sonunda 2000 cc 1979 model T2 le aranızdayız

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
maqara46
Vosdost

sonunda 2000 cc 1979 model T2 le aranızdayız

Mesaj #1 gönderen maqara46 » Sal Haz 01, 2010 2:16 pm

arkadaşlar merhaba 2 senedir aradığğım busu aldım. aradığım özellikller
1kaporta sağlam olmalı
2 .2000 cc olmalı
3.ruhsatta karavan geçmeliki içinde istediğim oynamayı yapmalıyım

aracımın birkaç eksiği var en başta arka eksoz çürümüş yenisini bulmam lazım acil nerden bulurum ve felaket derecede çok yakıyor(4 senede 12 km yapmış)neler yapmam lazım arkadaşlar.

araçta sırayla
1-15 gün içinde komple renk değişimi için boya yapılacak metalik kırmızı-beyaz a geçicez yada turkuaz beyaz olucak.
2-muayene
3- yere basıcaz 6-8 cm gibi.
4-lpg takmaya çalışıcaz varsa projesi olan daha önce yapan sorun çıkarmıycak bi sistem.
5-orta kısma twingo&berlingo tarzı tavan sistemi
6-arka tarafa sepet yapıcaz

resim eklemeyi bilmediğimden şimdilik aracı ve olucağı şekli şimdilik koyamadım.

yukardaki sorunlar için parça ve usta önerileri için tek tek yazarsan (örn: düşürmek için şu usta-lpg için şu usta gibi) yardımcı olursanız çok sevinirm.
esenle kalın

maqara46
Vosdost

Mesaj #2 gönderen maqara46 » Sal Haz 01, 2010 2:20 pm

yazmayı unutmuşum.aracı aldım o mutlulukla gittim opete 50ytl benzin aldım.
köprüye 100 mt kala (kartal sahilden 1.köprü ye girişte) tahminen 30-35 km ve yoda kaldım daha aracı iilk aldığım gün :/
teslim aldıktan 1 saat sonra 5 gibi orda kaldım 10 bucukdu eve girebildim :(
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #3 gönderen vwOzan » Sal Haz 01, 2010 2:59 pm

normal sayılır yanı 1.6 olan araclar 10 15 lt yakıyor ama bı ayarsızlık soz konus olabılır arac duzensız calısıyor ıse çig yakıyordur buda benzını tam yakmadan egzoz dan dısarı atması anlamına gelır hayırlı olsun en kısa zamanda lpg taktırıp bu dertlerden kurtulacagını dusunuyorum malzem ıcınde otomekanıkten alıs verıs yapabılırsın tel no sunu verım sana 02163380894
sainz
Vosdost

Cvp: sonunda 2000 cc 1979 model T2 le aranızdayız

Mesaj #4 gönderen sainz » Sal Haz 01, 2010 3:22 pm

maqara46 yazdı:...2 .2000 cc olmalı...

Cahilliğimi bağışlayın ama 2.000cm³ VW Bus var mı ki? :hadiya: :hadiya: :hadiya:
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen vwOzan » Sal Haz 01, 2010 4:41 pm

var tabiki :) 1983cm3 olması lazım
maqara46
Vosdost

Mesaj #6 gönderen maqara46 » Sal Haz 01, 2010 5:07 pm

çift karburatör bi motor,halk arasında porsche motor olarak bilinir... çok iyi gidiyor 3 te bile kafa kaldırıyor :D
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #7 gönderen vustang_muscle » Sal Haz 01, 2010 5:24 pm

agır devır sanzuman yuzundende hıc bı zaman performansı gorulemıyor :) 2,0 hacımlı strok'u olmasına ragmen aracta sıkıtstırma oranı da oldukca dusuk oldugundan gazlandıgında acayıp yakıt mıktarlarına ulasılıyor :)
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost

Mesaj #8 gönderen vwOzan » Sal Haz 01, 2010 6:49 pm

kısa tip şanzıman kullanırsanız eger aracın performansında %30 artış görülebilir benzinli bir motor olmasına rağmen şanzıman sayesinde düşük devirde yüksek tork elde edilebiliyor

vwOzan..
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #9 gönderen vustang_muscle » Sal Haz 01, 2010 7:28 pm

vwOzan yazdı:kısa tip şanzıman kullanırsanız eger aracın performansında %30 artış görülebilir benzinli bir motor olmasına rağmen şanzıman sayesinde düşük devirde yüksek tork elde edilebiliyor

vwOzan..

harbıden dag bayır rampa mınıbus seklınde kullanılırsa muazzam degerlerde sanzuman oranları 3040 km hızla 3 gıdebılırsın yada hızını az alınca 3 cok cok dık degılse 4 le bıle rampa tırmanırsın :ok:
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Sal Haz 01, 2010 11:39 pm

slm.öncelikle busınız hayırlı olsun.
yazdıklarınıza gelincxe İstanbulda sanırım lpg için proje yok.ancak ruhsatta transporter yazıyorsa belki proje bulabilirsiniz.ikinci nokta busın tavanıyla bence oynamayın hem paranız cebinizde kalsın hemde busa yazık etmeyin.boya konusnda da orjinali ne ise o olsun.yine boyatın ancak orjinal rengini bozmayın.orjinali bozulan araçlar daha sonra boya dökülmesi boya çatlaması vb durumlarrda ya da aracın iç kısmımlarındaki döşemelerin vb sökülmesi durumunda orjinal renklerini ele veriyorlar ve bu durum değer kaybına sebep oluyor.bence busınızın orjinalliğiyle oynamayın.(orjinallik anlayışına lpg dahil değil çünkü aksi taktirde cüzdanın orjinalliği bozuluyor :) )
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir