T1 ile ilgili yardım ve fikirlerinize ihtiyacım var...

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Tosbağa
Vosdost

T1 ile ilgili yardım ve fikirlerinize ihtiyacım var...

Mesaj #1 gönderen Tosbağa » Prş Eki 30, 2008 8:47 pm

Merhabalar,

T1 ile ilgili fikirlerinize ihtiyacım var. Aslında o kadar çok ki şimdilik kabaca aklımda olan önemli şeyleri sormak istiyorum...

Bir T1 de dikkat edilicek kontrol edilicek en önemli yerler ve araç üstünde bizi en çok uğraştırıcak yerler nereler bunları merak ediyorum. Bu kadar eski bir araç için aksesuar ve yedek parça bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum fakat öncelikli olarak benim derdim kaportası!!!

Genelde düz hatlara sahip olduğu için işi sanki vos'a göre biraz daha kolay gibi gelio dışardan ama hiç bişey görüldüğü gibi deil derler...

Bu kaporta ile ilgili düşüncelerinizden sonra en çok merak ettiğim yürüyen aksam ve fren ile ilgili parçaların temini? Motor'u dert etmiyorum...

Şimdiden çok teşekkürler bu işe kalkışabilmek için çok önemli fikirlere ihtiyacım var... Derdim ilk etapta en azından dışarıdan güzel gözüken ve önemli yerlerindeki çürüklere müdahele edilmiş bir bus...

Saf Alman Cemile... :D

Resim
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #2 gönderen FK » Prş Eki 30, 2008 9:43 pm

Maliyet hesapları dışında kaporta ve boyada kafaya takılacak bir sorun çıkacağını sanmıyorum. İyi bir kaportacı bence hiç sıkıntı olmadan sorunları halleder diye düşünüyorum. Parça konusunda ise parçacılarla konuşmanı tavsiye ederim.Gerçi artık siparişle istediğiniz parçayı getirebiliyorsunuz. Yeterki maddi sıkıntı olmasın. Şimdiden kolay gelsin.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Tosbağa » Cum Eki 31, 2008 2:01 am

Valla Furkancım işte minimum maliyetle ne kadar binilir hala gelir onu düşünüyor ve merak ediyorum... :)

Resim
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #4 gönderen FK » Cum Eki 31, 2008 8:46 pm

Konu bus olunca maliyet hesabını unutmak gerekiyor bence.Kendisi gibi masrafıda büyük olur kanaatindeyim
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Tosbağa » Cmt Kas 01, 2008 1:29 am

Tabiki orası öle benim aslında niyetim yürüyen ve pası falan olmayan sağı solu elinde kalmayan bir T1 aslında bir fotoğraf var sanırım böle de bir tarz ve akım gibi bişi var ismini hatırlayamıyorum niyetim en azından hayata döndürmek ve gerçek anlamda restorasyona kadar onu hayatta tutmak... ;)

[IMG:500:370]http://img526.imageshack.us/img526/1200/24802071186e28ed83d3hm4.jpg[/img]
[IMG:500:20]http://img526.imageshack.us/img526/1200/24802071186e28ed83d3hm4.cabd5fa673.jpg[/img]

Bu tarz bişey olsun benim için yeterli, burda aslında kıyıda köşede 2-3 tane T1 var gerçekten baya kıyıda köşede bi tanesi bazen pazara falan gelio oturduğumuz yere siyah renk kasası düzgün sağı solu toplu amcam öle binio ve bence o hali bile gerçekten çok güzel...

Resim
KaDRY
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: ?????

Mesaj #6 gönderen KaDRY » Pzr Kas 02, 2008 11:53 pm

abicim ben daha 2 hafta önce aldım ve iyiki almışım diyorum o kadar çok çürük olmasına rahmen çok basit çürükler yani saç kaynatılcak ve düz parçalar yürüyenindeki sorunlar dışında ( motor 74 motoru) başka sorunu yok bir iki parçası eksik ve araba nerdeyse hiç macun görmemiş eger imkanlarım yetmezde yapamassam içinde oturmak bile bana zevk vericek hayatımda bu kadar eğlenceli bir araba görmedim içi nostalji kokuyor düşünemiyorum nerelerde gezdin nerelere gittin içinde neler oldu ne sevinçler ne kahkalar ne üzüntüler geçti o çif kapılı kabininden ama görüyorum ki hala ayakta ve hala beni taşıyacak kadar güçlü sanki bağırıo yaptır beni tamir et çürüklerimi temizle bakım yap bana gibi t1 hayatımın arabası olucak içimdeki ses öle diyor
Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır...
KaDRY
Vosdost

Mesaj #7 gönderen KaDRY » Pzt Kas 03, 2008 12:04 am

bu arada her tür yardıma açığım :)
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Tosbağa » Pzt Kas 03, 2008 1:48 am

Valla çok güzel yaa ne diyim, hayırlı olsun umarım yüzünüzün akı ile çıkarsınız... Fotoğraflarını görmek isterim busun... :)

Umarım size hep mutluluk getirir ve güzel günler yaşatır...

Resim
KaDRY
Vosdost

Mesaj #9 gönderen KaDRY » Pzt Kas 03, 2008 4:14 pm

teşekkür ederim umarım sizde hayalinize kavuşursunuz resimlerini koymuştum ama net değildi daha yapıma başlamadım

en baştan fotoları çekip koyucam şimdi sökme aşamasındayız :)

bitince hayatımın arabası olucak buna eminim
sleepless006
Vosdost

Mesaj #10 gönderen sleepless006 » Pzt Kas 03, 2008 6:15 pm

ya daha bir vos bile alamadan böle giderse vosvosdan geçip t1e yöneleceğim
aslında para olsada ikisinden de birer tane alıp toplasam çok daha güzel olur umarım istediğiniz gibi olur buslarınız

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir