T2 BUS'ta LPG'nin ruhsata işlenmesi

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosbis
2007 Paylaşımcı üye ödülü
2007 Paylaşımcı üye ödülü
Vosvosumun adı: badi

T2 BUS'ta LPG'nin ruhsata işlenmesi

Mesaj #1 gönderen vosbis » Prş Nis 09, 2009 4:25 pm

Arkadaşalar bizde 1974 T2 var.Buna geçenyıl lpg taktırmıştım VOLTRAN marka ama bunu ruhsata işletmek istiyorum.Lpg yi taktırdığımız yerde proje yok.Şimdi soruma geliyorum.İşletebilmek için yeni marka tüpmü taktırmam gerekiyor hangi marka.Yada VOLTRAN marka olupta işletmiş olan varmı nerde?yanihangi firmada proje varsa ordan projeyi parayla alıpta işletebiliriz.
Yani sözün özü bana VOLTRAN marka T2 için proje lazım yada hangi lpg markasında proje varsa onunlada komple tesisatı değiştirebilirim.Cevaplarınızı bekliyorum.

Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.
Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #2 gönderen olympos » Cmt May 09, 2009 12:20 pm

bende merak edıyorum
barış
deü hukuk fakültesi Resim
Kullanıcı avatarı
gokhanondas
Vosdost
Vosvosumun adı: ADİ

Mesaj #3 gönderen gokhanondas » Cmt May 09, 2009 12:27 pm

Bildiğim kadarıyla bunu LPG'cilerin çalıştığı yada anlaştığı mühendisler yapıyor. Bunlarla görüşüp projeyi yaptırabilirsin. Belki sistemin geçen sene yapılı olması sorun yaşatabilir. Mayene olmak için kartaldan sızdırmazlık raporu almaya gittiğimde tankın tarihine bile bakıyorlardı. Ama sonuçta mühendis bu işlemi yeni yapılmışta gösterebilir sanırım. Net olarak bilen arkadaşlar muhakkak yardımcı olacak ve bu konu hakkında sizi daha net bir şekilde bilgilendireceklerdir.
Bazı şeyleri olduğu gibi kabullenmeyi bilmelisin.Vosvosunun Orjinaline sadık kalmalısın.

Gökhan Öndaş
34 AD 2407
stspin
Vosdost
Vosvosumun adı: Şavk

Mesaj #4 gönderen stspin » Pzr May 10, 2009 7:29 pm

gökhan arkadaşın yazdıkları gibi bende soruşturduğumda aynı cevapları aldım.lpg takan arkadaş ne kadar oldu bu iş.bendede 71 vw bus var.muğlada bu işi yapan yok,izmire gitmen gerekiyo dedi.aracın performansında,çalıştırma sırasında bi sorun warmı.
Kullanıcı avatarı
gokhanondas
Vosdost

Mesaj #5 gönderen gokhanondas » Prş May 14, 2009 12:11 pm

Bugün sanayide gözüme çarptı lpg için projelendirme hazırlanır diye. Bilgilerini aldım şimdi. Birazdan gidicem gidince bi sorıştırıyım işin aslı oluru nedir diye.
Sonra size net bi cevap verelim. Bakarsınız olursa burdan kargo ile size göndeririz.En kötüsü oranın bi telefon numarasını alırım.Sizde konuşursunuz.Konu çözüme ulaşıcak gibi ise ben burdaki işlemlerinizde size yardımcı olabilirim.
Bazı şeyleri olduğu gibi kabullenmeyi bilmelisin.Vosvosunun Orjinaline sadık kalmalısın.

Gökhan Öndaş

34 AD 2407
Kullanıcı avatarı
gokhanondas
Vosdost

Mesaj #6 gönderen gokhanondas » Prş May 14, 2009 10:25 pm

Bugün gittim ve sordum mevcut bir sisteme yeni projelendirme yapamıyorlarmış. Gerçi toplam 3 yere sordum üçüde olmaz dedi yeniden sistem takılıcak dediler. Hani yapan yer bulursunuz dediler ama astarı yüzünden pahalı olur dediler en iyisi yeni sistem taktırmakmış.

Gökhan Öndaş

34 AD 2407
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #7 gönderen Scarface » Cum May 15, 2009 8:38 am

Arkadaşlar, LPG'nin kendi projeli değildir. Projeli olan araç'tır yani LPG sisteminin araca uygunluk raporuna PROJE denir.Bunuda Makina Mühendisleri Odası bazı kriterlere göre onaylar ve ruhsata işenir.

Önceden projesisz takılan LPG'ye sonradan proje verilmiyor.Sıfırdan sistem takarsanız proje verilir, oda LPG sistemi aracınıza uygunsa.

Bunu daha öncede onlarca kez yazdık, vosvoslara göre proje var fakat MMO bu projeyi LPG sisteminin hava soğutmalı araçlarda güvenli olmadığını düşünerek onaylamıyor.

daha önceki yıllarda bazı şehirlerde bazı kanuni boşluklardan yararlanarak ve LPG sisteminin ülkemize yeni gelmesi nedeniyle işleten arkadaşlar olmuş ama son yıllarda MMO onay vermiyor.
34 TS 001

[IMG:100:75]http://i43.tinypic.com/6pakvm.jpg[/img]
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Cum May 15, 2009 11:37 am

slm.hali hazırda lpg voslara işleniyor.Ancak bazı illerde sorun çıkıyor.Bunu tüm Türkiye geneline yaymak yanlış olur.Ankara ve İzmir'de son dönemlerde lpg işleten voslar mevcut.sadece İstanbul'da bu sorun var büyük şehirler içerisinde.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #9 gönderen olympos » Cum May 15, 2009 11:41 am

yavuzz
doktor son naktayı koy ne yapmak gerekıyo
faydalı bılgıler için saolun
barış
deü hukuk fakültesi Resim
mutafik
Vosdost

Cvp: T2 BUS'ta LPG'nin ruhsata işlenmesi