BUZ ÜZERİNDE BUS

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ercantopçu
Vosdost

BUZ ÜZERİNDE BUS

Mesaj #1 gönderen ercantopçu » Cum Ara 01, 2006 4:31 am

ARKADAŞLAR GEÇEN SENEDEN BAŞIMA GELEN BİR OLAYI ANLATAYIM, KAR YAĞINCA KULLANMADIĞIM BUSUMUN HER YERİ KAR DOLMUŞTU, ETRAFINI TEMİZLEYİM YERİNDEN ÇIKARTTIM, SONRA HAFİF BUZLU BİR YERDEN DÖNMEYE KALKTIĞIMDA ARACIM OLDUĞU YERDE PATİ ÇEKMEYE BAŞLADI, HEMDE NE PATİ, OLDUĞU YERDE DÖNÜYORDA BİR ADIM NE İLERİ NE GERİ GİDİYOR, GAZA AZDA BASSAM ÇOKTA BASSAM OLDUĞU YERDE TIRMALIYOR, BUNLARIN DEVRİ YÜKSEK OLDUĞU İÇİNMİDİR NEDİR BİLMEM, GAZA AZDA BASSAN LASTİKLER HIZLI DÖNÜYOR, BU NEDENLE KARLI VE BUZLU YOLLARDA KULLANMASI ÇOK RİSKLİ BANA GÖRE, ZATEN LASTİKLERİNE ZİNCİRDE TAKILMIYOR BİLDİĞİM KADARIYLA, BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞYLAR VARSA PAYLAŞALIM
En son ercantopçu tarafından Cmt Ara 02, 2006 8:23 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

olcaytuna
Vosdost

Mesaj #2 gönderen olcaytuna » Cum Ara 01, 2006 10:18 am

lastikleriniz eskiydi herhalde... yeni araçların aksine bu araçlarla karda kışta buzlu yolda çok daha rahat yol alırsınız tabi bu hava koşullarına uygun lastik ve zincirlerle.... İstanbul' un en tepeli/yokuşlu semtlerinden birinde yaşıyorum, her karda buzda yola çıktım istediğim yere de gittim... 4-5 yıl öncesinde de Kemerburgaz' da bir firmada çalışırkende fabrikanın bahçesinden karda pek çok arabayı çıkardım vosvosla....
buswagendotcom

weber inside!
Er_cU

Mesaj #3 gönderen Er_cU » Cum Ara 01, 2006 11:08 am

volkswagen kaplumbağa ve buslar kar üzerinde en iyi ilerliyen araçlardır.... lastiklerin vakumlu olsun düzgün kullanımda asla aşamayacağı yer yoktur... olcay abininde dediği gibi yeni nesil araçlara göre çok daha rahat yol alırsınız
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Cum Ara 01, 2006 6:54 pm

slm.kar yağdığında tüm arabaların aksine en güvendiğim araç vostur.diğer a4rabalr yerlerinde sayarken yanlarından geçip gitmek çok güzel oluri.üstelik bunu aşınmamış düzgün bir lastikle bile yapabilirsiniz.illa ki zincir ya da kar lastiği olmasına gerek yok.iki sene boyu karda ne zincir ne de kar lastiği kullanmadan yol aldım ve hiçbir sıkıntıda yaşamadım.
bus lara neden zincir takılamıyor bunuda anlamadım.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #5 gönderen ercantopçu » Cum Ara 01, 2006 7:16 pm

busların arka lastiklerinin üst yanakları çamurluk içinde kalıyor, birde genelde geniş taban lastik kullandığımızdan zincir mesafesi kalmıyor, oyüzden zincir takılmıyor
debi-debi
Vosdost

Mesaj #6 gönderen debi-debi » Cum Ara 01, 2006 10:50 pm

gecen sene 2.vıteste taaaaaaaaaaaaa etlıkten ayrancıya gıttım.etrafıma bı baktım o karda giden nadır arabalardan bırıde bendım.tesekkurler vosum.baska lafa gerek varmı.
Vos Vos Diye Nice Nicesıne Sarıldım!
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #7 gönderen vosbik » Cum Ara 01, 2006 11:15 pm

ercantopçu yazdı:busların arka lastiklerinin üst yanakları çamurluk içinde kalıyor, birde genelde geniş taban lastik kullandığımızdan zincir mesafesi kalmıyor, oyüzden zincir takılmıyor

işte geniş taban lastik kullanmanın bir başka dezavantajı.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #8 gönderen vosmaster » Cum Ara 01, 2006 11:16 pm

Kesinlikle başka söze gerek yok bir numara bizim voslarımız kar kış konusunda :ok: ama en güzelide kar veya buz üstünde drift yapmak çok eğlenceli oluyo dört gözle bekliyorum :))
[img:399:198]http://img135.imageshack.us/img135/6382/gkhanmzatd3.jpg[/img]
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #9 gönderen olcaytuna » Cmt Ara 02, 2006 1:45 pm

bus' ın normal lastik/jant ölçüsü 14' (185x70x14 veya 185x80x14), dolayısı ile zincir takıp çıkarmak vosvos a göre daha kolay ve zahmetsiz... geniş ve büyük lastiklerle aracınızı hem yorar hemde daha çok benzin yakarsınız....
buswagendotcom

weber inside!
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #10 gönderen ercantopçu » Cmt Ara 02, 2006 8:29 pm

Resim

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir