karbüratör benzin girişi problemi

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

karbüratör benzin girişi problemi

Mesaj #1 gönderen gunebakan » Sal May 11, 2010 12:32 pm

merhabalar,
çok soru soruyorum ama iki hafta motor bakımını yaptıktan sonra böcükmobil çok yakmaya başladı.hatta bundan dolayı iki kere yolda kaldım.bugün anladım ki sebebi benzin pompasından çıkıp karbüratöre giren benzin borusu yıpranmış ve girişinden benzin kaçırıyor.o boruyu söktüm düzelttim tekrar taktım ama bu sefer girişteki borunun bağlandığı pirinç gibi sarı giriş elimde kaldı.yerinden çıktı yani. yaklaşık bi iki santimlik bir boru.yerine takabiliyorum ama sanki ordan tekrar benzin kaçırıracak gibi.bu normal mi? yoksa ordan bi parça mı kırdım?

acil yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler şimdiden..

resimde kırmızıyla gösterdiğim metal boru çıktı.
[img:400:400]http://img547.imageshack.us/img547/8461/carburetorcarburetor130.jpg[/img]

vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Sal May 11, 2010 1:13 pm

bu boru üst kapaga kaynaklı yani sabit.kırılması veya dipten çatlaması durumunda hiçbir usta onarmaz ama

bence sen karbüratörü sök.sunfix diye bilinen yapıştıcı ile yapşıtır .bu çok fena bir yapıştırıcıdır iki macunu karıştırıp sürüyorsun kaya oluyor.böğlece tamir olur.3 saate de kullanıma hazır oluyor bu yapıştırıcı.

en kısa yol ise üst kapağı değişmek.geçmiş olsun.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #3 gönderen vustang_muscle » Sal May 11, 2010 8:38 pm

o malzeme burda tutmaz yanı kolay kolay uygulanmaz buna egzozcudan rıca edıceksın delmeden ıcadı ya sarı altın kaynak yapıcak buna 5 liraya falan kaynatır 2 pountalık yer zaten temiz :ok: yada malzeme aliminyumla bırlesıyo derse ıkı tane cıkıntı atsın ona gerısını jantcılar alımınyumu ıslıyolarlar kırık jantta falan onların yapıcagı ıs bıraz sıkıntı malzeme degısık cunku :ok:
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #4 gönderen vosvosserdar » Sal May 11, 2010 9:11 pm

benim deneyimimle sabittti sunfıx ile çok rahat onarılır.eger yapışacak yerlere küçük çiziklerde attınız mı açmak isteseniz de kırmadan açamazsınız.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #5 gönderen yavuzss » Sal May 11, 2010 9:13 pm

Sarı boru orjinalinde geçme oluyor ve zaman içinde yerinden çıkabiliyor. Boruyu yerine çaktığında genelde durur, ancak yalama olmuşsa zedelenmişse vs. iyi tutmayabilir. Bazılarında sonradan kaynak yapıldığını gördüm. Bu boru yerinden çıktığında karbüratördeki benzin bitene kadar araba çalışırken motorun üzerine tazyikli benzin atıyor, bazı durumlarda motor yangını çıkıyor. Çok dikkat et ihmal etme.
Kullanıcı avatarı
mmustafa
Vosdost

Mesaj #6 gönderen mmustafa » Sal May 11, 2010 9:53 pm

vosvosserdar yazdı:benim deneyimimle sabittti sunfıx ile çok rahat onarılır.eger yapışacak yerlere küçük çiziklerde attınız mı açmak isteseniz de kırmadan açamazsınız.

vosvosserdar arkadaşıma katılıyorum. Tecrübemle de sabittir, çünki aynı işlemi ben de yapmak zorunda kalmıştım : Sarı borunun geçtiği yere,
yani deliğin içerisine uygulamayacaksınız,çünki deliği tıkayabilirsiniz, sadece sarı boruyu yerine sıkıca geçirdikten sonra,dıştan etrafına dolgu yapacaksınız,alt tarafa gelen kısma dikkat edin,açık yer kalmasın. İnce bir tornavidanın ucu ile o kısma dolguyu rahatlıkla yapabilirsiniz. 2-3 saat sonra sökmek isteseniz dahi sökmeniz mümkün değildir.
gunebakan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen gunebakan » Sal May 11, 2010 11:33 pm

teşekkürler.boruda bir zedelenme yok ama hortumu onarırken birden çıktı yerinden.evde sunfix vardı.yarın sabahtan denerim.

yavuzss yazdı:Sarı boru orjinalinde geçme oluyor ve zaman içinde yerinden çıkabiliyor. Boruyu yerine çaktığında genelde durur, ancak yalama olmuşsa zedelenmişse vs. iyi tutmayabilir. Bazılarında sonradan kaynak yapıldığını gördüm. Bu boru yerinden çıktığında karbüratördeki benzin bitene kadar araba çalışırken motorun üzerine tazyikli benzin atıyor, bazı durumlarda motor yangını çıkıyor. Çok dikkat et ihmal etme.

evet yavuzss dediğin gibi.benzin karbüratör üstüne akıyormuş.hava filtresindn hiç farketmedim de.çok tehlikeli bir yer.

teşekkürler herkese..
cio18
Vosdost
Vosvosumun adı: düldül (06 H 3232)
FİŞNE (34 VU 330)

Mesaj #8 gönderen cio18 » Çrş May 12, 2010 10:52 pm

merhaba,bir iki gün önce bende motoru incelerken aynı hortumun ucunun kelepçeden zedelendiğini gördüm,hortumu sarı borudan söktüm,hatta sarı boru en basta elimde kaldı ama :daha sonra hortumun ucunu kestim ve sarı boruyu cıkarttıgım yere iice bastırarak soktum,sonrada hortumu kelepçeledim,süper oldu.yapıstırıcı kullanıcaksan eğer sıcaklık,benzinin kimyasal özelliklerinide göz önünde bulundur bence.
kolay gelsin
VosVos ucuz araba değildir,aksine pahalı bir tutkudur....
gunebakan
Vosdost

Mesaj #9 gönderen gunebakan » Prş May 13, 2010 8:14 pm

cio18 yazdı:merhaba,bir iki gün önce bende motoru incelerken aynı hortumun ucunun kelepçeden zedelendiğini gördüm,hortumu sarı borudan söktüm,hatta sarı boru en basta elimde kaldı ama :daha sonra hortumun ucunu kestim ve sarı boruyu cıkarttıgım yere iice bastırarak soktum,sonrada hortumu kelepçeledim,süper oldu.yapıstırıcı kullanıcaksan eğer sıcaklık,benzinin kimyasal özelliklerinide göz önünde bulundur bence.
kolay gelsin

teşekkürler.dün bende tam oturtabildim hiç oynamıyordu ama yine güvenemedim evde özel benzin ve yağlara dayanıklı ayrıca 260 dereceye kadar dayanıklı bir silikon vardı onunla da kenarlarını kapattım çok sağlam oldu.

teşekkürler tüm arkadaşlara..

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir