KALORİFER YARDIM

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #11 gönderen olcaytuna » Cum Ara 29, 2006 9:03 am

piknik tüpü ve üst ısıtıcısı..... 30-40 ytl en fazla....

buswagendotcom

weber inside!
paradox78
Vosdost

Mesaj #12 gönderen paradox78 » Cum Ara 29, 2006 11:34 am

olcaytunaya +1

daha parlak buluş çıkar mı bilinmez.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #13 gönderen vosbik » Cum Ara 29, 2006 12:03 pm

kokocanbo yazdı:bnce cıkmacılarda webasto bula bilirsin bn kullanıyorum ama busumun yakdıgı kadar bnzin harcıyor motorun oraya bagl bnmki ordan öne gelen hatda baglatdım cok güzel oldu içinde pişiyorum bide enişdem eski kamyonuna corum kalirüferi almısdı onu bi arasdır 12v oda hamam gibi yapıyor bi kamyoncu bulup sorman lazım yada minübüslere fan motoru gibi yere baglanan ısıtıcılar var oda 12v calısıyor yada hiç bulamadın birinde gördüm 220v invertör e klimaya benzer ısıtıcılar var duvar tipi ondan baglamıs adam vosvoscuydu o arkadasda cok güzel ısıtıyordu webastoyu hurdacılarda bula bilirsin genelde arastırman lazım ama cok fazla bnzin yiyiyor sölemesi corum kalirüferi ara ford cargo parcaları satan kamyon tamiri yapan ne bilim öle yerlere bak bnde bi sorim nerelerde bula bilirsin yazarım:)

slm.bahsettiğiniz webastodan bende de var.henüz abartılacak bir yakıt harcadığını görmedim.buhiç bakım yapıldı mı acaba bu webastoya?bujisi vb değişti mi?birde çok yaktığını nereden bilyorsunuz?bus'ın benzin deposuna bağlı olarak çalışıyor normalde bu webasto.katalog değrinde saatte 0.5 litre yani yarım litre benzin yakıyor.ama bir saat o webastoyu çalıştırdığınızda içeride duramazsınız.bunlarında ötesinde en önemlsii hurdacılardan ya da çıkmacılardan webasto bulmanız çok çok zor.fiyatınında öyle ucuz olma ihtimali yok.en az 200 ytl o da minimum olarak gözden çıkarılmalı.

çorum kaloriferi sisteminde ise radyatörden gelen su kullanılıyor.o yzüden ne bus içn ne de vos için uygun bir ekipman değil ne yazık ki.

klima sistemi içinse bir şey söyleyemeyeceğim.sağlıklı çalışıyordur mutlaka ama hem invertör fiyatı, hemde klimanın fiyatı oldukça pahalı olur.

piknik tüpü fikrine katılıyorum.olcay abi+1
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #14 gönderen olcaytuna » Cum Ara 29, 2006 12:23 pm

magirüs minibüsler için üretilen mazotlu kaloriferleri üreten firmayı bulduk.... Ankara merkezli Kaelsa firması... www.kaelsa.com.tr sitelerinden detaylı bilgilere bakabilirsiniz. bizim buslar için en uyun kapasiyete sahip olanı da HKD-1 modeli. İstanbul' daki bir bayiisini aradım bu model için. Verdikleri fiyat 880,- YTL+KDV bu fiyat kullanılacak borular, mazot deposu ve en önemlisi montaj hariç ..... nerdeyse Webasto markasıyla aynı fiyata geliyor.

değer mi? ...........bu fiyata 3 takım yeni lastik alınır, motor revizyondan geçirilir, çok iyi iç döşeme yapılır ..... vs ..... neyse yeni çözümler aramaya devam
buswagendotcom

weber inside!
Kullanıcı avatarı
baro74
Vosdost
Vosvosumun adı: baro74

Mesaj #15 gönderen baro74 » Cum Ara 29, 2006 9:35 pm

benim özel bir buluşum var.gülmeyin sakın.12 volt u 220 ye çeviren bir kutu var fiatı 40.00ytl kadar ben aküye direkt bağlatmıştım ilk bunu alıyorsun sonra bu evlerde yaktığımız tüplü sobaların üstlerinde elektirikle çalışan 3 kademeli sıcak üfleyen küçük fanlar var bunu alıp herhangi bir yere koyuyorsun normal evdeki gibi fişi var 12 yi 220 ye çeviren kutuya takıyorsun bu kutuda 2 fiş girecek şekilde yer var diğerinede tv takıyorsun sonra gel keyfim gel.çok önemli not:motor çalışırken kullan.sevgiler saygılar patenti bana ait ona göre.barış
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #16 gönderen yavuzss » Cum Ara 29, 2006 10:12 pm

Motor haznesindeki kalorifer kazanları girişlerine salyangoz fan bağlayan var mı? Yalıtım iyi olursa bence bu işe yarar. Devirli kullanmak da bir çözüm ama maliyetli olur.
paradox78
Vosdost

Mesaj #17 gönderen paradox78 » Cum Ara 29, 2006 11:16 pm

yavuzs bende var salyangoz fan oldukça iyi üflüyor

başta ön cam bugusu icin yapmıştım sonra hortumu kesip aşağıda bıraktım. buğu için bugu önleyiciye devam ediyorum.
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #18 gönderen ercantopçu » Cmt Ara 30, 2006 5:41 pm

ARKADAŞIM BU FİKİR EĞER GERÇEKTEN UYGULAMADA DA DOĞRU OLARAK ÇALIŞIYORSA BENCE YILIN EN İYİ FİKİR ÜRETEN VOSVOSÇUSU SEN OLMALISIN, BİR KERE BUNU DENEYEN ARKADAŞIMIZ VARMI, BU ALETİ NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİZ VE NASIL BAĞLANIYOR, BU KONUDA YARDIM İSTİYORUM.
kokocanbo
Vosdost

Mesaj #19 gönderen kokocanbo » Cmt Ara 30, 2006 6:36 pm

webastonun bujisini falan deyiştirdim ilkde bidonla calıstırdım bidonu emdi bitirdi baska birseymi var acaba bilmiyorum cok yigiyor sefaköyde 100 150 mi ne istiyor hurdacıda var almak istiyen olursa baka bilir bu arada uyumluluk belgei benim diger vos içi gerekli arac muaneye gitmeden ala bilirmiyiz bile varmı aracı gümrükden cektik
merhaba
Kullanıcı avatarı
baro74
Vosdost
Vosvosumun adı: baro74

Mesaj #20 gönderen baro74 » Pzr Ara 31, 2006 8:15 am

ercan topçu mesajın banamı belirtirmisin lütfen

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir