Debriyaj Balatası

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
semih can inanır
Vosdost
Vosvosumun adı: sakine

Cvp:

Mesaj #31 gönderen semih can inanır » Pzt Oca 09, 2012 12:42 am

mırmır yazdı:
adirnaz yazdı:bır sey sormak ıstıyorum. deprıyajın ust noktada kavraması debrıyaj balatasının bıtmekde oldugunu gostermez mı pekı?

Aynen öyle balata bittikçe debriyajın kavraması pedalın üst konumlarında olur.

Benim de bir sorum var. :)
Debriyaj pedalının arkasında levyesinin üzerinde bir kablonun geçebileceği bir tutamaç var bu ne işe yarar acaba. Aradım baktım bugün oraya takılacak bir şey bulamadım, yay mı var.? 73 1303

bildiğim kadarıyla onun kısmın arkasına lastik takılıyor ve debriyajı köklediğinizde tabana sürtüp zarar vermesini önlüyor.

[img=left]http://img405.imageshack.us/img405/1584/img0987b.jpg[/img]
1968 VW-1500
[email protected]
deliarif
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Feridun

Cvp: Debriyaj Balatası

Mesaj #32 gönderen deliarif » Sal Ağu 04, 2015 9:22 am

Herkese merhabalar,

Konuya son mesaj uzun zaman önce yazılmış, bir yenileyelim :) Ben vosvosumu alalı 1 ay oldu, aldığımdan beri yokuş tırmanırken inanılmaz hız kaybediyor; örneğin Ankara'da Cinnah'ı çıkarken, artık yokuşun sonuna doğru hız 15'e (1. viteste) falan düşüyor. Ayrıca, yokuş aşağı olmadığı sürece aracım 80'i geçmekte zorlanıyor. Dün gösterdim ustaya ve debriyajın kaçırdığını söyledi. Çıkma parçalarla onarım maliyeti bile şu an benim için yüksek, o yüzden buraya yazmak istedim, acaba başka bir sebebi olabilir mi bunun?
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Debriyaj Balatası

Mesaj #33 gönderen subutay2006 » Sal Ağu 04, 2015 8:04 pm

Öncelikle aracın ateşlemesinden ve ayarların tam olduğundan, çekişi genelde düşükse avans ayarına sübap ayarına platin ayarına karbüratör ayarı lpg ayarına bakmak ve bunlardan emin olmak lazım ayrıca başka bi ustaya da gösterip debriajdan olduğuna kanaat getirmek lazım.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir