MOTOR YAĞ DEĞİŞİMİ

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ercantopçu
Vosdost

MOTOR YAĞ DEĞİŞİMİ

Mesaj #1 gönderen ercantopçu » Cum Ara 22, 2006 8:43 pm

ARKADAŞLAR YARIN BUSUMUN YAĞINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUMDA, BUNUN İÇİN KARTELİN ALTINDAKİ VİDAYI SÖKMEK SURETİYLE YAĞINI BOŞALTMAM UYGUN OLURMU, BİRDE BEN KATKI DA KOYMAYI DÜŞÜNÜYORUM, HANGİ YAĞ İLE HANGİ KATKIYI KOYARSAM UYGUN OLUR, 3 LİTRE YAĞ ALSAM BANA YETERMİ.

vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #2 gönderen vosmaster » Cum Ara 22, 2006 10:26 pm

Katkıya bişey demem ama yağ Castrol kullan . 3 litre yeterli Castrol GTX 20-50 kullan kolay gelsin .
[img:399:198]http://img135.imageshack.us/img135/6382/gkhanmzatd3.jpg[/img]
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #3 gönderen ercantopçu » Cmt Ara 23, 2006 12:39 am

anladım, peki yağı kartel vidasını sökerek tamamen boşaltıp yapmamda bir sakınca olurmu, ayrıca şanzuman yağınıda değiştirmek istiyorum, bunun için yağı tamamen boşaltabileceğim bir vidası varmı yoksa sadece ilavemi edilebiliyor.
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #4 gönderen [ WOLF ] » Cmt Ara 23, 2006 12:21 pm

Yağı boşaltmak için karter kapağındaki vidayı sökmeniz yeterli .. Ama takarken vidayı fazla sıkmamanızı öneririrm diş kayarsa .. Yağ kaçağı meydana gelir.. Şanzıman yağı olayı melsef çok zor.. Şanzımana yağ özel bir pompayla dolduruluyor .. O işi bir yağcıya yaptırmanız daha uygun olur..
cakabo
Vosdost

Mesaj #5 gönderen cakabo » Cmt Ara 23, 2006 12:26 pm

katkı kesinlikle tavsiye etmiyorum.. boşuna para vermeyin.. ona vereceğiniz para yerine yağınızı daha kısa bi zamanda değiştirmeniz daha sağlıklı olur..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #6 gönderen [ WOLF ] » Cmt Ara 23, 2006 1:15 pm

Katkı kesinlikle tavsiye etmiyorum.. Yıllarca kullandım hiç bir faydasını görmedim.. Motoru açtığımızda katkının fayda sağlağını söyledikleri her şey tam tersiydi.. Misal sekmanla silindir arasında film tabakası oluşturduğu hikaye.. Sekmanlar silindirleri çok derinden çizmişti bitmediği halde..
levent
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #7 gönderen levent » Cmt Ara 23, 2006 2:21 pm

katkı maddesinden bende fayda göremedim
bencede kullanmayın
buslar hakkında bişey diyemem ama BP 20w/50 bence en iyisi
Forum kurallarına aykırı hareket eden üyeler uyarılır.. uyarılara rağmen, aynı davranışı sergilemekte ısrar eden üyelerin üyelikleri forumdan silinir.
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #8 gönderen ercantopçu » Cmt Ara 23, 2006 3:53 pm

tşk
Kullanıcı avatarı
bozy
Vosdost

Mesaj #9 gönderen bozy » Sal Ara 26, 2006 3:01 pm

eger karteldeki kucuk 8 tane vidayi sokerek yag degistirirseniz orada filitreye benzer aparatida temizleme imkani olur bunu en azindan iki yag degistirmede tekrar etmek iyi olur ancak arkadaslarin dedigi gibi vidalari fazla sikmayin...
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #10 gönderen yavuzss » Sal Ara 26, 2006 11:14 pm

Şanzıman yağına gelince bir altta bir de yanda alyan vidası olacak. Kendiniz değiştirecekseniz alttaki vidayı açıp yağı boşaltmadan yandaki dolum vidasını açmanızı tavsiye ederim. Dolum vidası açılmazsa en azından şanzımanda yağ olur :)

Motor yağı için de karter kapağında ortadaki tek vidayı çıkararak yağ boşaldıktan sonra diğer vidaları da söküp yağ süzgecini temizlemekte fayda var.

Yağ değiştirmeden önce arabanın biraz çalışmış olması kirli yağın kolay akması için önerilir.

Son olarak katkıyı tavsiye etmiyorum, yağ radyatörü için iyi olmuyor.

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir