ilker abinin bus'ı

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
TheExploited
Vosdost

Mesaj #21 gönderen TheExploited » Prş Kas 16, 2006 10:47 pm

benim de kastetmek istediğim buydu açıklayan arkadaşlar nedir porsche motoru olayı? type4 deyin anlayalım hepimiz güzelce, type 4ler 914'lerde kullanıldı evet ama bu motora porsche motoru demek ne kadar doğru bilemiyorum, ben porsche motoru deyince 6 silindirli 3.2 lt lik sağda 3 solda 3 boğazlı karblara sahip deli bi makina anlıyorum.

Oğuz Bora YILMAZ

1600, blowthrough turbo/w fuel injection
ilker
Vosdost

VW Bus

Mesaj #22 gönderen ilker » Prş Kas 16, 2006 11:24 pm

Bütün arkadaşların iyi dileklerine teşekkür ederken,Motor konusuna bilgim dahilinde eklentilerim ;kullanmış olan motor porche 911 motorudur;tabiki T4 ler ile arasında fazla bir fark yok sadece sübap ayarları yaplı sistem olduğu için ayar gerektirmiyor ve hava filitresinde küçük şekil farkları mevcut.En büyük fark ise krank'ta.

Bunlara ek olarak elektrikli ve içerden kumandalı AEG marka bir fan sistemi, pistonların üstüne soğuk hava vererek harareti almak için.

Yanlış anlaşılmak ve biliyorum demek istemedim ama,edindiğim bilgiler ve duyduklarım bunlar ne derece doğru müzbet donelerim yok,hepsi şifai.Ama büyütecek ve övünülecek bir motorda değil,çalışan bir makina sadece.

Saygılarımla;

ilker kılınç
06 LZ 203
KROMAJ İLKER
ORJİNALDEN ÖTE YOL YOK
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #23 gönderen olcaytuna » Cum Kas 17, 2006 9:22 am

aramızda variant kullanıcıları olmadığı için, çift karb.lar ve önde yatık duran soğutma sistemi farklı bir motormuş gibi düşündürüyor... daha önce günümüzdeki bilgi kaynaklar olmadığı için "porsche" motorlu diye isimlendirilmiş bence.... dışarıdan bakıldığında type1'lere göre, karb.lar ve soğutma sistemi farklılığı dışında; silindirler tam karşılıklı değil, yağ radyatörü önde yatay duran soğutma sisteminin içinde, benzin pompası arkada.. motor hacmi dolayısı ile verdiği güçte yüksek haliyle yakıt sarfiyatıda.... benim çok fazla bu motor hakkında teknik detay bilgimde yok açıkçası... 30 yaşındaki bir minibüs "bus" ı coşturuyormu?.... EVET
buswagendotcom

weber inside!
refika
Vosdost

Mesaj #24 gönderen refika » Cum Kas 17, 2006 12:27 pm

Ellerinize sağlık!
Ee bu kadar konuşuldu , artık motorun bir fotoğrafını koyarsınız sanırım? :)
uguro
Vosdost
Vosvosumun adı: 1303 S NAZ

Mesaj #25 gönderen uguro » Cum Kas 17, 2006 12:42 pm

motorun fotoğrafı konulursa nazar değmesin sonra...
KÖTÜ VOSVOS YOKTUR...

"""VOSVOSUNA BAKAMAYAN""" KÖTÜ VOSVOSCU VARDIR.

Resim
TheExploited
Vosdost

Mesaj #26 gönderen TheExploited » Cum Kas 17, 2006 9:49 pm

olmaz bişey, neymiş görelim hepimiz
Oğuz Bora YILMAZ

1600, blowthrough turbo/w fuel injection
Er_cU

Mesaj #27 gönderen Er_cU » Cum Kas 17, 2006 11:02 pm

bora olm alttaki dörtlükte ne yazıyo ??? şaka dimi son mısra?? heh şaka şaka... dimi??
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #28 gönderen vosbik » Cum Kas 17, 2006 11:50 pm

ercü çöpleri karıştırmak lazım bu durumda.:)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Er_cU

Mesaj #29 gönderen Er_cU » Cmt Kas 18, 2006 12:02 am

vallaha altını üstüne getiririm
Kullanıcı avatarı
sharky
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Ayşe.

Mesaj #30 gönderen sharky » Cmt Kas 18, 2006 12:15 am

neden bırakıyosunuzzz yaaaa :(
'73 Ayşe.

“VW Bus” sayfasına dön