Lpg+ beyin+ sorun

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
tortoise
Vosdost

Lpg+ beyin+ sorun

Mesaj #1 gönderen tortoise » Pzt Haz 30, 2008 7:29 am

Lpg ile ilgili sorunum var. Cuma akşamı istanbuldan izmite giderken plastik kokusu sardı vosvosu.
Çektim sağa baktım lpg beyninin üzerindeki plastik bobin erimeye başlamış? Ucus kurtuldm sanırsam.

Bu neden olur? Çok canım sıkıldı çokk... Lpg den soğudum. :(

Emrah...
Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #2 gönderen [ WOLF ] » Pzt Haz 30, 2008 8:42 am

Bu neden olur Emrahcım söyliyim... Bobin çok akım çekmiş olabilir.. Bobin üstündeki izelasyon verniği deforme olup yalıtım yapamaz duruma gelmiş olur buda sarımlar arası mesafeyi kısalttığı için daha çok akım çekecek ve daha çok ısınacaktır.. Hangi marka kullandığını yazmamışsın.. Canını sıkmaya gerek yok.. Bazı markalar özellikle yan sanayi üretim olanlar ısıya dayanıklı değil.. Bizim motor bölümünün ne kadar ısındığınıda düşünürsek.. Normal !! .. Aynı şey benim başımada geldi.. Bunlar yedek parça olarak satılıyor değiştirilebilir.. 10-15 YTL civarı bir ücreti var.. Ben aldım ve değiştirdim bir dahada sorun olmadı..
tortoise
Vosdost

Mesaj #3 gönderen tortoise » Pzt Haz 30, 2008 10:58 am

Murat abi çok saol. Lpg markası Omvl.

Lpgcileri aradım cumartesi akşamı bulamadım.

Lpg takan yerler yanan bobini görünce anlam veremedi, bu nası olur falan deince bende merak ettim.

Sadece biri kısa devre yapmıştır yada fazla şarj ediyodur araba falan dedi.

Birde böle bi durumla karşılaşırsanız. Lpg beyninin üzerindeki Bobini çıkarın, daha sonra beynin üzerindeki bakır borunun içindeki yayı alıp tekrar bağlarsanız yola devam edebilirmişiz.

Ben ustaya kadar o şekilde geldim.

Yine de ne kadar sağlıklı bu işlem bilmiyorum?
Emrah...
Resim
cakabo
Vosdost

Mesaj #4 gönderen cakabo » Pzt Haz 30, 2008 11:00 am

geçmiş olsun emrahcım..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
Kullanıcı avatarı
blue_face
VosvosTÜRK LPG Uzmanı
VosvosTÜRK LPG Uzmanı

Mesaj #5 gönderen blue_face » Çrş Tem 02, 2008 12:22 am

ilk olarak geçmiş olsun diyorum ve ekliyorum....bu olay beyinin üzerindekii bobin dediğimiz parçaya fazla akım gelmesinden kaynaklana bilir... bunu nasıl giderilebilir derseniz ise ilk olarak bobin ceyranının nerden alındığını bir kontrol etmeniz gerekir...amcak yanan ve eriyen bobini omvl takan lpgcilerden temin edebilirsinizzz tabik,,, omvl marka bobinin fiyatı yaklaşık 25 ytl civarında tabii dedikleri gibi içersindekii parcayı cıkartmak tabiiki sizin için sakıncalıdır cünkü kontağı kapatığınız andan itibaren beyinin içersindeki gazın karbüratöre gideceği için halk dilindeki tabirler boğulma yapacaktır...saygılar
BluE_FirE ****vosvosturk büyük bi aileeee****

[email protected]
0506.390.61.63
0535.283.59.04
0542.215.32.27
0312.623.32.25

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir