1962 Microbus - 1970 VW 1600 Variant[VW Porsche 914 eklendi]

Bu bölümde sahibi olduğumuz vosvos oyuncakları ve maketleri tanıtacağız satış yerleri ve fiyatları hakkındaki bilgileri üyelerle paylaşacağız..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
microbus
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

1962 Microbus - 1970 VW 1600 Variant[VW Porsche 914 eklendi]

Mesaj #1 gönderen microbus » Cmt Tem 07, 2007 7:22 pm

Fotoğraftaki model 1:18 ölçekli ve Welly üretimi. Şu an piyasadaki en detaylı 1:18 T1 modeli.
[align=center]ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
Resim[/align]

Bu da 1970 model VW 1600 Variant. 1:18 ölçekli e Minichamps üretimi. Çok detaylı bir modeldir. Fotoğraflar konuşsun biraz.
ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
ResimResim[/align]

Revell üretimi VW Porsche 914/6 da geliyor. Fiyatına göre detaylı bir modeldir. Yakında AUTOart firması da üretecek. VW ile ilgisine gelecek olursak parçaları VW-411 Variant ile uyumludur.
Günün değişik saatlerinde fotoğraf çektiğim için renk tonları farklı görünüyor.
ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
ResimResim[/align]
En son microbus tarafından Prş Ağu 16, 2007 6:02 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #2 gönderen [ WOLF ] » Cmt Tem 07, 2007 7:48 pm

İkiside çok iyi paylaşımın için teşekkürler.. :ok:
erencharger
Vosdost

Mesaj #3 gönderen erencharger » Cmt Tem 07, 2007 9:11 pm

variant gerçekten çok detaylıymış gerçek gibi koleksiyonunuz çok güsel..
tebrikler.
Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Cmt Tem 07, 2007 11:03 pm

gerçekten çok güzeller.paylaşım için teşekkürler.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
DrAmetBrown
Vosdost
Vosvosumun adı: Pamuk Prenses

Mesaj #5 gönderen DrAmetBrown » Pzr Tem 08, 2007 12:26 am

Mİnichamps'ın modeli gerçekten piyasadaki en mükemmel modellerden birisi. benzer bir parçayı koleksiyonuma eklemeyi bende çok istiyorum. Ancak Welly için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. bahsettiğin modeli biliyorum. onunla hemen hemen aynı ama çok daha etkileyici bir bus modeli daha var. inşallah yakın zamanda fotoğraflarını buraya ekleyeceğim...
ResimResimResim

Gördüğün gibi hep aynandayım.... Bu da demektir ki takipteyim dikkatli ol!!!!
Ahmet Akın ERYİĞİT & PAMUK PRENSES 35VV526
Smells Like a Volkswagen
Kullanıcı avatarı
BATMAN(cm)
2007 Aktif Üye Ödülü
2007 Aktif Üye Ödülü

Mesaj #6 gönderen BATMAN(cm) » Pzr Tem 08, 2007 12:31 am

maşallahh
http://www.youtube.com/watch?v=wUDU2UWwUdQ
T R A B Z O N

06 LT 141
06 AYV 46
Kullanıcı avatarı
microbus
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #7 gönderen microbus » Pzr Tem 08, 2007 6:12 pm

DrAmetBrown yazdı:Mİnichamps'ın modeli gerçekten piyasadaki en mükemmel modellerden birisi. benzer bir parçayı koleksiyonuma eklemeyi bende çok istiyorum. Ancak Welly için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. bahsettiğin modeli biliyorum. onunla hemen hemen aynı ama çok daha etkileyici bir bus modeli daha var. inşallah yakın zamanda fotoğraflarını buraya ekleyeceğim...

Welly alt seviye bir üretici. Yatming(Road Signature) Kombivan üretmişti. Aslında o modelde jantlar ve tavanın bezden olması etkileyiciydi. Yalnız modeli yakından incelediğimde kapıların arasında kalın bir kürdan girecek kadar boşluk gördükten sonra vazgeçtim. Welly son zamanlarda kendinde gelişmeler göstermeye başlıyor.

Konu hazır Kombivan' dan açılmışken Sunstar firması 1960 model beyaz bir Kombivan üretmeyi düşünüyor. Ancak tarihi belirsiz. Sunstar el atarsa güzel detaylar bekliyorum. Kaynak sağlam ancak beklemek lazım.

T2 pickup ve minibüsler de Schuco firması tarafından üretilecek. Schuco dünyanın en eski diecast model üreticilerindendir. 1:43' lerin yanına 1:18 de üretmeye başladı. Fiyatları çok pahalı ancak detayları hakediyor.
Genel olarak kontak anahtarı üzerindedir. Kamyonlarında kasası gerçeğine uygun olarak kolonlarından ayrılabilir, çadırı açılabilir. Traktörlerinde çeki demiri oynayabilir, hatta pedalları bile hareket eder. Sınırlı üretim olduğu için ciddi kolleksiyoncular rağbet eder.
Linkte bütün 1:18' leri görebilirsiniz. Porsche traktörün fotoğrafları da var.
http://www.schuco.de/uk/models/classic_ ... ls_118.htm
DrAmetBrown
Vosdost
Vosvosumun adı: Pamuk Prenses

Mesaj #8 gönderen DrAmetBrown » Pzr Tem 08, 2007 7:32 pm

dediğin gibi y6atming'in o modeli gerçekten bir facia aslında ama bez tavan oluşu o bütün kabusu bir anda silip atabiliyor. aynı şekilde ben maisto'ya karşı da cepheliyim ama maalesef VW üzerine geniş bir yelpazeleri var. özellikle yeni dönemde tam anlamıyla şok geçirtecek modeller var ama genel seçimler dolayısıyla firmalar ithalatı neredeyse durdurdu. kimse kendini riske atmıyor. haliyle de sadece beklemek kalıyor.
bahsettiğin gibi aslında Schuco'da enfes modeller var. ama Türkiye'de genel olarak 1/87 diorama boyları bulunabiliyor. Ama ben gene de Minichamps'ı seviyorum. bir de bildiğin gibi AutoArt ve Kyosho varki maalesef bugüne kadar bu markalarda klasik VW modellerine rastlamadım...
ResimResimResim

Gördüğün gibi hep aynandayım.... Bu da demektir ki takipteyim dikkatli ol!!!!
Ahmet Akın ERYİĞİT & PAMUK PRENSES 35VV526
Smells Like a Volkswagen
cakabo
Vosdost

Mesaj #9 gönderen cakabo » Pzt Tem 09, 2007 11:37 am

ikisi de birbirinden güzeller.. maşallah..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
Kullanıcı avatarı
blue_fear
Vosdost

Mesaj #10 gönderen blue_fear » Pzt Tem 09, 2007 12:26 pm

koleksionun gercekten cok guzel bayıldım!!!

“Maket ve Oyuncak VosVoslar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir