lütfen yardım edin

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
buswagen
Vosdost

lütfen yardım edin

Mesaj #1 gönderen buswagen » Cum Şub 22, 2008 12:28 am

herkeze gene merhaba benim gene bikaç sorum olacakxD aracum 1979 çift karbüratörlü t2bus kontağı açtığımda ışıkları gayet netve normal yanıyo ama marşa bastığımda arabada sanki biç kontağı çevirmemişimgibi oluyo bırakın çalışmasını çalışmak için çaba bile göstermiyo sanırım marş motorundan ama bunu neyapmalıyım tamiri olurmu yenisinimi almak lazım kolay bişimi tamiri (tamiri varsa) bide hararet göstergen dibe dayanmış hiç inmiyo:d onunda sorunu sizce ne olabilir ben göstergeden var diye tahmin ediyorum çünkü hararet max da görünüyo hiçdeğişmiyo bu bide benzin göstergem çalışmıyo buneden olabilir tamirinasıl yapılır kolaymıdır elim yatkındır bu işlere biraz ama daha önce kuru motorla hiç uğraşmadım açıkçası :) ben istanbul avcılarda oturuyorum buradada arabamı emanet edebileceğim bi vw ustaso yok buraya yakın bildiğiniz iyibi usta varsa adını adresini ve numarasını alabilirmiyim çok oldum ama yawaş yawaş öğrenicez işte :yarıl:

izmirli
Vosdost
Vosvosumun adı: ---

Mesaj #2 gönderen izmirli » Cum Şub 22, 2008 9:36 am

Büyük ihtimalle kutup başı gevşek ya da oksitlenmiş elektriği geçirmiyor.
navi
Vosdost

Mesaj #3 gönderen navi » Cum Şub 22, 2008 10:22 am

1- sorun aküde belli. akünü kontrol ettir.
2- hararetin sona dayanması 3 kablo vardır. + - müşür.
+ geliyor ama ya - yada müşürden gelen kablo da sorun var. onları kontrol ettir.

3- benzin göstergesi için depodan başla. depodan çıkan 2kabloyı kısa dewre yaptrın eger benzin sonra geliyorsa sorunun şamadıra. gelmiyorsa sorun saat yada termik. yada kabloları.

4-Firma İsmi

ARZU VOLKSWAGEN SERVİS

Firma Yetkilisi Ad Soyad

RECEP TUNCER - OSMAN TUNCER - ABDULLAH TUNCER

İletişim Bilgileri

0 212 278 01 67 - 0 535 482 86 91

Firma Adresi

SEYRANTEPE NATO CADDESİ NO : 16-4 SEYRANTEPE OTO SANAYİ SİTESİ 4 LEVENT - İSTANBUL

not: ist. tanıdıgım bir çok kişi bu ustaya gidiyor. hepside memnun.
Resim
Kullanıcı avatarı
buswagen
Vosdost

Mesaj #4 gönderen buswagen » Cum Şub 22, 2008 2:10 pm

kutup başlarında oksit yok elektrikde geçiyo hberşeyi çalışıyo ama marşa bastığımda akü takılı değilmiş gibi tık yok ben marş motorundan diye düşünüyorum göstergeleriçinde ustaya götürsem iyi olur benim elimden gelecek gibi bişi değil sanırım zor bişiye benziyo bilgi için teşekkür ederim

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir