BUS u Karavana çevirmek

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

BUS u Karavana çevirmek

Mesaj #1 gönderen a.erim45 » Pzr Eyl 26, 2010 7:10 pm

selam dostlar hazır başlamışken bunuda paylaşmak istedim..
resmi işlemler konusunda bilgi sahibi olmayan bus sahibi arkadaşlar için faydası olur sanıyorum..
noter satışı yapıldıktan sonra aldığınız aracın ruhsatı sizin bağlı bulunduğunu il yada ilçeye gönderilmek için alınıyor ..ve yerine alım satım ve geçici tescil belgesi veriliyor ..bu geçici tecsil belgesinin 30 gün kullanım süresi var . süre geçip polis yakalarsa 500 lira ceza söz konusu...trafik size en gec 15 gün içersinde ruhsatı yollamak durumunda ..plakayı değiştirme zorunluluğu kalkmış ve isteğe bağlı..
benim yaptığım işlermlere gelince ..
öncelikle karavan ruhsatı çıkarmak için mmo dan bir mühendisle anlaştım ve 200-250 lira civarında bir proje çizim ücreti talep etmekte (lpg işletme olayını sordum araştırıp haber veririm dedi) belkide şans güler burdan geçirme fırsatı yakalayabilirim :) p.tesi götürüp aracı göstermem gerekiyor..ordan trafik bürosuna gittim ve ben ruhsatı karavan olarakçevirmek istiyorum ruhsatı geç tanzim edebilirmisiniz dedim ..trafikte proje hazır olduğunda çıkarırız dediler ..:) resmi olarak şuan bir problem çıkmıcak gözüküyor..mmo dan mühendisin dediği ben tüve yi ve odayı hallederim sorun çıkmaz dedi ..maliyete gelince proje 250 diyelim..harç 150 yatması gerekiyomuş..eder 400 lira ..plaka için söförler odasına 10 lira bağış ve plaka masrafı 30 lira ..yekün şuan için 440 lira ..tüve ve sigorta masrafını şuan içine katmıyorum..benim işlemler sorunsuz halolursa bu konuyla ilgili arkadaşlarada yardımcı olabilirim..nede olsa küçük şehir:) işlemler oldukca bilgilendirmeye devam edicem:)
sevgiyle kalın :dede:

Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #2 gönderen carpe diem » Pzr Eyl 26, 2010 7:33 pm

Merak içerisin de yapılan işlemlerin detaylı anlatımını bekleyeceğiz. Eminim birçok arkadaşın da kafasını kurcalayan sorular bunlar.
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
a.erim45
Vosdost

Mesaj #3 gönderen a.erim45 » Cmt Eki 23, 2010 11:14 am

sevgili dostar...birsüredir gelişmelerden haberdar edemedim k.bakmayın..
zira başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir:(
karavana çevirme olayını iptal etme durumunda kaldım.neden derseniz sigorta 400 küsur civarında..ve herseferinde ben bunu kaldıramam..asıl konu bu değil tabii..ruhsat işlemlerini yaptırmaya gittiğimde trafik bize senin evrakalrın daha bize ulaşmadı dedi ..peki neden gelmedi diye sorunca ..satış işlemlerinden sonra ruhsatın bir yaprağını sizde olması geekiyor ve o olmadan yeni ruhsat çıkmaz dediler(vize olan sayfa) ve ben dedimki bana noterden böyle birşey verilmedi ben olduğu gibi ruhsatı teslim ettim dedim..sadece elimde geçici tescil ve atış sözleşmesi var dedim..daha sonra bursa noteri aradım ve onlara sordum bana neden vermediniz 2. yaprağını ..onların söylediği biz sadece ana sayfayı alıp diğerini veriyoruz bizde yok demesinlermi:( ve göçtüğüm an..
alsam size aldım derim kaybetsem kaybettim derim ..bizim yapıcamız bir şey yok dediler ve arada 2. sayfa ruhsat kayıp.
tekrar trafiğe gittim bana dedikleri vize olup olmadığını nerden bilelim aslı olmadan çıkmaz ve geriye dönük 5 yıl vize yapılmamış gibi ceza ödersin dediler:(:( bugün itibariyle 590 lira ve heray %5 faiz.... kafayı yemek üzereyim..:(
daha bitmedi ..süre geçtiği için plaka değişikliği iptal oldu..sigorta 16 plaka olarak yapılacak ve 600 lira ..(gerçi sigorta şirketi anlayışlı cezaya girmemek için poliçeyi kestiler para almadılar işlemler bitip yeni plaka çıktığında bulunduğum ilin 45 e çevirir diğerini iptal ederiz dediler..)nevarki plaka değişikliğitalebi tekrarlanınca trafiğe 170 lira daha verilecek..
ve en çok ta bana koyan ve benimde eşşekliğim :sopa: olduğuna inandığım bir durum ..satış öncesi önceki sahibi vizesi geçik demişti ve bende önemli değil nasılsa yeniden vizeye giricek demiştim..ama bana 3 yıldır vize yapılmadı demedi ve bende kek gibi ruhsatı incelemedim .hay eşşek kafam..:( :sopa: :sopa: :sopa:
işte size ders alınması gereken bir sürü konu:(
p.tesi ola hayır ola diyorum başkada birşey demiyorum..
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #4 gönderen kadircan » Cmt Eki 23, 2010 11:51 am

ufffff çok can sıkıcı bir durum ama halledilebir gibime geliyor
a.erim45
Vosdost

Mesaj #5 gönderen a.erim45 » Cmt Eki 23, 2010 12:49 pm

sevgili kadircan
halledilebilir bir durum olmasına karşılık bu memleketteki mevzuatlar iyice bezdirdi beni..anlaşılıyorki ya sıkı bağlantıların olacak yada çok paran:(
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #6 gönderen kadircan » Cmt Eki 23, 2010 4:31 pm

kesinlikle ikiside gerekiyor,
dionysos06
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: BiRiCiK

Mesaj #7 gönderen dionysos06 » Cmt Eki 23, 2010 5:19 pm

Peki bu ruhsatın olduğu, vizenin olduğu cüzdanı kaybetsek yine geçmiş 5 yıla yönelik muayenemi yaptırıp para cezası kesecekler? Öyle saçmalık mı olur.
Doğruların kaderidir yalnızlık... Kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar...

İletişim: [email protected]
a.erim45
Vosdost

Mesaj #8 gönderen a.erim45 » Cmt Eki 23, 2010 8:03 pm

dionysos06 yazdı:Peki bu ruhsatın olduğu, vizenin olduğu cüzdanı kaybetsek yine geçmiş 5 yıla yönelik muayenemi yaptırıp para cezası kesecekler? Öyle saçmalık mı olur.
yukarıdada belirttiğim gibi 2.nüshası olmadığı taktirde hatta fotokopisi dahi olsa kabul görmüyor...illa aslı olucakmış.. :nee:
yanlız benim olay biraz farklı ..neden dersen? 3 yıldır vizeye girmemiş olduğu için bus tüve kayıtlarında görünmüyo olabilir..ama yeni yapılmış bir vize pekala vardır ve ordan kayıtlarra ulaşılabilir kanaatindeyim..
ve herşey senin ve benim cebimize bakıyor :sopa: .. cezaya tabi nevarsa anında geçirmek için fırsat kollayan bir memleket bürokrasisi var dışarıda..vize bir yandan plaka ona keza ve en son sigorta :(
allah sonumuzu hayır ede .. :sopa:
Kullanıcı avatarı
vw911
Vosdost

Mesaj #9 gönderen vw911 » Cmt Eki 23, 2010 8:15 pm

geçmişolsun. burası türkiye vakası. muayenesi olmayan aracın satışını noter yapmasa bunlar olmaz. devlet her sorumluluğunu vatandaşa yüklüyor.
Y.Besim Siligür

05053874892
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #10 gönderen orko » Pzt Eki 25, 2010 9:04 am

ya olan olmuş. umarım en az zararla kapatırsın bu aksiliği. ama her işte de bir hayır vardır. sıkma canını kardeşim. allah sağlık versin gerisi hallediliyor işte bir şekilde. nazara gelmiş de olabilirsin
stresss...

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir