BUS için 1 gözlem 1 yorum:)

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

BUS için 1 gözlem 1 yorum:)

Mesaj #1 gönderen a.erim45 » Pzr Eyl 26, 2010 6:52 pm

Selam Dostlar:)
20 gün önce 1975 model 1600 cc ve lpg li bir t2 bus aldım..bunları yazıyorum çünkü eğrisini ve doğrusunu yazan hiç olmamış forumda:)
1999 dan beri aktif vos kullanmama rağmen keşke dediğim tek şey neden daha önce bus almadığım...insan bunu kullanınca çok iyi anlıyor:) sorun şu ki alışkanlıkların abartısız değiştiği..öncelikle ilk defa bus sahibi (benim gibi) olanlar için zorluklarını anlatmak istiyorum..
ilk bindiğimde bu araba yola nasıl sığıcak diye kara kara düşündüm:) neyse..300 km dönüş yolundan sonra zaten bütüleşmiş oluyosunuz:) ..daha sonra seyahat esnasında sanki vos kullanırmış gibi basınca gider diye bekliyorsunuz ama bence beklemeyin:) gaza bastığınızda altınızdakinin bir bus olduğu gerçeği sizi frenliyor..sonuçta binkusür kg koca arac:) trafiğe çıktığınızda kavşak ve dönüşlerde ayrıca sollamalarda, geriden gelen devamın olduğunu ve illa aynaya bakmak gerektiğini, bakmadığınız taktirde ya kaldırıma çıkacak yada solladığınız aracın şöförün küfürlerine maruz kalacaksınız:)ilk ben yaşadım:)neyse..şehir içi kullanımda bus bence zorunlu olmadıkca trafiğe çıkmamalı ..nedenmi .voslarda olduğu gibi daracık park yerine giremessiniz..dar sokaklar tehlike unsuru(arkaya takıl veletler için)geri geri yanaşmalar dış ayna alışkanlığınız yoksa çok zahmetli..2 dk bekleme yapamassınız polis yoksa tabi:) ben 70 bin nüfuslu bir şehirde yaşadığım ve bu 70 binin 40 bintanesinde araba olduğu için yaşadığım zorluk şimdilik bu:)
Gelelim artılarına :)
insanın OHHH beeee diyesi geliyor :):) yıllarca sıkış tepiş ve çok samimi yolculuk etmişiz :) biyerde iyi biyerde kötü tabi:) şöför mahalinden bakınca sanki 102 ekran tv izleme keyfini yaşıyorsunuz:) bizim aile biraz geniştir vosa binince uzun yol çekilmez olurdu genelede:)şimdi aile fertlerine diyorum yayılın arkaya ve bana da bir fincan kahve doldurun:) tek sorun şu meşhur kasislerimizden yavaş geçmek :) yoksa herkez altüst oluyor:) bus taki süspansiyon sistemini hiç bir arabada görmedim inanın:) yol tutuşu mükemmel virajları banamısın demiyor..tabiki çok hız yapmamak kaydıyla :dede: busu aldıktan 4 gün sonra bayram tatili fırsat oldu ve hemen sahilde kamp yerine koştum..2 gün bus ta yatmak kadar keyiflisi yok..al bohcanı kaç olayı:) şuan eksiklerim olmasına rağmen yinede kamp için karavan moduna girmeye başlıcam sanırım..
bugün ortalama 450 km yol yaptım..ve trafikte eksi not verdiğim tek şehir plakası 10 olması ( 10 plakalı arkadaşlar üzerine alınmasın herkesimden 1-2 çürük elma çıkar ..suç sizlerin değil onlara ehliyet verenlerin)
ilk olay ayvalık çıkışında tek yönlü yolun ortasında dışarıda arkadaşıyla abartısız 10 dk muhabbet eden ve arkada beni gördüğü halde kale almayan O 10 plakalı öküze bir alkış rica ediyorum..korna çalmam gerekirken iyi niyetle beklemeyi tercih etmem acelem olmamasıdır :) diğer bir olay izmir yoluna çıktığımda 2 gidiş olan bir yolun tam ortasında elinde cep telefonuyla konuşup saatte 50 km yle giden ve arkasında konvoy olduğunu görmeyen O 10 plakalı öküzede bir alkış rica ediyorum..3. olaysa bergama izmir yol ayrımına girmeden 5 km önce tatlı virajı dönerken sinyal veren ve viraj bitip düze çıktığında sinyalini kapatan o çok sevgili 10 plakalı şöför arkadaşında ben özellikle alnından öpüyorum..:)
işte dostlar benim gözlemlerim şimdilik bunlardan ibaret:) umarım kelimelerim arasında bir gönül kırmamış yanlış anlaşılmalara maruz kalmamışımdır..hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum :dede:
sevgiyle kalın:)

Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #2 gönderen carpe diem » Pzr Eyl 26, 2010 7:31 pm

Öncelikle Bus hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanmanız dileğimle. Bus benim de hayallerimi süslüyor, bir gün mutlaka olacak :)
Ama inanın sizin yorumunuzdan sonra neler ile karşılacağımı gördüm. Anlatım harika olmuş ellerinize ve gözleminize sağlık :alkış: :alkış:
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
a.erim45
Vosdost

Mesaj #3 gönderen a.erim45 » Pzr Eyl 26, 2010 7:33 pm

bence hiç bekleme fırsatın ve imkanın varsa al derim:)
dileklerin için çok teşekkür ederim:)
sevgiyle kal:)
şibumi
Vosdost

Mesaj #4 gönderen şibumi » Pzr Eyl 26, 2010 9:09 pm

hayırlı uğurlu olsun :ok:
o 10 plakalı öküze buda :alkış: :alkış:
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #5 gönderen cemşit » Pzr Eyl 26, 2010 9:55 pm

Bus'ınızın hayırlı olmasını dilerim, ayrıca güzel anlatım ve paylaşım için de teşekkürler....
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #6 gönderen gürhan » Pzr Eyl 26, 2010 10:42 pm

bus'ınız hayırlı olsun...güle güle kullanın...inanınki alıştıkça size arabadan daha rahat gelecektir...güvenlik ve yola hakimiyet açısından yüksek araçlar her zaman +5 tir...ben vosvosumdan önce yaklaşık 6 sene bilfiil hergün vw t5 panel van kullandım..hemde uzun şasi...binek otolara değişmem...bütün sıkıntılarınız alışana kadardır..ondan sonra rahat edeceksinizdir...t5 ve t2 yi konfor açısından kıyaslamamız olmaz tabii ki...demem şu ki alıştığınızda kullandığınız araç size otomobil gibi gelecektir...ve yüksek görüş açısı pühüüü araba neymiş dedirtecektir bir müddet sonra size...tekrar hayırlı olsun...darısı başıma...
a.erim45
Vosdost

Mesaj #7 gönderen a.erim45 » Pzr Eyl 26, 2010 11:20 pm

dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar:) gürhan cım bus a binmeden gercekten insan anlamıyor ve dediklerinde çok haklısın..yukarıdada belirttiğim gibi tadı bi başka canım:)
yanlız bu lpg işine hala alışmış değilim ..benzin göstergesinden kalma bir alışkanlık olsa gerek gözüm hep led ışıklarda:) ..yakında alışırım sanırım..buarada aldığımın haftası içime sinmedi motoru indirdik arkadaşla gayet herşey normal ..aldığım kişi rektefe ve bakım yapıldı demişti gerçektende yapılmış..ama çekişte sorun yaşıyorum..lpg ayarını 1-2 kere ustaya gösterdim bana dediği karbüratör de kelebek tam kapanmadığı ve lpg ayarı düzgün yaplamıyor dedi..hafata içi iyi bir lpg ustası bulursam ona göstericem..unutmadan atiker marka lpg ve daha 20 günlük..
bu konuda ne yapmam gerekiyor ..bilen varsa el atsın mümkünse ..:)
sevgiyle kalın:)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #8 gönderen orko » Pzt Eyl 27, 2010 7:35 am

hayırlı olsun. keyif almanıza çok sevindim. kazasız belasız..!
stresss...
serkan1213
Vosdost
Vosvosumun adı: ateş böceği

Mesaj #9 gönderen serkan1213 » Pzt Eyl 27, 2010 11:04 am

hayırlı olsun..
bende cok ıstoyorum bus almayı ama buyuk sehırde yasamak benı dızgınlıyor. Vosu hemen hemen her gun kullanıyorum ama bus ta gunluk kullanımda zorlanacagımı dusunuyorum. Kısmet belkı alırım bende bır gun. :)
Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Pzt Eyl 27, 2010 11:39 am

slm.öncelikle busınız hayırlı olsun.2002 den beri aktif olarak vos kullanıyorum.2009 yılında 3 ay kadar bir t3 üm oldu.vosla birlikte onuda kullanma keyfini tatmış oldum.t2 yi bilmiyorum.ama anlattığınız olaylar t3 te de birebir aynı.keyfini unutamam.şehir içinde kullanmaya alışmıştım.tek alışamadığım konu park yeriydi.onun dışına herşey 10 numaraydı.arabaların hiçbirisi önüme kırmıyordu istediğim gibi bozuk yollara su birikintilerine vb giriyordum.konforunu hiçbir araçla değişmem.şu an kullandığım vos kadar gitmesede yinede gidiyordu.frenleri muhteşemdi.(bir vostan çok ama çok güven vericiydi)genşlik konusuda muhteşemdi.

yine imknaım olsun yine bir t3 alırım.beni vostan vazgeçirebilecek tek araç t3 tür.(kullanım keyfi olarak)tüm vosdostlara tavsiye ederim.imkanları olunca mutlaka kullansınlar.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir