Vosvos tercihinde yardım

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
sttas
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: HACI

Vosvos tercihinde yardım

Mesaj #1 gönderen sttas » Çrş Mar 17, 2010 1:08 am

slm arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum.
Sizler gibi bende tam bir vosvos aşığıyım, ankarada öğrenciyim aynı zamanda çalışıyorum biraz birikim ve borç şeklinde bi vosvos almayı kafaya koymuş durumdayım yanlız bazı sorularım var sizlerden yardım almak ilgi ve görüşlerinizden yararlanmak istedim.
1- vosvosların en tutulan en sorunsuz modeli hangisi(Yakıt,mekanik,kaporta anlamında)
2- temiz alıp sorunsuz binilecek vosvoslar fiyat minimum ne kadardan başlar
3- vosvos alırken nelere dikkat etmek lazım
4- vosvoslarda vergi nasıldır
5- yakıt durumu nedir?
6- yakıt tasarrufu için sizler ne gibi önlemler alıyorsunuz?( lpg dışında :) )
ilginiz için şimdiden tüm vosvosçu abi ve kardeşlere teşekkür ederim.

"başarı için yürekli çıkışlar gereklidir özlenen yaşam mucizelerle değil devrimle olur!"
Kullanıcı avatarı
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Çrş Mar 17, 2010 7:57 am

Merhaba, aramıza hoşgeldin. Geçmişte açılan konuları okursan sana çok yardımcı olacaktır, sorularının çoğunun cevabı yazıyordur onlarda. Kısaca bahsetmek gerekirse.

1- öyle bir model yok, her model sorun çıkartma potansiyeline sahip, bakımlı ise hepsi güvenilir araçlardır.

2- belli bir piyasa yok, iyi araba ucuza denk gelebileceği gibi kötü arabalar pahalıya da satılabiliyor, fiyat burada bir kriter değil.

3- kaporta en önemli nokta, çamurluk içleri, kapı direkleri, tabanın iyi durumda olması, kupanın genel olarak diri olması, daha sonra mekanik aksamdaki masraflar düşünülebilir

4- vergi güzel, 1300 motora kadar yıllık 42TL civarı, 1600 motorlar sanırsam yıllık 104TL kadar.

5- yakıtımız yeni nesil araçlara göre yüksek, 100km de 10 litre benzin kabaca, lpg de maliyet olarak yarıya düşen arkadaşlar var.

6- yeni karbüratör veya elden geçmiş orjinal karbüratör, bakımının zamanında tam yapılması, değişen parçaların değişmesi ayarlarının yapılması vs.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #3 gönderen orko » Çrş Mar 17, 2010 8:57 am

aradığın her bilgiyi burda bulabilirsin. hoşgeldin. forum da ihtiyacın olan her sorunun cevabı var.
stresss...
Kullanıcı avatarı
sttas
Vosdost

Mesaj #4 gönderen sttas » Çrş Mar 17, 2010 2:19 pm

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim :)
yanlız bazı arkadaşlar bazı modeller çok fazla yakıyor satılması daha zor şeklinde yazılar yazmışlar modelden modele çok büyük fark varmıdır yoksa farkı yaratan mekanik aksamdaki iyileştirme ve bakımlarmıdır?
birde 2,000-3200 tl civarında bir bütçe ile araba almak istiyorum e malum hala üniversite öğrencisiyim :)
bu fiyatlarda temiz vosvos varmıdır bilen arkadaşlarımızdan yardım ve öneri bekliyorum
saygılar vosvosturk ailesi :))
"başarı için yürekli çıkışlar gereklidir özlenen yaşam mucizelerle değil devrimle olur!"
cesa06
Vosdost
Vosvosumun adı: en sonunda oldu=) KöFTE

Mesaj #5 gönderen cesa06 » Çrş Mar 17, 2010 3:52 pm

hoşgeldin arakdasım bende senin gibi aynı soruları sorarak giriş yaptım site çok güzel herşey daha önceden herkes yazmıs saten defalarca bakarsan gezersen görür bilgilenirsin benim sana tercihim 1303 s 74model bunlar iyi diye biliyorum yakıta gelince=)şans gibi bişi :)
Kullanıcı avatarı
sttas
Vosdost

Mesaj #6 gönderen sttas » Çrş Mar 17, 2010 4:29 pm

Bilgilendirme için teşekkür ederim arkadaşım. :)
3000 tl ye kadar satılık bir vosvosu olan yada bildiği olan arkadaşımız varsa bu başlıktan bana bildirirse sevinirim bende bakınıyorum arıyorum ama sizlerin bu konuda benden daha bilgili olduğunuzu bildiğimden dolayı bu konuyu açma ihtiyacı hissettim.
saygılar :)
cesa06
Vosdost
Vosvosumun adı: en sonunda oldu=) KöFTE

Mesaj #7 gönderen cesa06 » Çrş Mar 17, 2010 8:12 pm

irtibat msn:[email protected] tel: 0534 624 62 54 bak aradasım bu ist abdullahın numarası ister ara ister ekle msn ye o da buranın insanı :) netice burda var 2500 filan diyor irtibata geç ama işte bi kötülüğü istanbulda olmasııı
Kullanıcı avatarı
superkahraman
Vosdost

Mesaj #8 gönderen superkahraman » Cum Mar 19, 2010 11:27 am

Sorunsuz vos ucuz olmaz, ucuz vos sorunsuz olmaz...
Bu işlerle ilgili yeterli teorik bilgiye vakıf olmadan bulaşırsan çok üzülebilirsin...

Vos'un en iyi en tutulan modeli diye bişey yoktur..
74 1303S en iyi model diye bişey de yoktur..
En genci 35 yaşında olan bu araçlar için şu model bu model diye ayırmak yerine size sorun çıkarmayan birşeyin peşinden koşmalısınız.. Kafadan ucuz diye alacağınız sorunlu voslar sizi hayattan bile soğutabilir...

Benim tavsiyem acele etmeyin.. Paranızı biriktirin... Ve araştırıp öğrenin.. Ne iyidir ne kötüdür anlamaya çalışın... Biriken parayla baş ağrıtmayacak voslar peşinde koşun...

Bir çok Vosvos forumu var ve hepsi farklı konular üzerine eğilimli.. Hepsinden de faydalanın, ne öğrenseniz kardır...
Habbeli
Vosdost
Vosvosumun adı: arıyorum bulursam hemen alacam ismi HAKEMM olacak

Mesaj #9 gönderen Habbeli » Cum Mar 19, 2010 1:04 pm

bu bilgilere benimde ihtiyacım vardı paylaşımlar için teşekkür ederim
İstisnalar kaideleri bozmaz kaideleri ancak ben bozarım (nasılmı!!! bozana kadar zorlar ve kurcalarım)
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Cum Mar 19, 2010 1:43 pm

slm.sprduğunuz soruların cevapları genelde aynı şekilde verilecek.çünkü bu işle haşır neşir olan insaların genel olarak tecrübe ettiği konular.bende yavuzss ve superkahraman nickli üyelerimizin söylediklerine katılıyorum ve ekleme yapmak istiyorum.

öncelikle vosvos phalaı bir zevktir.ortalama oalrak en genci 35 yaş civarında olan araçlardan abhsediyoruz.sorunsuzluk kelimesi bu yaştaki araçlar için söylenebilecek doğru bir kelime değil.sonuçta en bakımlı voslarda dahi çeşitli sorunlar çıkabilmekte.zaetn vos sahiplerinin genelide bu sorunlarla uğraşmayı sevdikleri için kendilerine bir uğraş hobi aradıkları için bu durumu vosla bütünleştiriyorlar.

işin açıkçası çok büyük bir şans olmadığı sürece bahsettiğiniz paralara düzgün bir vos bulamazsınız.düşük ihtimalle tandık eş dost ya da şansla belki.çünkü bu araçları düzgün bir şekilde hayatta tutabilmek için inanılmaz paralar harcanıyor ve haliyle kimsede masraf yaptığı vosunu satmıyor satarsada yine hatırı sayılır paralar istiyorlar.ortlamalar içerisinde tırnak içinde sorunsuz diye tabir edilebilecek bir vos bulmanız için cebinizde 6000 tl civarında bir para olması gerekli.bu demek değil ki bu vos size para harcatmayacak.mutlaka yapılacak işleri olacak ve siz yine para harcayacaksınız.para harcadıkça emek verdikçe o vos sizin olacak size özel olacak ve paha biçemeyeceksiniz.

şu an üçüncü vosumu kullanıyorum.bana maliyeti 15000 lirayı geçti.temel olarak baktığınızda üzerindeki aksesuarlar ve ufak tefek boya dışında büyük bir toplama işlemine girişmememe rağmen.yeri geliyor yemek için para harcamıyorum ama vosa bir parça alıyorum.

bu iş tamamen zevk işi.50000 lira harcayıp vos toplatan insanlarda biliyorum.ucu bucağı yok.dipsiz bir kuyu gibi.vosu aldıktan sonra tamemen kendi maddi durumunuza ve zevkinize göre vos şekillenecek.eğer kredi çekerek vos alacaksanız hiç bulaşmayın.paranızı biriktirin ondan sonra sahip olun.çünkü zamanla vosa para harcamak zrounda kaldığınız durumlarda birde kredi masrafı yakıt masrafı vb durumlar eklenince maddi analmda çoks orun yaşabilirsiniz.(öğrenci bütçesi düşünüldüğünde)tabiki aramaya devam edin.belki şanslısınızdır ve ummadığınız bir anda çok temiz durumda olan bir vos bulup ona sahip olabilirsiniz.ama acele etmeyin.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir