vosvosumu soydum önerileriniz

Bu bölümde sahibi olduğumuz vosvos oyuncakları ve maketleri tanıtacağız satış yerleri ve fiyatları hakkındaki bilgileri üyelerle paylaşacağız..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

vosvosumu soydum önerileriniz

Mesaj #1 gönderen mustafaakin » Prş Mar 10, 2011 7:31 pm

merhaba sevgili dostlar
geçenlerde YANIMDA isimli dostumuzun alçıdan maket çalışmasını görmüş ve ziyadesiyle kıskanmıştım. ben nasıl el emeğimle bir vosvos yaparım diye düşünürken önüme ilk çıkan oyuncakçıdan 1/32 boyutlu maketlerden metalik lacivert renkte üszerindede çirkin motifler olan vosvoslardan aldım. piyasada koyu yeşil renkte vosvos bulmanın zorlugundan boyacımdan aldıgım vosumun orjinal rengindeki boyayla maketi boyamaya karar verdim. önce direk inceltmeden boyayı vurdum çok çirkin bir görüntü oluştu bende efendice maketi tinere yatırdım ve tamamen metal kalacak şekilde soydum. tabi bu arada kapı içlerindeki silikonumsu aksamın çıktıgını tinerle eridikten sonra farkettim. :) şimdi nasıl bir yol izleyeceğimi bilemedim sizlere danışmak istedim bu voscuğu nasıl boyamalıyım. :)
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: vosvosumu soydum önerileriniz

Mesaj #2 gönderen gürhan » Prş Mar 10, 2011 8:43 pm

su zımparası alıp inceden zımparala...halen üstünde boya kalıntıları var...
ayrıca senin boya spray değilmi? fırça ile sürersen çok kaba olur diye düşünüyorum...

benimde 1/ 17 ölçekte kırmızı bir tosbağam var...90 senesinde almıştım...artık bir boyaya ihtiyacı var...benimde aklımda..sen toplat..bende peşinden gelirim.. :)
Resim
Resim
En son gürhan tarafından Prş Mar 10, 2011 9:28 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
mustafaakin
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mustafaakin » Prş Mar 10, 2011 9:10 pm

aslında dış kısmında kalıntı kalmadı sadece kapı içlerinde biraz kaldı onuda artık irdelemedim :) o dış kaportadaki koyuluklar tinere geçen yeşillik o zaman hedef rengimiz sıkıntı yok :) boş bi parfum şişesine tiner boya karışımı koyup deneme niyetindeydim ama bu fikirde mantıklı fırçanın azizliğinden ama sprey boya mantıklı bi tez en kısa zamanda sonuçlarını daha düzgün bi fotograf makinasıyla çekip koyacağım :)
Resim
gunebakan
Vosdost
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #4 gönderen gunebakan » Prş Mar 10, 2011 11:36 pm

boyacılar aracın renginin aynısını sprey boya kutusuna basıyorlar bir tane fiyatı 10 liraydı.sprey boya yaptırıp boyayabilirsiniz hem ilerde gerçek vosvosunuzun boyasına birşey olursa onda da kullanırsınız.elinize sağlık bu arada gerçek gibi olmuş.ben de parmak boyutunda bi vosvos oyuncak bulsam bi projem var :)
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen kadircan » Cum Mar 11, 2011 12:29 am

belki biraz pahalıya gelir ama önce yapı marketlerden sprey astar boya alıp iyice çalkaladıktan sonra 20-30cm uzaktan hafifçe boyayın kuruduktan sonra üzerinde toz vb.şeyler varsa hafif 1000kum zımpara ile silin sonra astar gerekmiyorsa istediğiniz renk boyayı yine sprey ile çok hafif belli belirsiz boyayın sonra biraz kurusun ( 2-3 dk )sonra birkat daha boyayın,

bulabilirsem benim çalışmalarımdan resim eklerim
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #6 gönderen kadircan » Cum Mar 11, 2011 12:35 am

işte buldum,bu modelimi iki ayrı arabanın birleşmesi ve biraz extra uzatma ve üç renk boya ile boyadım,ayrıca diğer modellerimde burada
http://www.vosvos07.org/cokozel/kadirca ... dircan.htm

Resim
mustafaakin
Vosdost

Mesaj #7 gönderen mustafaakin » Cum Mar 11, 2011 9:53 am

zaten maliyeti çok çok aştık gittik o problem olmayacak :) galiba yapmam gereken şeyi anladım yapı marketlerden astar boya alıp boyacıma da kendi rengimde bir sprey boya hazırlatıp boyamalıyım
Resim
mustafaakin
Vosdost

Mesaj #8 gönderen mustafaakin » Cum Mar 11, 2011 10:00 am

bu arada çalışmalarınız gerçekten çok emek istemiiş sanıyorum ki bildiğimiz macun var sanki ellerinize sağlık toy story 4 maşallah :)
Resim
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #9 gönderen kadircan » Cum Mar 11, 2011 11:43 pm

boyayı hazır alsanız daha iyi derim,

evet maketlerimde macun ve fiber karışık var
mustafaakin
Vosdost

Mesaj #10 gönderen mustafaakin » Pzt Mar 14, 2011 8:39 pm

ustam sen boyayaman bunu dedi elimden aldı kalbimi söktü attı:)
Resim

“Maket ve Oyuncak VosVoslar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir