arkadaslar .. site ile ilgili ne düsünüyorsunuz diye sorulmus .. Ben burada olmayı sizlerin samimiyetinizden, cıkar amacı güdülmeden tamamen paylasım ve yardımlasmaya dayalı ilişkinizden ve ortak noktamız olan gercek vos sevginizden dolayı cok sevdim ... Sizler belkide saflık derecesinde buldugunuz , kesfettiginiz ve bildiginiz herturlu seyi belki birilerinin isine yarar diye foruma koyup paylasıyorsunuz ... Ben daha foruma 2-3 gunluk uye iken Mehmet ve Gökhan ustaların ve Muhammed in nasıl bildiklerini paylastıklarını (ilk görüsmede ) daha sonralarda ise forumdan herkesin aynı sekilde davrandıklarını biraz da saskınlıkla izledim...
Bu grubu bu kadar kıymetli yapan sey iste budur bence arkadaslar.. Sizlerle olmak cok keyifli ve guzel... Umarım bu grup vosvos lar gibi hayatta hep daim kalır...

Bu kadar yazının sebebi " ben su fiyata satıyorum ama üye olursanız yada üye iseniz su fiyata inebilirim " cumlesidir... Kendi adıma vosvos sevgimi ; onun ihtiyac duyacagı parcaları 3 kurus ucuza alacagım diye biryerlere üyelikle yada baska sekilde zedeleyecegime vosuma baska cözümler getiririm daha iyi... Hemde ne sevgim lekelenir nede bu sevgiye sahip olan insanlardan kar etmeye calısanlara prim vermis olurum.. Saygılarla ...

cakabo
Vosdost

Mesaj #2 gönderen cakabo » Çrş Haz 04, 2008 1:22 pm

ben yorum yapmıyorum.. amacımız ve tutkumuz sadece vosvos.. ve bizlere kazandırdığı dostluk.. :herkalp: :herkalp: :herkalp:
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen vosbik » Çrş Haz 04, 2008 1:45 pm

ne güzel özetlemişsiniz sitemizdeki durumu.VosvosTürk'ün sloganıda budur, paylaşım+dostluk=VosvosTürk. :)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
DrAmetBrown
Vosdost
Vosvosumun adı: Pamuk Prenses

Mesaj #4 gönderen DrAmetBrown » Çrş Haz 04, 2008 1:58 pm

ben yorum yapma gereği bile duymuyorum....herşey açık ve net...
ResimResimResim

Gördüğün gibi hep aynandayım.... Bu da demektir ki takipteyim dikkatli ol!!!!
Ahmet Akın ERYİĞİT & PAMUK PRENSES 35VV526
Smells Like a Volkswagen
Kullanıcı avatarı
baco
Vosdost

Mesaj #5 gönderen baco » Çrş Haz 04, 2008 3:15 pm

Benim amacım topluluklara laf etmek degil ... Cok iyi calısan gruplarda olabilirler ama en az 5 adet bu sekilde parca satısı var ... onlar cok seviyorda biz sevmiyormuyuz yani... onlar kıymet biliyorda biz bilmiyormuyuz ... eger sevgi tek se ve voslara karsı ise o grupta olmamıza ne gerek var... Nedir bu elin adamı muhabbeti... inanıyorum ki sokakta sıkıntı yasayan tanımadığı bir vos sever gorse bu sitedeki herkes durup yardım etmeye calısır.. Ama oturdugu yerden bu sekilde davranan insanların zaman ve emek harcayarak o severe yardım edecegini zerre kadar sanmıyorum... Ve ne yazıktır ki her iste oldugu gibi dogruduzgun insanlar yerine hep bu tarz insanlar yetki sahibi oluyorlar ...Bu da sanırım bizim toplumumuzun insanları ve olayları degerlendirmede ki eksikliği...
Kullanıcı avatarı
IceSPiRiT
Vosdost
Vosvosumun adı: BeetleJuice

Mesaj #6 gönderen IceSPiRiT » Çrş Haz 04, 2008 9:24 pm

yorum yapmaya gerek yok sanırım... hepimizin gönlünden geçen doğru cümleler bunlar... bir gruplaşma gerekliyse illa ki "vosvos sevgisi" ne sahip olan insanlar içinde yer alıyor olmak herşeye bedeldir zaten...
Resim

Bora BiLGET
Electrical & Electronics Eng.
-----------------------------
http://www.borabilget.com
-----------------------------
1974 - 1303 VW, Beyaz
--------------------------
Kuşadası, Selçuk-Efes
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #7 gönderen VOGEN » Prş Haz 05, 2008 7:39 am

gerçekleri dökmüşsün ortaya tebrik ederim
burda yeni üyeyle eski üye arasında birbirini tanıyanla tanımayan arasında hiç bir fark görmedim burda tek bir amaç var sadece voslar tabi bunun getirileri var bilgilerimiz; burada paylaşım arttıkça artıyor ve en başta karşılıksız sevgi dostluk söz konusu

DOSTLUK+PAYLAŞIM=VOSVOSTURK
MİTHAT AYDIN
racing_33
Vosdost

Mesaj #8 gönderen racing_33 » Cum Haz 06, 2008 10:45 am

yorumsuz....
Kullanıcı avatarı
iborotti
Vosdost

Mesaj #9 gönderen iborotti » Cum Haz 06, 2008 11:16 am

sana sonuna kadar katılıyorum.. hele öyle bir grup var ki alayına kıl oluyorum... insanı zorla çileden çıkarıyorlar.. senini vosun neden burası şöyle neden böyle bu ne biçim araç 5 kuruş etmez kaça aldın kaça sattın şu ustaya git buna gitme vs vs..
uzun lafın kısası VosvosTürk te olan dostluk + paylaşımı hiç bir yerde bulamadım ..

Ama yalan değil gönlüm bu dostlarımla aynı şehri paylaşmaktan yolda görmekten yana ama malum hayat işte inş daha da büyüyeceğiz ve ortak noktamız olan voslar için çalışacağız..
******bugün vosvos için ne yaptın??*******
Resim
tombikvos
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Kelebek

Mesaj #10 gönderen tombikvos » Cmt Haz 07, 2008 2:36 pm

Gerçekten de yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum..İnsanların çıkarlar gözettiği,bizim üyemize bu vos,bu parça bu fiyata dendiği,insanların birbiriyle bazen küfür boyutuna ulaşan tartışmalara girdiği çok klüp var..

Ama VosvosTürk hep bir aile edasıyla onların önünde olucak buna inanıyorum..İyi ki varsınız..İyi ki varsın VosvosTürk...
Onur Eryılmaz 0(543) 429 10 66 İzmir-Menemen
(o\_ı_/o) (Kelebek) (o\_ı_/o) 1973 model 1303

Resim

Uploaded with ImageShack.us

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir