Bus Sahipleri..

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Terminus
Vosdost

Mesaj #21 gönderen Terminus » Pzr Kas 05, 2006 4:47 pm

Selamlar,

LPG nin harareti konusunda söyleyeceğim tabii ki de LPG patlamasında açığa çıkardığı ısı harareti biraz artırıyor fakat araba doğru devrinde ve dikkatli kullanıldığında ister sıcakta rampa çıkmak olsun ister trafikte sıkışmak benzinliden farklı olarak bir sorun çıkaracağını sanmıyorum (en azından bende bir sorun çıkmadı). LPG artık bildiğim kadar işlenmiyor bizim arabalara. Ayrıca parça nerden temin edebilirsin bilmiyorum benim konyalı bir ustam vardı o halletmişti. Murat abinin (wolf) benim bildiğim çizdiği lpg şeması vardı ordan daha net görebilirsin sistemi.

Orhan

ercantopçu
Vosdost

Mesaj #22 gönderen ercantopçu » Pzt Ara 04, 2006 7:14 pm

ARKADAŞLAR, BUNLARIN MOTORLARININ PORS MOTORUMU YOKSA VOSVOS MOTORUMU OLDUĞUNU NEREDEN ANLIYORSUNUZ, BENİM ARABAMIN MOTORUNUN SESİ HİÇ KAPLUMBAĞALARINKİ GİBİ ÇIKMIYOR ACABA BENİMKİDE Mİ PORS MOTOR
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #23 gönderen [ WOLF ] » Pzt Ara 04, 2006 7:24 pm

Hayır değil sizin motor orjinal Bus motoru Ercan bey..
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #24 gönderen ercantopçu » Pzt Ara 04, 2006 9:10 pm

ok tşk
1967BUS
Vosdost

Mesaj #25 gönderen 1967BUS » Sal Ara 19, 2006 7:50 pm

merhaba vosvos severeler ben aranıza yeni katıldım ve 1967 bus umu en iyi hale getirmeye çalışıyorum hatta mükemmel hale getirmeye desem yeterli olur şu an için elimde hiç para yok, ona ayıracak, ama zaman içerisinde yavaş yavaş toparlayacağım. sizlerin bilgi ve görüşleriniz yardımıyla tabiki ben bu siteyi geçtiğimiz 30 yıldır arıyorum. iş bilmeyen ustaların elinden çektiği yetti artık vosvosuma başıma ve başına gelenleri bir bilseniz ağlarsınız. şu anda bu arabaya ait tüm orjinal verilerine ihtiyacım lütfen bana yardımcı olun olunki ilk günkü haline getirebileyim aracımı inanın bu araba bana baba yadigarı onu en iyi şekilde korumak istiyorum artık şimdiden teşekkür ederim hepinize :(
bus umu seviyorum
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #26 gönderen olcaytuna » Prş Ara 21, 2006 9:14 am

merhaba.... buraya resimde koyarsanız seviniriz
buswagendotcom

weber inside!
levent
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #27 gönderen levent » Prş Ara 21, 2006 5:22 pm

ewet bus resimleri istiyoruz
:(
Forum kurallarına aykırı hareket eden üyeler uyarılır.. uyarılara rağmen, aynı davranışı sergilemekte ısrar eden üyelerin üyelikleri forumdan silinir.
1967BUS
Vosdost

Mesaj #28 gönderen 1967BUS » Prş Ara 21, 2006 7:09 pm

merhaba bus severler sizlere sormak istiyorum 67 model bus un orta kapısı 2 kanat mı? yoksa tek kanatmı? benim aracım tek kanat kapı ben onu geçen revizyonda sürgülü yaptırmaya çalıştım ama usta usta olmayınca olmadı şimdi pişmanım orjinal haline getirmek istiyorum. teşekkürler yardımınızı bekliyorum.
bus umu seviyorum
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #29 gönderen olcaytuna » Cum Ara 22, 2006 9:19 am

resim olsaydı çok daha kolay ne olduğunu bulabilirdik.... T1'ler genel olarak orta kapıları çift kanatlı üretilmişler standart olarak, opsiyonel zengin bi aksesuar olarakta sürgü kapılı versiyonları üretilmiş (bende bunu yeni öğrendim, geçenlerde de Ankara'da birisinin "T1" ine çene yorarken Yavuz' da belirtmişti)...
buswagendotcom

weber inside!
1967BUS
Vosdost

Mesaj #30 gönderen 1967BUS » Cum Ara 22, 2006 10:13 am

teşekkürler olcay.
dediğim gibi tam olarak emin olamıyorum. Babam bu aracı 1971 de ankara gümrükten almış aldığında tek kanat kapıymış bu araba yanlız öyle bir şeyki üstünde üstrayı ve orta rayı varmış alt sürgü rayı yokmuş ben ilave ettirdim oldu kapı açıldı kapandı ama ortaya bir yere geldiğinde kapı kaportaya değiyor ve sıkışıyor. zatem kapı 1975 model bi vosvos un kapısı tam oturuyor ama dediğim gibi problem yaratıyor birde zırt pırt düşüyor :) tam kesin bir fotoğrafa dediğin gibi ihtiyacım var. araştırmaya devam ediyorum ama daha hiç karşılaşmadım olcay dediğin gibi bir kapıyla... sana zahmet yavuz a bir sorarmısın benim için, bu bilgiye nerden ulaşmış teşekkürler.
bus umu seviyorum

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir