Bus Sahipleri..

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Bus Sahipleri..

Mesaj #1 gönderen [ WOLF ] » Cum Eki 06, 2006 5:54 am

Bu konuda Bus sahipleri ve bus larını tanıyalım..

olcaytuna
Vosdost

Mesaj #2 gönderen olcaytuna » Cum Eki 06, 2006 11:46 am

yeni bus kullanıcısı olarak ilk ben yazayım.....

1979 T2 Baywindow BUS.....
2000 cc Type 4 motorlu... şu an üzerinde 34 ICT çift Solex karb.lar var ama performanslarından pek memnun değilim. Toplama aşamasında motoru tamamen (blok hariç) yeniledik.. piston-gömlek , piston yatakları, silindir kapakları, itecekleri sübaplar, baskı,balata, bujileri, distribütör, bobin, buji kabloları... vs falan fıstık. kaporta-boya-döşeme aşamaları uzun süre (en azından benim için.. 3 ay) de yoğun baskı ve sinir harbiyle geçti.... yeni akseuarların büyük bir kısmını brezilya'dan www.busdepot.com dan (brezilya da hala buslar üretiliyor ve parça sorunu yok.. ama parçalar amerika üzerinden geliyor) getirttim. özellikle burada bulunamaz parçaları... ön dış ve iç ızgara, ön kapı kolları, hella plaka lambası, sinyal ve stop camları, silecek fıskıyeleri, kapı lastikleri... vs hepsi busdepot tan geldi..... bu arada, kaporta faslı sürerken uzun ve sıkıntılı uğraşlar sonucunda 8+1 kişilik ruhsatı karavana çevirdik... kendi normal 14' jantları temizleyip, boyadıktan sonra yeni 185 70 14 Goodyaer lastikleri taktık.... normalde de oldukça yüksel olan Bus' ı işe ilk başladığım zamanlarda düşürmek istemiştim, ama malum, çukur-kasis ve en önemlisi konforun bozulmaması için vaz geçtim.....
yıllarca kullandığım vosvoslardan sonra, bu kadar konforlu ve keyifli bir araç kullandığım için mutluyum.. diğer taraftan da performans konusuda benim için önemliydi, onun için 2000 cc yi seçtim. yakıt tüketimi meselesi de şahir içinde göze çok batıyor ama uzun yolda, onca ağırlığa (boş 1350 kg) göre makul seviyede.... uzunca bir süre kullanırım sanırım....
buswagendotcom

weber inside!
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #3 gönderen [ WOLF ] » Cum Eki 06, 2006 12:25 pm

Baya ilerletmişsin Olcay güle güle kullan.. :ok:
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Cum Eki 06, 2006 12:31 pm

olcay abi güle güle kullan.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
refika
Vosdost

Mesaj #5 gönderen refika » Cum Eki 06, 2006 12:41 pm

Hayırlı uğurlu olsun Olcay abi , fotolarını görmüştüm , çok güzel bir iş çıkarmışsınız , helal olsun! :D
Kullanıcı avatarı
H A V U Ç
Vosdost

Mesaj #6 gönderen H A V U Ç » Cum Eki 06, 2006 12:49 pm

Dostuma Yakışır,,,Herşeyin en güzeli.....

Darısı Başıma....
Er_cU

Mesaj #7 gönderen Er_cU » Cum Eki 06, 2006 2:52 pm

olcay abi allah kazalardan belalardan saklasın :) istanbulda 5 dakikada olsa görme şansım olmuştu uzaktan çok diri duruyo maşallah :)

bu arada eski vosunda 1 aya kadar komple revizyona giricek inşallah ama dokunmıycam hiç bi yerine sana söz verdiğim gibi :)
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #8 gönderen olcaytuna » Cum Eki 06, 2006 3:06 pm

teşekkür ederim arkadaşlar.....

PS : Ercü bir ara sana LS nin eski resimlerini göndermişitim....... bu arada sakın o arabanın rengini değiştirme.. kolay gesin
buswagendotcom

weber inside!
MAGGIE
2006 En Şirin Vosvos Ödülü
2006 En Şirin Vosvos Ödülü

Mesaj #9 gönderen MAGGIE » Cum Eki 06, 2006 3:12 pm

olcay abı ıstanbul gezımıs sırasında hayran kalmıstım ozellıkle belgrad yollarında yolculugumuz cok keyıflıydı :))
gule gule kullanın:))
Resim

http://www.med-lis.com

medlis medical / TURKİYE
donis
2007 Bakımlı Vosvos Ödülü
2007 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #10 gönderen donis » Cum Eki 06, 2006 4:06 pm

Olcay abiçok güzel görünüyo gerçekten...

Eline sağlık...kazasız belasız iyi günlerde kullan....
Deniz KAMALI...QVOS...KÜTAHYA...

Resim

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir