T1 hayaliyle t2 alıcam üstadlarımdan yardım bekliyorum..

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
fatihlik
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

T1 hayaliyle t2 alıcam üstadlarımdan yardım bekliyorum..

Mesaj #1 gönderen fatihlik » Sal Ağu 09, 2011 11:29 pm

Küçüklüğümden beri hayalim bir bus almaktı.Oyuncaklarının her boyutunun her rengi var abartmıyorum,dahada toplamaya çalışıyorum.21 yaşındayım ve bu hayalimi gerçekleştirme zamanının geldiğini düşünüyorum.Çünkü 7-8 sene sonra zaten çok ulaşılamayacak bi hayal olmıyacağını düşünüyorum o yüzden tam öğrenciyken bunu gerçekleştirmek istiyorum.Şimdi abilerime üstadlarıma soracağım soru şu.Elimde beş bin tl var birikmiş param.Uzun bi sürede artıcağını düşünmüyorum bu paranın.Çok nakışlı restore edilmiş arkasında yok yatak yok buzdolabı olanlar zaten bana pahalı gelir,sizce bu paraya en azından sorunsuz motoru düzgün ne biliyim ustalık çok masrafı olmayan bir t2 alabilir miyim?Yani bu parayla tabi satış işlemlerini muayenesini falanda yaptırmam gerek,sizden bilgi istiyorum,saygılar teşekkürler

mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: T1 hayaliyle t2 alıcam üstadlarımdan yardım bekliyorum..

Mesaj #2 gönderen mahoni38 » Prş Ağu 11, 2011 12:34 am

mümkün tabi. ben sahsen 1300 tl altında 4 lastik sıfır motoru yürürü iyi cürüksüz. (tabi önemli yerlerde cürük yok) bus aldım bir üstadımıza. sans meselesi.
geçenlerde izmirde bi bayandan 1979 model 4.500 tl bi bus vardı. 1979 t2 de son model o yüzden bana cazip gelmişti 2.000cc.
t1 artık hayal malesef temizi cok pahalı toplamalık yok gibi birsey ama t2 hala ulaşılabilir seviyede. tabi 15.000 avro benim için "pahalı" değil diyorsan t1 de var.
aslında motordan korkmamak gerek niye her parçası var bi gun toplatıyorum motoru tesen genelde ortalama 1.000 tl falan yenileniyor motor. biraz eli yüzü düzgün bi bus bulursun varda. ufağını tefeğini kendin halledersin ( ben daha vida ne yöne sıkılır bilmezdim vosvsosla 1 yılda yılda öğrendim. geçen bus un iş döşemesini kendim yeniledim bir günde 100 tl falan harcadım) yani aslında tam bu yaşların işi bence t2 kendin yap kendin bin...
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #3 gönderen uqur91 » Prş Ağu 11, 2011 3:34 am

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... asif-ilan/

Havada kapmışlar valla. :) Sabah ilan verildi favorilerime ekledim. Şimdi baktım satılmış. :) Alana da satana da hayırlı olsun diyeyim buradan.

Bu tarz ilanlar çok oluyor. Uygun fiyatlı eli yüzü düzgün araçları alıp geri satanlar yada elinde parası hazır güncel ilanları takip edip kendine uygun gördüğünde anında alanlar oluyor. Yani demem o ki araba alacağın zaman cebinde paran olacak ve hızlı olacaksın ama aceleye getiripte 3 kuruşluk araca 5 kuruş verip eline yüzüne bulaştırmakta var işin ucunda. :)

Neyse, umarım hayalindeki bus'a ulaşırsın hocam hayırlısı olsun. :ok:
Resim
fatihlik
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #4 gönderen fatihlik » Prş Ağu 11, 2011 8:10 pm

uqur91 yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-van-minibus-vw-t2-78-model-ruhsatli-2900-tl-56269753/pasif-ilan/

Havada kapmışlar valla. :) Sabah ilan verildi favorilerime ekledim. Şimdi baktım satılmış. :) Alana da satana da hayırlı olsun diyeyim buradan.

Bu tarz ilanlar çok oluyor. Uygun fiyatlı eli yüzü düzgün araçları alıp geri satanlar yada elinde parası hazır güncel ilanları takip edip kendine uygun gördüğünde anında alanlar oluyor. Yani demem o ki araba alacağın zaman cebinde paran olacak ve hızlı olacaksın ama aceleye getiripte 3 kuruşluk araca 5 kuruş verip eline yüzüne bulaştırmakta var işin ucunda. :)

bu ilanı gördüm ve aradım,sahibi fatih bey şuan noterdeyim dediğinde yıkıldım :( ilanı vermiş iki saat sonra satmış
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #5 gönderen uqur91 » Cum Ağu 12, 2011 1:14 am

fatihlik yazdı:
uqur91 yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-van-minibus-vw-t2-78-model-ruhsatli-2900-tl-56269753/pasif-ilan/

bu ilanı gördüm ve aradım,sahibi fatih bey şuan noterdeyim dediğinde yıkıldım :( ilanı vermiş iki saat sonra satmış

Neyse kardeşim sıkma canını hayırlısı.. :ok:
Resim

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir