aydınlatma

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
bonjuk
Vosdost
Vosvosumun adı: bonjuk

aydınlatma

Mesaj #1 gönderen bonjuk » Prş May 21, 2009 3:51 pm

arkadaslar merhaba,benim bonjugun arka stoplar,gosterge ısıgı plaka ısıgı yanmıyo hatta araba calısmıyo ıken parkları actıgımda dugmeye bastıgımda hıc bır ısık yanmıyor forumu arastırdım aradım tam ıstedıgm cevaba ulasamadım sızlere bıdaha sorayım dedım sıgortalar saglam gozukuyo hepsı farlar uzun kısa yanıyo sınyaller yanıyo fren lambası gerı vıtes yanıyo ama cıkamadım ısın ıcınden elektrıkcıye gıtmeden once tavsıyelerınızı alayım dedım saglıcakla arkadaslar......

_BARAN_
Vosdost
Vosvosumun adı: MAZAR

Mesaj #2 gönderen _BARAN_ » Prş May 21, 2009 3:55 pm

far düğmesi 2 kademe tek kademesi çalışmıyo anladığım kadarıya.. sorun parkları ve farları açtıgın düğmede olsa gerek arkadan fişide çıkmış olabilir
ResimResim
Kullanıcı avatarı
bonjuk
Vosdost

Mesaj #3 gönderen bonjuk » Prş May 21, 2009 4:01 pm

yok baran abı araba calıstıgı zaman calısıyo yanı kontagı actıgn zaman on farlar sınyaller fren lambası harıc dıger lambalar yanmıyo daha once kontak kapalıyken dogmeye bastıgımda park ısıkları yanıyodu sımdı kapalıken bı tek teyp calısıyo gerı kalan hıcbısey calısmıyo
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #4 gönderen Scarface » Prş May 21, 2009 4:23 pm

farların elektriği aküden değil, kontaktan alıyor, yani kontağa elektrik geldiğine farların faal oluyor.

bu bir sorun değil, elektirkçinin becerememesi yada özenmemesinden olmuştur.
34 TS 001

[IMG:100:75]http://i43.tinypic.com/6pakvm.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
bonjuk
Vosdost

Mesaj #5 gönderen bonjuk » Prş May 21, 2009 4:32 pm

arkadaslar gece karanlıgında gderken arka stoplarım yanmıyo on farlar acık sadece bıde fren ve sınyallerım calısıyo ama seyır halındeyken arka tarafdakı stoplarım ve plaka ısıgıda dahıl olmak uzere yanmıyo maalesef neyse elektrıkcıye gotureyım en ıyısı ben tesekkurler yorumlarınız ıcın
Kullanıcı avatarı
bonjuk
Vosdost

Mesaj #6 gönderen bonjuk » Prş May 21, 2009 4:38 pm

bu olayı dun farkettım daha once arabaya bındıgımde dugmeye bastıgımda kontak acıkken her lamba yanıyodu ama sımdı actıgımda on farlar yanıyo arka stop ve plaka ısıgı yanmıyo dedıgım gıbı sıgortalar saglam ama sımdı asgıya ınıyyorum bobını degıstırecem dısını spreyle boyamıstımda:) baglantı noktalarını gozden gecıreyım olmadı atlacam kacacam buradakı lanet ettıgım sanayıye(manısa soma)
Kullanıcı avatarı
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #7 gönderen yavuzss » Prş May 21, 2009 5:21 pm

İzmir'e yolun düşerse haberim olsun. Far düğmesinde de sorun olabilir kablolarda da. Arka park lambaları normalde bağımsız çalışıyor, aynı anda ikisinin gitmiş olması far düğmesinde sorun olabileceğini düşündürüyor fakat daha basit bir sorun olabilir, mesela ampul gevşemiş veya yanmış olabilir. Kadran ışıkları sigortasız bağlı zaten, sigortalarla ilgisi yok. Tabi sonradan tesisatı kurcalanan bazı vosvoslar gerçekten bilmece gibi oluyor.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir