MOTOR

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ercantopçu
Vosdost

MOTOR

Mesaj #1 gönderen ercantopçu » Çrş Mar 28, 2007 3:48 am

ARKADAŞLAR, BENİM BUSUN MOTORU TEKLİYORDU, BUJİ KABLOLARINI DİSTRİBÜTÖRDEN KONTROL ETTİĞİMDE SAĞ ARKA BUJİNİN ÇALIŞMADIĞINI FARK ETTİM, BURDA VOSVOSLARDAN ANLAYAN BİR USTAYA GÖTÜRDÜM, MOTORU İNDİRDİK, 1 AY ÖNCE DEĞİŞTİRDİĞİM BUJİNİN TAKTIĞIM GİBİ TERTEMİZ OLDUĞUNU YANİ HİÇ ÇALIŞMADIĞINI GÖRDÜK, SİBOPLARI SÖKTÜĞÜMÜZDE İBE SİBOPLARINDA YANMIŞ OLDUĞUNU GÖRDÜK, ASLINDA BEN BU MOTORU ANKARADA SIFIR OLARAK YAPTIRMIŞTIM AMA USTAMA GÖRE, ARABAMIN ÖZELLİKLE SİBOPLARI İYİ ALIŞTIRILMADIĞINDAN BU ARIZANIN MEYDANA GELMİŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ, NEYSE NETİCEDE, BEN İLK DEFA BUSUMUN BU KADAR SERİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM, MOTORUN SESİ, ARABANIN GİDİŞİ KISACASI YAKIT DAHİL HERŞEY DEĞİŞTİ, GAZA BASINCA ARABA ROKETLİYOR ADETA, ÖNCEDEN GAZA BASINCA SANKİ BİRİ ARABAYI ARKADAN TUTUYORMUŞ GİBİ OLUYORDU, ŞİMDİ İSE 31 PİCT 3 SOLEX KARBÜRATÖRÜN KÜÇÜK GELDİĞİNİ FARK ETTİM ANCAK BUNUDA KISMEN MEMEYİ BÜYÜLTMEKLE ÇÖZDÜK, ARABANIN TÜM BAKIMLARI İLE BİRLİKTE BANA MALİYETİ 1000 ytl CİVARINDA OLDU, NEYSE GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR.

VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #2 gönderen VOGEN » Çrş Mar 28, 2007 8:24 pm

hayırlı olsun yeterli gücü alabiliyorsan ne mutlu gaz pedalına dokununca arabadan reaksiyon almak çok güzel
MİTHAT AYDIN
cakabo
Vosdost

Mesaj #3 gönderen cakabo » Prş Mar 29, 2007 12:40 am

hayırlı olsun güle güle kullanmanız dileğiyle..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #4 gönderen ercantopçu » Cmt Mar 31, 2007 5:00 am

teşekkür ederim ancak tuhafıma giden bir şey oldu, önceden yani motordaki arızayı yaptırmadan önce motoru sabah veya soğuk havada çalıştırdığımda motordan duman çıkmadan hemen yola çıkabiliyordum ancak şimdi ise araba 2-3 dakikada kendine zor geliyor, ilk çalıştığında çiğ benzin atıyor ve açık renk duman çıkıyor biraz zamang eçtikten sonra bu durum düzeliyor ve araba kendine geliyor, bunun karbüratör ayarı ile alakası olabilirmi, ustam olmadığını normalde böyle olması gerektiğini söyledi ancak ben buna inanmadım, çünkü daha önce böyle bir olay yoktu, araba neden çiğ benzin atarak duman atsınki, bunun nedeni ya ateşleme yada karbüratördür diye düşünüyorum, sizce ne olabilir.

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir