Kendimiz boyadık ve topladık

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Emre12
Vosdost

Kendimiz boyadık ve topladık

Mesaj #1 gönderen Emre12 » Pzt Eki 25, 2010 9:56 pm

Öncelikle herkese merhaba. Geçtiğimiz yaz arkadaşlarımla otururken artık boya vaktinin geldiğini düşündük ve hemen ertesi gün sanayiye giderek planımızı hayata geçirmeye başladık. Vosumuzu aldığımızda çürüklerini yaptırmıştık ama boyaya paramız yetmemişti sonra neden kendmiz yapmayalım dedik ve başladık.

MALZEMELER
* Polyester macun
* Fiber
* Çeşitli zımpara ve zımpara takozları
* Taş motor
* En az 20lt tiner
* Astar ve renk astarı
* ve istediğiniz renk boya ile isteğe bağlı vernik

MALİYET: Bütün malzemeler ve 1 günlük boya fırını kirası ile birlikte 200TL gibi bir para harcamış olduk.

Aldık malzemelerimizi oturduğumuz sitenin bir köşesine çektik başladık sökmeye herşeyi tabii dükkan falan olmadığı için ilk etapta herşeyi sökemedik yaptığımız yerleri söktük sadece. taş motorla açılması gereken yerleri açıp fiberle doldurduk zımparalayıp macun çektik. Macun ve zımpara işi bittikten sonra sulu zımparamızıda yaptık ve sanayide günlük kiraya anlaştığımız şakir ustamızın fırınına soktuk ve astarlama ve ardından renk astarını attık sonra tekrar döndük sitemize. Tekrar sulu zımpara işlerinide bitirdik ve atladık tekrar şakir ustanın boya fırınına soktuk. Tabii burada sadece şakir usta bize kompresörünü ve fırınını verdi boyayı biz attık. Sonra girdik fırına, taktık maskelerimizide boya işinide elimizden geldiğince yapıp çıktık ve toplamaya başladık. Değişmesi gereken şeyleri değiştirdik ve pasta cilamızıda yaptık. Bizim elimizden bu kadarı geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Çok resim olduğu için albüm olarak ekliyorum umarım beğenirsiniz. Saygılar.

İşte resimler: http://img812.imageshack.us/g/p2510101653.jpg/

Resim
VW 1200
Das auto
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #2 gönderen ilkeer » Pzt Eki 25, 2010 10:12 pm

harika iş
tebrik ediyorum
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
Emre12
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Emre12 » Pzt Eki 25, 2010 10:25 pm

Çok teşekkür ederim.
Resim
VW 1200
Das auto
cio18
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: düldül (06 H 3232)
FİŞNE (34 VU 330)

Mesaj #4 gönderen cio18 » Pzt Eki 25, 2010 10:41 pm

güzel iş:) aklımda var bunu bu sene yazın bende yapıcam:) kaç kat astar, boya attın?ve ne kadar sure bekledin bu sıralarda:) bende arastıırıyımda yazın kendim yapıcam kafaya koydum:)
taş motor ne oluyor?ne işe yarıyor?bu zımpara ucunda takılı olan yuvarlak bi alet onumu kastettin?taş motoru çünkü masa ustu kullanılan bileyleme gibi bişi değilmi?
birde cok soru sordugumun farkındayım:D
fiberle kapattıgın yerlerde daha sonra catlama patlama söz konusu olabilirmi?
VosVos ucuz araba değildir,aksine pahalı bir tutkudur....
Emre12
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Emre12 » Pzt Eki 25, 2010 10:57 pm

Zeminde güzel bir çalışma yaptığımız için 2 kat astar uyguladık, yetti. yaklaşık 2 hafta sürdü. Taş motor diye kastettiğim sizin anlattığınız şeye benziyor evet :) Elbette fiberlediğim yerlerde ileride iyi bakılmazsa sıkıntı olur ancak fiber macundan daha uzun süre dayanan bir malzeme olduğu için onu kullandık.
Resim
VW 1200
Das auto
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #6 gönderen gunebakan » Pzt Eki 25, 2010 11:09 pm

çok iyi iş çıkarmışsınız tebrikler.şu macun işini bi düzgün yapamadım ben sürekli hata kalıyor :/
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #7 gönderen gürhan » Pzt Eki 25, 2010 11:16 pm

valla iyi cesaret...vede ellerinize sağlık...vede tebrikler...vede..vede..diyecek kelime bulamadım...tek kelime bravo...
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #8 gönderen cemşit » Sal Eki 26, 2010 12:40 am

Ellerinize sağlık, işin içinde emek olunca tadı bir başka oluyor....
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....
şibumi
Vosdost

Mesaj #9 gönderen şibumi » Sal Eki 26, 2010 7:41 am

cok güzel bir iş çıkarmışsınız :ok: güle güle binin :alkış: :alkış:
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #10 gönderen orko » Sal Eki 26, 2010 7:53 am

heveslenmemek elde değil böyle güzel işleri görünce. elinize sağlık vallahi. çok güzel olmuş. güle güle kullanın...
stresss...

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir