DrAhmetBrown un maket vos koleksiyonundan..

Bu bölümde sahibi olduğumuz vosvos oyuncakları ve maketleri tanıtacağız satış yerleri ve fiyatları hakkındaki bilgileri üyelerle paylaşacağız..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
berktüter
Vosdost
Vosvosumun adı: DEDE

Mesaj #21 gönderen berktüter » Cum Nis 04, 2008 10:40 pm

:alkış: :alkış: Böyle bir koleksiyon oluşturmak gerçekten zor iş tebrik ediyorum :alkış: :alkış:

Resim
Resim
şibumi
Vosdost

Mesaj #22 gönderen şibumi » Cmt Nis 05, 2008 5:51 pm

cok güzeller hepsine alarm taktırmak lazım..
Kullanıcı avatarı
yalovos
Vosdost
Vosvosumun adı: MoruK

Mesaj #23 gönderen yalovos » Pzr May 25, 2008 1:27 pm

ya o for sale olan a bittim bide onun altındaki camsız çürük olana old school baby :)
Resim
Kullanıcı avatarı
baco
Vosdost

Mesaj #24 gönderen baco » Pzr May 25, 2008 1:43 pm

mükemmel bir koleksiyon olmus... Tebrik ederim...Bunların üretim amaçları belli mi? ... Yani oyuncak olarak mı yoksa model olarak mı buldunuz...Bunu soruyorum çünkü dün ankara kızılayda bir magazada 3 farklı model type 1 ve 3 farklı model bus vardı.. Birde kolleksiyonda eksikleriniz oldugunu soylemissiniz.. Eger ne oldukları hakkında ipucu verebilirseniz belki bizlerde biryerlerde karsılasırız.. Böylelikle sizin kolleksiyonunuzun tamamlanmasında faydamız olabilir...
DrAmetBrown
Vosdost
Vosvosumun adı: Pamuk Prenses

Mesaj #25 gönderen DrAmetBrown » Pzr May 25, 2008 4:33 pm

bende ki modellerin çoğu koleksiyon amaçlı üretilenler (örnek İsviçre PTT T2si ve Taxi). ancak bir kısmı oyuncak amaçlı üretilmiş olanlar. (HotWheels serisi gibi). Bunların yanında da elle yapılmış bir tane dekoratif amaçlı ve bir tane de Çanakkale'de üretilen turistik amaçlı kültablası var.
eksik olan parçaları ise ya maddi yetersizliklerden dolayı alamadıklarım ya da yurtdışından getirtmem gerekenler. maddi yetersizlikten kastım almak istediklerim 1/43 ölçekli ve fiyatları 60 liradan başlıyor 120 liraya kadar çıkıyor. yaklaşık 20 kadar model. yurtdışından getirtmek istediklerimi ise gümrük korkusundan ve uğraşmaya taakatim olmadığından getirtemiyorum...
ResimResimResim

Gördüğün gibi hep aynandayım.... Bu da demektir ki takipteyim dikkatli ol!!!!
Ahmet Akın ERYİĞİT & PAMUK PRENSES 35VV526
Smells Like a Volkswagen
Kullanıcı avatarı
baco
Vosdost

Mesaj #26 gönderen baco » Pzr May 25, 2008 4:40 pm

Bunları sundan sormustum... Biliyorsunuz bircok oyuncak satan yerde ve model dükkanlarında ( örnegin karumda 1 ve atakulede 1 yer var ) sevimliliğinden dolayı araclarımızın bircok sekilde olanı mevcut... Ayrıca bir arkadasım almanyada yasıyor ve sık sık buraya geliyorlar.. Alman olan kocası da burayı cok sevdiğinden hemen hemen heryaz burdalar.. tam tarihi bilmemekle beraber bu yazda gelecekler diye biliyorum ..Belki onları kullanabiliriz diye dusundum.. Bilemiyorum tabi sen ssıcak bakarmısın ?
DrAmetBrown
Vosdost

Mesaj #27 gönderen DrAmetBrown » Pzr May 25, 2008 5:40 pm

valla yurtdışından getireceğim modeller için elbette sıcak bakarım. çünkü koleksiyonumu profesyonel olarak düşünüyorum. Türkiye'deki modelleri az çok biliyorum. yurtdışındaki bazı modeller Türkiye'ye gelmiyor. eğer bir bütçe ayarlayabilirsem çok güzel modeller temin edilebilir...
ResimResimResim

Smells Like a Volkswagen
Kullanıcı avatarı
baco
Vosdost

Mesaj #28 gönderen baco » Sal May 27, 2008 11:30 am

Selam internette arastırma yaparken bak ne buldum... Bu kolleksiyon kesinlikle her vos severin görmesi gereken cinsten... Benim aklıma görürgörmez sen geldin.. cünkü temasa gecebilmek icin telefonlar ve adresler mevcut.. Umarım isine yarar...
http://www.kaefermodell-museum.de/index.html
Kullanıcı avatarı
baco
Vosdost

Mesaj #29 gönderen baco » Sal May 27, 2008 11:45 am

Bir site daha buldum umarım isine yarar ...
http://www.germanaircooled.tierranet.com/

Eger benim yardım anlamında yapabilecegim birsey olursa lutfen söyle elimden geleni yaparım...
DrAmetBrown
Vosdost

Mesaj #30 gönderen DrAmetBrown » Sal May 27, 2008 6:48 pm

dostum çok sağol. schuco'nun benzerleri Türkiye'de bulunabiliyor. belki başka versiyonları getirtilebilir. ama dediğim gibi maalesef para, para, para...
ResimResimResim

Smells Like a Volkswagen

“Maket ve Oyuncak VosVoslar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir