MOTOR YAĞ DEĞİŞİMİ

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
buswagen
Vosdost

Mesaj #11 gönderen buswagen » Pzt May 05, 2008 9:09 pm

yağ dedinizde aklıma geldixd benim busumun sorunu şu aracı park ediyorum sabah bi bakıyorum motor kısmının altı baya bi yere yağ akıtmış ama işin asıl sorunu araba yağ eksiltmiyo peki bu yağ nerden geliyo? difiransiyel yada şanzuman ola bilirmi aracın ön tarafındada biyerden akıtıyo ama o çok değil o direksiyon kutusundan sanıyorum ama tamda bilmiyorum neden olur aslında hiç bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirimxD

izmirli
Vosdost
Vosvosumun adı: ---

Mesaj #12 gönderen izmirli » Pzt May 05, 2008 10:16 pm

Sibop kapağı contasından, krank keçesinden veya karter kapağından kaçırıyor olabilir.Arabanızı temiz bir yere koyup belli bir zaman sonra yağın aktığı yerin motordaki bölümün neresine denk geldiğine bakarsanız az çok tespit edilebilir.
Kullanıcı avatarı
coyote06
Vosdost

Mesaj #13 gönderen coyote06 » Sal May 06, 2008 9:01 am

buswagen yazdı:yağ dedinizde aklıma geldixd benim busumun sorunu şu aracı park ediyorum sabah bi bakıyorum motor kısmının altı baya bi yere yağ akıtmış ama işin asıl sorunu araba yağ eksiltmiyo peki bu yağ nerden geliyo? difiransiyel yada şanzuman ola bilirmi aracın ön tarafındada biyerden akıtıyo ama o çok değil o direksiyon kutusundan sanıyorum ama tamda bilmiyorum neden olur aslında hiç bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirimxD

eğer tekerlek iç kısımlarına yakın bi noktadan yağ akıntısı varsa fren hidroliği de olabilir, aman dikkat! sık sık hidrolik seviyesini kontrol edin derim...
Yasamak! Bir agaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardesçesine...
Kullanıcı avatarı
buswagen
Vosdost

Mesaj #14 gönderen buswagen » Sal May 06, 2008 7:28 pm

hidrolik değil hidrolik'e bakıyorum aynı seviyede ama sürekli yağ akıyor biyerden ama bilmiyorum tam olarak nerden en iyisi bi ustaya göstermek
Kullanıcı avatarı
ogar1971
Vosdost

Mesaj #15 gönderen ogar1971 » Sal May 06, 2008 11:26 pm

arkadaşlar şanzıman yagı nemarka ve nekadar giriyor.. bilmiyorum merak ettim
alaşehirli
Kullanıcı avatarı
adil tetiker
Vosdost

yağ tapası

Mesaj #16 gönderen adil tetiker » Sal May 13, 2008 2:06 pm

arkadaşlar yağ konusu açılmış iken bir konuyu dile getirmek istiyorum ben vosların yağ boşaltma tapasının orjinalinde mıknatıs özelliği olduğunu duymuş idim hatta kendi vosumun karteryağı boşaltım tapasını takriben 1cm delip içine çok özel kuvvetli bir mıknatıs yerleştirmiş idim neden? yağ değiştirir iken tapada ufak partüküllerin birikmesini sağladığı söyleniyordu? fakat vosumu sattım vede bu işlemin doğruluğunu kanıtlayamadım bilhassa yavuz arkadaşımdan rica ediyorum doğrumudur herhangibir bilgisi varmıdır bilgileri olan arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum :ok:

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir