Debriyaj Balatası

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
0M42
Vosdost

Cvp: slm

Mesaj #11 gönderen 0M42 » Cum Şub 20, 2009 2:25 pm

gök yazdı:slm bence en guzelı arabayı bır ustaya gotur o bakasın sen kımsye sorma

yavuzss zaten usta :]

Çoksa torkun,olmasın korkun !
Kullanıcı avatarı
civilengine
Vosdost
Vosvosumun adı: Deniz

Mesaj #12 gönderen civilengine » Çrş Nis 15, 2009 9:35 pm

Konu biraz eskimiş, yeni başlık açmayayım dedim.

Debriyaj balatasının bitmiş olduğunun göstergesi olarak devir artar, hız artmaz mevzuunu bir çok kez duymuştum.

Lakin bu belirti ile buji kablolarından birinin temassızlık yapması ya da kopması durumunda da karşılaşabiliriz.

Arkadaşlarımdan birisinin başına geldi, biliyorum ya, tak koydum teşhisi,
"Debriyaj balatan bitmiş olm senin..."

Allahtan düzgün bir ustaya denk geldik, beni mahçup etti sağolsun, buji kablolarını yenileyip yola devam. 300-400 lirayı gözden çıkarmışken 100 liraya halloldu sorun. Eşeğini kaybedip bulan fukara misali sevindi arkadaş.

Aklımızda bulunsun.
Mehmet Derya Çağlar '76
1303 '73
R1100 GS '97
İsmailFidan
Vosdost

Mesaj #13 gönderen İsmailFidan » Çrş Nis 15, 2009 10:10 pm

Debriyaj balatasının kaçırdığını, örneğin ani hızlanmalarda 1-2-3 yap.1 de kalktın, 2 ye attın, araba öne doğru atılması lazım.Yani öne doğru atılmayıp yerinde yıgılıyorsa, ve fazla bagırıp hala gitmiyorsa debriyaj balatan bitmiştir.Aracın saglıklı yürümesi için debriyaj balatasının haricinde Volan durumununda iyi olması gerekir.
İsmail Fİdan
MSN: [email protected]
ankara
Vosdost
Vosvosumun adı: UMUT

Mesaj #14 gönderen ankara » Cum May 08, 2009 10:33 pm

Arkadaşlar bu konu altında bir soru sorabilirmiyim . Yeni değişmiş bir baskı balata 3 aylık bir süre içinde arızalanırmı? Kötü kullanım dışında . Sürekli debriyajda ayak tutulması dışında . Debriyaj teli , baskı , balata değiştiği halde debriyaj hala sert ise bu neye işaret eder.
Bu noktada baskı balata söküldükten sonra parçanın çok eskimi yoksa yakınlarda mı değişmiş oldugu anlaşılabilirmi?
teşekkürler .
BİR LODOS LAZIM BANA
Kullanıcı avatarı
goldpena
Vosdost
Vosvosumun adı: Soytarı

Mesaj #15 gönderen goldpena » Sal Haz 23, 2009 9:11 am

Bende bu konu hakkında bir şey sormak istemiştim. Yokuş yukarı çıkarken 3. ve 4. viteslerde kaçırıyor ve araç 40-60 km hızı geçemiyor. Şimdi bunun masrafı ne kadar olur arkdaşlar
Gerçekler onu arayanı bekler...
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #16 gönderen olympos » Sal Haz 23, 2009 9:43 am

ankara yazdı:Arkadaşlar bu konu altında bir soru sorabilirmiyim . Yeni değişmiş bir baskı balata 3 aylık bir süre içinde arızalanırmı? Kötü kullanım dışında . Sürekli debriyajda ayak tutulması dışında . Debriyaj teli , baskı , balata değiştiği halde debriyaj hala sert ise bu neye işaret eder.
Bu noktada baskı balata söküldükten sonra parçanın çok eskimi yoksa yakınlarda mı değişmiş oldugu anlaşılabilirmi?
teşekkürler .

yağlanma durumu olursa 1 gundede bozulur normal koşularda bozulmaması lazım

sertlık debriyajın eskımesıyle cok etkılenmez ayarlanması lazım kanımca ama bılen bırıne sormak lazım
barış
deü hukuk fakültesi Resim
Kullanıcı avatarı
goldpena
Vosdost
Vosvosumun adı: Soytarı

Mesaj #17 gönderen goldpena » Sal Haz 23, 2009 10:39 pm

Baskı balata değişimi fiyatı ortalama ne akdardır? Ay başında duruma göre bir bütçe ayırıcam eğerçok fazlaysa vosum biraz yatacak kapıda sanırım
Gerçekler onu arayanı bekler...
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #18 gönderen olympos » Çrş Eyl 16, 2009 6:56 am

heh kımse goldpenaya yardımcı omamamış işdilik harıç 170 mıydı yoksa işçiliklemıydı unutdum yaa
barış
deü hukuk fakültesi Resim
adirnaz
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: voska

Mesaj #19 gönderen adirnaz » Prş Haz 17, 2010 9:45 pm

bır sey sormak ıstıyorum. deprıyajın ust noktada kavraması debrıyaj balatasının bıtmekde oldugunu gostermez mı pekı?
adirnaz
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: voska

Mesaj #20 gönderen adirnaz » Prş Haz 17, 2010 9:45 pm

bır sey sormak ıstıyorum. deprıyajın ust noktada kavraması debrıyaj balatasının bıtmekde oldugunu gostermez mı pekı?

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir