TÜRK MALI T2 PİCK-UP(EA 489)..

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
pneumonia
2007 Modifiyeli Vosvos Ödülü
2007 Modifiyeli Vosvos Ödülü
Vosvosumun adı: bugxster

Mesaj #2 gönderen pneumonia » Pzr Mar 30, 2008 10:26 am

enteresan...
DrAmetBrown
Vosdost
Vosvosumun adı: Pamuk Prenses

Mesaj #3 gönderen DrAmetBrown » Pzr Mar 30, 2008 12:04 pm

Volkswagen EA489 Basistransporter

History
The Volkswagen Basistransporter is perhaps one of the rarest Volkswagens in the world due to the fact it was never sold in a 1st World Country, it is a small FWD front engined truck about the size of a modern day VW Polo.

It was built between 1975-79 with only 2600 units produced in completely knocked down kits in Hanover, Germany and in Mexico.

It was evaluated for production in the following countries: Australia, New Zealand, Papua New Guinea, Philippines, Pakistan, Indonesia, Turkey and Mexico. It was built in and sold as: Turkey as the EA489, Indonesia as the Mitra and Mexico as the Hormiga (meaning Ant in Spanish).

It was built between 1975-79 with only 2600 units produced in completely knocked down kits in Hanover, Germany and 3,600 units were produced in Mexico between 1976 and 1977 for Mexican market.

Basistransporter Specifications
Cylinder layout: 4 cylinder boxer, ohv pushrods, aircooled

Capacity: 1584cc

Power: 37kW/50hp DIN (33kW/46bhp DIN @ 4000rpm)

Transmission: 4-speed synchromesh

Drive: Front-wheel drive

Suspension: FRONT independent, longitudinal torsion bars & wishbones REAR rigid lazy axle and leaf springs

Chassis: Simple ladder frame

Length: 4064mm

Height: 1988mm

Width at cab: 1684mm

Wheelbase: 2395mm

Wheel size: 4.5J x 14

Unladen weight: 1290kg

Maximum speed: 85km/h

Payload 1000kg

Bu bilgiler internetten derlenen bilgiler.
Durum şöyle açıklanabilir. VW dünyada 1.Dünya ülkeleri dışında satışı yapılabilecek bir araç üretmek ister. Bu amaçla bazı ülkelerde üretim yapılır. Toplamda 2600 adet üretilen bu aracın bir kısmı ise Çiftçiler tarafından Türkiye'de üretilir. ÜZerindeki motor standart bir 1600 motordur. Sadece önde konumlandırılmıştır. Genel olarak araç incelendiğinde çok ciddi olarak T2'ye benzerlikler gösterir. Sahibi ile konuştuğumda 1 ton yükü sorunsuz taşıdığını söyledi. Araç bir T2 kadar uzun değil. İçi incelendiğinde ise T2'den farkı ve kailtesi ilk başta kendini ortaya koyuyor. Ama sonuçta TÜRK üretimi.
Bana anlatılan bir diğer bilgi ise zamanında Sabancı'ya VW'yi Türkiye'de üretmek için teklif götürüldüğü, Sabancı'nın tücarileri üretmek için ısrar etmesi sonucu böyle bir model ortaya çıktığı. Düşünün ki bu olay gerçek ise Türkiye Beetle üretimini zamanında elinden kaçırmış...
ResimResimResim

Gördüğün gibi hep aynandayım.... Bu da demektir ki takipteyim dikkatli ol!!!!
Ahmet Akın ERYİĞİT & PAMUK PRENSES 35VV526
Smells Like a Volkswagen
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #4 gönderen FK » Pzr Mar 30, 2008 1:14 pm

Teşekkürler Muhammet ve Ahmet. Bu bilgiler çok iy oldu benim için. Allah nasip ederse yakında bundan almayı düşünüyordum ve bu model hakkında bilgi araştırıyordum. Ellerinize sağlık
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
Kullanıcı avatarı
KIRELLİ
Vosdost
Vosvosumun adı: Mikrop

Mesaj #5 gönderen KIRELLİ » Pzr Mar 30, 2008 1:20 pm

İlk defa görüyorum :S
Halil İbrahim KIRELLİ
furkan316
Vosdost

Mesaj #6 gönderen furkan316 » Pzr Mar 30, 2008 8:28 pm

bizim semt pazarında bi pazarcıda var ben t2 den bozma zannediyodum
BİZ ASLANIN KRAL OLAMADIĞI KARTALIN YUVA YAPAMADIĞI KANARYANIN UÇAMADIĞI YERDEYİZ BİZ ESKİŞEHİRLİYİZZZZZ..........
Kullanıcı avatarı
oguzcan
Vosdost
Vosvosumun adı: henüz vosum yok ama olunca adı berduş olucak!!

Mesaj #7 gönderen oguzcan » Pzr Mar 30, 2008 8:52 pm

garip! vay be belkide vosvos üretiminin bir kısmı Türkiye'de olacaktı ne güzel olurdu!
Kullanıcı avatarı
berktüter
Vosdost
Vosvosumun adı: DEDE

Mesaj #8 gönderen berktüter » Pzr Mar 30, 2008 11:24 pm

Vallahi bende ilk defa görüyorum önüne volkswagen amblemi koysalar bana orjinal bus diye satabilirlerdi... :) :)
Resim
Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #9 gönderen vosbik » Pzt Mar 31, 2008 12:47 am

slm.fotoları çekilen busı daha önce yerind egörmüştüm.ancak bana t2 den bozma bir mutant gibi gelmişti.incelememiştim.bir dahakli sefere incelemek lazım demek ki. :)

gerçekten değişik bir üretimmiş.ayrıca keşke değeri bilinseymiş.en azından ülkemizde bus v vos üretilseymiş daha başka olurmuş herşey.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #10 gönderen [ WOLF ] » Pzt Mar 31, 2008 7:51 am

Bunlardan bir tanede ben görmüştüm .. Su satıyordu.. Ya sucu oluyorlar yada tüpçü.. Yadra bu gariban gibi garajda çürüyorlar.. İlginç olan motorun önde olması..

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir