Debriyaj Balatası

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mırmır
Vosdost

Mesaj #21 gönderen mırmır » Prş Haz 17, 2010 11:00 pm

adirnaz yazdı:bır sey sormak ıstıyorum. deprıyajın ust noktada kavraması debrıyaj balatasının bıtmekde oldugunu gostermez mı pekı?

Aynen öyle balata bittikçe debriyajın kavraması pedalın üst konumlarında olur.

Benim de bir sorum var. :)
Debriyaj pedalının arkasında levyesinin üzerinde bir kablonun geçebileceği bir tutamaç var bu ne işe yarar acaba. Aradım baktım bugün oraya takılacak bir şey bulamadım, yay mı var.? 73 1303

vaudeville
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Kontes

Cvp: Debriyaj Balatası

Mesaj #22 gönderen vaudeville » Prş Ara 16, 2010 11:35 pm

Bende aynı sorundan muzdaribim ve bir şey sormak istiyorum, şuanda balata değiştirmek için gerekli maddi duruma sahip değilim, bu süre içinde aşınmış bir balata ile ne kadar idare edebilirim, yaptırana kadar kontesi hiç çalıştırmamak daha mı doğru olur?
[align=center]...MAKE LOVE NOT WAR...[/align]
[thumbnail=center]http://img706.imageshack.us/img706/192/img5452a.jpg[/thumbnail]
efHee
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: henüz yok :)

Mesaj #23 gönderen efHee » Cmt Oca 29, 2011 2:18 am

evet aynen vites yemiyo aracım motoru ındırıcem bu aralar patınaj bıle atmıo arac :D
Sonunda yollarda :)
efHee
Vosdost
Vosvosumun adı: henüz yok :)

Mesaj #24 gönderen efHee » Cmt Oca 29, 2011 2:18 am

evet aynen vites yemiyo aracım motoru ındırıcem bu aralar patınaj bıle atmıo arac :D
Sonunda yollarda :)
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #25 gönderen yavuzss » Cmt Oca 29, 2011 2:45 am

Yakit sarfiyatin artacak bitik balata ile kullanmaya devam edersen. Son zamanlarina dogru biraz egimli bir yolda sanki yarim debriyaj gitmeye calisiyorsun gibi olacak, hatta 1. viteste debriyaja basmadan motor bagiracak vosvos gitmeyecek, rampada kalacaksin, iceri yanik balata kokusu gelecek, baskiyi da kavurabilirsin.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #26 gönderen serdarbuğan » Prş Nis 07, 2011 9:30 pm

arkadaşlar konu biraz eski ama yeni başlık açıpta kalabalık yapmak istemedim.bende de son zamanlarda şöyle bir durm var mesela aracımı 1.vitesten 2 vitese atarken ayağımı bdebriyajdan çektikten sonra araç sanki bir 2-3 sn boşta kalıyormuş gibi yapıyor ve daha sonra ivmelenmeye başlıyor acaba buda baskı balatanın eskimesinden kaynaklanan bir durum mu :kötü:ayrıca araç dururken debriyaja bastığım zaman sanki aracın rölantisi biraz yükseliyor bıraktığım zaman normale dönüyor :kötü:
Resim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #27 gönderen efemm006 » Pzt Nis 11, 2011 7:18 pm

Normaldede debriyaja basıyoken aracın rölantisi yüksek olur fakat bu okadarda bariz belli olmaz.Eğer çok belli oluyosa aksi bir durum muhtemeldir.
Erdi Hasırcı
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #28 gönderen serdarbuğan » Pzt Nis 11, 2011 8:29 pm

çok fazla bir yükselme olmuyor.yani normal bir durum diyorsunuz :ok:
Resim
ozgurorsel
Vosdost

Mesaj #29 gönderen ozgurorsel » Cmt Haz 04, 2011 11:02 pm

bende araştırma yaparken açık konu buldum daldım.daha yarım saat önce motorumu indirdim volant keçesinden yag kaçırıyor diye bide yag radyötörünün içine tiner basıp sabaha kadar bekliyorum.debriyajada bakayım dedim fakat yarısının basmadıgını ve basan yerin yanmış oldugunu gördüm şemsiye tip bendeki buna hangi yaylara nerden kaç ayar yapabilirim.kumpasla ölçerek fln yapılıyor diye biliyorum bilgi edinirsem çok mutlu olurum
şamkuteytsa
Vosdost
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #30 gönderen şamkuteytsa » Pzt Oca 02, 2012 5:06 pm

benim de 3 gün önce şyöel bir sorunum peydahlandı. aracı özellikle kaldırırken oluyor. (dün denk geldim, motor freni kullandım ibr kere onda da oldu.) aracı kaldırırken gaza fazla bassam bile kalkmaya başladığı anda arabada bi deprem oluyor. arkadan bir hareket. sanki arabanın şasesine büyük bir cep telefonu bağlı vıt vıt vıt vıt diye titriyor gibi. :D ama mesela ani gaza bastığımda kavrayıp götürüyor. araba soğukken dikkatimi çekti. debriyaja basılıyken rölanti yükseliyor çok az. araba rahatlıyor. çekince şarj lambası yanıyor. motor yavaşlıyor gibi. yardım ediniz
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir