Size soruyorum :)

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
emiremirhan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Size soruyorum :)

Mesaj #1 gönderen emiremirhan » Sal Oca 25, 2011 6:03 pm

Sayın abilerim,ablalarım :) size birşey danısmak istiyorum yeni kayıt oldum ben 18 yasındayım ehliyetimi alalı ortalama 5 ay oldu bir bus almak istiyorum bir bus alıp keyfimce onun orjinalini bozmadan yapmak istiyorum bus t1 veya t2 düşünüyorum fazla bir bilgim olmamasına ragmen hastasıyım ortalama bana ne kadara mal olur size danısmak istiyorum ve bilgileriniz almak istiyorum saygılar...

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Size soruyorum :)

Mesaj #2 gönderen vosbik » Sal Oca 25, 2011 7:31 pm

slm.öncelikle aramıza hoşgeldin.bus olayı biraz sıkıntılı.t1 i unutmalısın.çok büyük paralar istiyorlar ve başetmek için biraz vosvos konusunda tecrübeli olman gerekiyor.parça vb bulmak için.t2 alabilirsin.ancak kaportasının iyi durumda olması önemli.toplatmak zor.vosvos toplatmak zahmetli ama bus toplatmak zor çünkü ustalar uğraşmak istemiyorlar.düzgün bir t2 bus için 7-8 bin bütçe ayır.daha iyi durumdaki buslar için fiyat yukarıyada çıkar tabiki.2 ye 3 e de bulursun ancak çok zahmetini çekersin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Sal Oca 25, 2011 10:22 pm

aramıza hoşgeldin emir...bende istiyorum bir bus...ama cesaret edemiyorum...buğra'nın (vosbik) dediği gibi t1 i unut..hayal dünyanda hoş bir silüet olarak kalsın...oyuncaklarını filan al, nefsini törpüle.

t2 alınabilir..ama bütçeyi iyi ayarlamak lazım...başının ağrımamasını istiyorsan 7-8-9-10..ne kadar para, o kadar köfte...inan bunlar seni soğutmak için değil...ama caydırmak için...2 yede t2 var...sonra uğraş babam, uğraş...tüm tamircilerle akraba olma vaziyetleri...

geçen servisteyim..bir tane t2 gelmiş...boyadan yeni çıkmış...t2 henüz cıbıl...üstünde hiç bir şey yok..adam tenekenin üstüne oturararak kullanıyor. o hesap...laf lafı açtı ..iş para mevzusuna geldi..adam 12 lira harcamış o hale getirmek için...daha bir okadar daha yer...satsa 15e satabilirmi ...zor.

2-3 liraya aldığın t2 ye, 6 lira masraf etsen, 8 liralık t2 nin yanından geçemez...
şuda bir gerçek ki istanbul ve ankara tamir ve işçilik tutarlarında uçuyor...gerçekten uçuyor.

kolay gelsin bakalım.
Kullanıcı avatarı
emiremirhan
Vosdost

Mesaj #4 gönderen emiremirhan » Çrş Oca 26, 2011 12:09 am

Öncelikle hos bulduk ya benim bütcem suan 6.000 tl var ama cok kararsız kaldım baslarda simdi hala kararsızım kolay kolayda cayılmıyor ama iyice bir arastırıp sanayiden bi kaç kişiyede danısıp bir sorusturmak istiyorum acıkcası cunku ilerde tam bir garaj arabası olucak benim için belki cocuklarım bile kullanabilir =) Tekrar tesekkür ediyorum saygılar...
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Mesaj #5 gönderen tolga ataman » Çrş Oca 26, 2011 12:40 am

bence gidip vos bakın siz sizi çok yorar bus
büyük hayran!...
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Çrş Oca 26, 2011 8:56 am

al bi tane vosvos keyfine bak. zaman içinde duruma göre bir yerde denk gelir bus ile takasa bile girersin belli olmaz.
stresss...
Kullanıcı avatarı
emiremirhan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen emiremirhan » Çrş Oca 26, 2011 2:43 pm

Bakıcaz artık ne yapalım kısmet ...
Mertie
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Mertie » Cmt Oca 29, 2011 3:48 am

bence madem bus a niyetlendin bus al. hatta biraz daha gelistir butceni daha da iyisini al.
mahoni38
Vosdost

Mesaj #9 gönderen mahoni38 » Çrş Şub 02, 2011 2:29 pm

Herkesin söylediği ile aynı seyi söyleceğim yapılı almak yapmatan hem daha ucuz hem daha zahmetsiz. 87 model sahini 500 TL boyuyorlar 73 model 1303 ü 1.000 TL istiyorlar ikisinde de cürük carık vuruk yok makine ile taşlayacak bazı yerlere macun cekcek atacak astarı atacak boyayı iş aynı ama sahini yapan belki 30 yer var vosvosu 1.000TL Zor boyatıyoruz. Demek istediğim eski araba olduğu için coğu uğraşmıyo uğrasmak istemiyor biz anlamayız deyip gönderiyor. Bak ben bir bus alacak olsam (Tekrar) kabortası cürüksüz bir tane alırım. motoru yürürü sorunlu olsun tek. bir kabortacıya iyi baktır tabanı cürükse taban sacları 750 tl 1.000 tl civari sağında solunda cürük carık var mı ona bak boyası soluk olabilir o önemli değil. vs
6.000 Tl de bir bus alınabilir tabi ki de ama yine biraz harcama ister ben 6.500 tl lik bir bus aldım motoru ii kaborta boyadan yeni cıkmıs ama içi cok iyi değil. tavan döşemsi kötü kapı lastikleri mort (kapı lastığı kulağa ne kadar basit geliyor ama orjinalinin tanesi 40 yan sanayinin tanesi 25 tl (sakin yan sanayi almayın b.k gibi) )
kısaca 6.500 e aldım. 400 tavan döşemesi 150 koltuk döşemesi (Yapılmadı daha yapılacak) kapı lastıkleri 40+40+60 (sağ sol orta kapı) 7.200 TL :) ama su var baska da masrafı yok.

Ama ne kadar az uğrastıracak bir sey olursa o kadar iyi cünki biraz fazla uğrasığın zaman arabadan soğuyorsun ilk basta ilk heyecan bir yere kadar gidiyor ama sonra benzin döküp yakasın geliyor da litesi 4.00TL lik benzine kıyamıyor insan :)
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
mahoni38
Vosdost

Mesaj #10 gönderen mahoni38 » Çrş Şub 02, 2011 2:32 pm

Herkesin söylediği ile aynı seyi söyleceğim yapılı almak yapmatan hem daha ucuz hem daha zahmetsiz. 87 model sahini 500 TL boyuyorlar 73 model 1303 ü 1.000 TL istiyorlar ikisinde de cürük carık vuruk yok makine ile taşlayacak bazı yerlere macun cekcek atacak astarı atacak boyayı iş aynı ama sahini yapan belki 30 yer var vosvosu 1.000TL Zor boyatıyoruz. Demek istediğim eski araba olduğu için coğu uğraşmıyo uğrasmak istemiyor biz anlamayız deyip gönderiyor. Bak ben bir bus alacak olsam (Tekrar) kabortası cürüksüz bir tane alırım. motoru yürürü sorunlu olsun tek. bir kabortacıya iyi baktır tabanı cürükse taban sacları 750 tl 1.000 tl civari sağında solunda cürük carık var mı ona bak boyası soluk olabilir o önemli değil. vs
6.000 Tl de bir bus alınabilir tabi ki de ama yine biraz harcama ister ben 6.500 tl lik bir bus aldım motoru ii kaborta boyadan yeni cıkmıs ama içi cok iyi değil. tavan döşemsi kötü kapı lastikleri mort (kapı lastığı kulağa ne kadar basit geliyor ama orjinalinin tanesi 40 yan sanayinin tanesi 25 tl (sakin yan sanayi almayın b.k gibi) )
kısaca 6.500 e aldım. 400 tavan döşemesi 150 koltuk döşemesi (Yapılmadı daha yapılacak) kapı lastıkleri 40+40+60 (sağ sol orta kapı) 7.200 TL :) ama su var baska da masrafı yok.

Ama ne kadar az uğrastıracak bir sey olursa o kadar iyi cünki biraz fazla uğrasığın zaman arabadan soğuyorsun ilk basta ilk heyecan bir yere kadar gidiyor ama sonra benzin döküp yakasın geliyor da litesi 4.00TL lik benzine kıyamıyor insan :)
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir